XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw paź 19, 2017 15:43 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

Van Vixen pisze:Też wymiękłam.
Ciężko mi sobie wyobrazić taką sytuację-że hodowcy (chodofcy) nie zależy na dobrostanie kota to jeszcze jestem w stanie uwierzyć, ale że nie boi się, że kosztujący kupę kasy kot zaginie, zostanie skradziony lub ulegnie wypadkowi? 8)



O tym też pomyślałam, pewnie kot posiada super moce i zawsze cało wychodzi z każdej opresji. Ale ktoś był na tyle inteligentny żeby o tym opowiadać... Normalnie nie mogę, wymiękam. A potem są sytuacje, że koty sprzedawane jako hodowlane mają Fiv lub Felv, bo niestety ostatnio spotkałam się z takim przypadkiem. Kupujący widząc, że kota można spokojnie puszczać też mogą wpaść na takie pomysły... Nie, nie, wolę już nie myśleć co dalej. Po prostu w głowie mi się to nie mieści.

parafka

Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Od: Czw wrz 17, 2015 15:48

Post » Czw paź 19, 2017 15:46 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

andrzejandrzej pisze:Pytania te kieruje do Pana Witka Nowaka który tak sie bardzo zaangażował by nie szczepić kotów.


W którym miejscu namawiam by nie szczepić kotów?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 19, 2017 23:06 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

Pytań z mojej strony było kilka Pan nie odpowiada na żadne -szkoda.
Ostatnie zdanie skierowane do Pana winno brzmieć :
Pytania te kieruje do Pana Witka Nowaka który tak sie bardzo zaangażował by nie szczepić kotów przeciwko wściekliźnie..
Kotki w wieku 4 -7 m-c to też kotki.

andrzejandrzej

 
Posty: 3
Od: Wto paź 17, 2017 22:28

Post » Pt paź 20, 2017 15:13 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

andrzejandrzej pisze:Pytania te kieruje do Pana Witka Nowaka który tak sie bardzo zaangażował by nie szczepić kotów przeciwko wściekliźnie..
Kotki w wieku 4 -7 m-c to też kotki.


Ponawiam pytanie: w którym miejscu namawiam by nie szczepić kotów przeciwko wściekliźnie?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 20, 2017 17:18 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

'' To jest zdrowie moich kotów i nie dziw się, że się tym interesuję'' To Pańska wypowiedz Prawda ? Napisana w kontekście szczepień p/wściekliźnie.Zrozumiałem że Pań jest przeciw szczepieniom kotów p/wscieklinie jak i reszta forumowiczów..Ale ma Pan racje mogłem się mylić bo może zdrowie Pańskich kotów zależy od tego by wszystkie koty na wystawach /te 4-7m-c również/były zaszczepione .Pańskich również .. Nie oczekuje już od Pana żadnych odpowiedzi te otrzymane wystarczą mi ,wyrobiłem sobie poglad co do Pańskich wpisów.
Dziękuje wszystkim którzy zabrali głos , szczególnie osobie która wytłumaczyła jak postępować z niesfornymi zwiedzającymi wystawę co to chcą pogłaskać futrzaka ,proszę tylko pamiętac że na rodzic może zrozumieć to opatrznie i odda tylko mocniej.
Dziekuje również za rade jak postępować gdy pogryzie kot , nie pytać o zaświadczenie szczepienia wścieklizny i polać czymś tam jak przy skaleczeni.

Mam nadzieje że łódzka wystawa uda się wspaniale jak co roku / bywam na nie już od kilku lat / czego życzę Organizatorom z całego serca

andrzejandrzej

 
Posty: 3
Od: Wto paź 17, 2017 22:28

Post » Pt paź 20, 2017 21:52 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

andrzejandrzej pisze:''
Dziękuje wszystkim którzy zabrali głos , szczególnie osobie która wytłumaczyła jak postępować z niesfornymi zwiedzającymi wystawę co to chcą pogłaskać futrzaka ,proszę tylko pamiętac że na rodzic może zrozumieć to opatrznie i odda tylko mocniej.


Cóż, nigdy nie byłem zwolennikiem "wychowania bezstresowego", więc jak rodzic nie potrafi sam wychować dziecka, społeczeństwo jest w obowiązku wspomóc. To w końcu przyszłość naszego kraju, jak sami o nią nie zadbamy, to nikt tego za nas nie zrobi. Jeśli każdy zwiedzający przestrzegałby prostej zasady nie wtykania palców, gdzie nie wolno, temat by nie powstał, prawda? Bileterzy raczej nie pogryzą :roll: Te wszystkie folie, tafle plexi czy wręcz zabunkrowane jednoczęściowe klatki nie wzięły się z kosmosu czy potrzeby zaszpanowania wystawców. Wzięły się z bolących zawiasów szczęk od powtarzania w kółko "Nie wkładamy rączek do klatki". A i tak to jak wołanie na puszczy - nawet zafoliowaną klatkę zwiedzający potrafią zaatakować, folię podwijać, odczepiać itp - "bo zapłaciłem za bilet, to się należy". A skoro pojawiają się pytania o takie sprawy (na FB zwłaszcza), to jednak sugeruje to, że trzeba jeszcze mocniej bunkrować klatki, bo wtykaniu palcy końca raczej nie będzie.

Witek, a jakby akumulator pod klatkę podłączyć? :D Pierwszy wsadzający palce byłby ostatnim raczej :D

A żeby mówić cokolwiek w temacie szczepień należałoby najpierw choćby liznąć tematu, zwłaszcza w temacie szczepień kociąt. Witek nigdzie nie napisał, że nie należy szczepić kotów, ale każdy widzi, co chce.

Dalej marzę o wystawie bez zwiedzających. Eh, marzenia ściętej głowy.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pt paź 20, 2017 21:59 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

Tak Witek Nowak w wielu kwestiach jest kontrowersyjny, tak w końcu wydeptał to co powinno dawno stanowić normę.
Koty z zagranicy zawsze mają obowiązek szczepienia p. wściekliźnie. W Polsce nie odnotowano od dłuższego czasu ognisk wścieklizny.
Myślę, że 99% kotów hodowlanych jest wyjątkowo pilnowana, przed samodzielnymi spacerami bez kontroli.
Co do zastrzyków tych mocno bolesnych z opowiadanych bajek...
Teraz się takie zwierzę bierze pod lupę i obserwuje.... Nie tylko wściekliznę można załapać po pogryzieniu, znacznie częstszy jest tężec, a również można załapać ;)
Może każdy wystawca, sędzia jak i wszyscy co na halę wchodzą powinni przedstawić zaświadczenie o szczepieniu na tężec panie andrzejandrzej?
Zawsze możemy iść dalej, grypa też zabija... i wcale nie trzeba się gryźć na wzajem, żeby na takiej wystawie załapać ;)

aniamat

 
Posty: 203
Od: Pon lis 30, 2009 17:40

Post » Pt paź 20, 2017 23:07 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

aniamat pisze:W Polsce nie odnotowano od dłuższego czasu ognisk wścieklizny.

Wg oficjalnych danych:
- w sierpniu br. stwierdzono ją w trzech województwach: mazowieckim, śląskim i wielkopolskim - łącznie 4 nietoperze;
- w lipcu - w łódzkim - 1 nietoperz;
- w styczniu - małopolskie - 1 lis
- w grudniu ub.r. - podkarpackie - 1 pies
itd.
Źródło: https://www.wetgiw.gov.pl/publikacje/bi ... h-zwierzat

Nie jestem zwolennikiem niepotrzebnego przeszczepiania zwierząt, ale stwierdzenie, że "w Polsce nie odnotowano od dłuższego czasu ognisk wścieklizny" jest po prostu nieprawdziwe. Mamy kilka przypadków rocznie praktycznie w całej Polsce, w tym u zwierząt domowych - a są to tylko przypadki stwierdzone i potwierdzone, chorych zwierząt jest na pewno więcej, skoro regularnie zdarzają się przypadki zachorowań.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 21, 2017 17:42 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

Nie sprawdzałam ;)
Jakoś trudno mi uwierzyć jednak, że nawet jeśli więcej by było tych zarażonych nietoperzy, to zaraziłyby koty hodowlane (niewychodzące). Jakoś pory doby im się w cyklu życia mijają, a i przez zamknięte okna zimą to chyba też do chaty nie wpadną ;)
Owszem zagrożenie jakieś jest, lecz zanim dojdzie do kotów hodowlanych to bardzo, bardzo daleka droga ;)

aniamat

 
Posty: 203
Od: Pon lis 30, 2009 17:40

Post » Pon paź 23, 2017 19:33 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

W związku z wystawą mam promocyjną rezerwację 1 osobowego pokoju 4/5 listopada w hotelu Polonia Palast, adres Narutowicza 38, Śródmieście, 90-135 Łódź, w cenie 88,20 - bez śniadania, ewentualne śniadanie płatne 17 zł.
Zamierzam zrezygnować z wyjazdu. Byłby ktoś chętny skorzystać z powyższej rezerwacji?
Rezerwację odsprzedam za 50 zł.
Edytowane 26.10.2017
Rezerwacja sprzedana :)

TeresaEdyta

 
Posty: 36
Od: Czw lis 23, 2006 21:28
Lokalizacja: KONIN

Post » Czw paź 26, 2017 23:38 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

Szanowni Wystawcy,

W tym roku również proponujemy skorzystanie podczas wystawy z usług stołówki.
W godz. 11:30 – 16:30 będzie można zjeść smaczny, dwudaniowy obiad za jedyne 14 zł (zupa 4zł, drugie danie 10zł).
Kuchnia serwować będzie zupę pomidorową z kluskami a do ziemniaków z surówką można wybrać karczek w sosie lub tradycyjnego schabowego.

Serdecznie zapraszamy
Obrazek

Supreme Cat Club

Avatar użytkownika
 
Posty: 294
Od: Sob wrz 28, 2013 20:43
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 27, 2017 8:54 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

Świetny pomysł!

Adka_

 
Posty: 100
Od: Wto sty 04, 2005 16:54
Lokalizacja: małopolska

Post » Sob paź 28, 2017 0:36 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

andrzejandrzej pisze:'' To jest zdrowie moich kotów i nie dziw się, że się tym interesuję'' To Pańska wypowiedz Prawda ? Napisana w kontekście szczepień p/wściekliźnie.Zrozumiałem że Pań jest przeciw szczepieniom kotów p/wscieklinie jak i reszta forumowiczów..Ale ma Pan racje mogłem się mylić bo może zdrowie Pańskich kotów zależy od tego by wszystkie koty na wystawach /te 4-7m-c również/były zaszczepione .Pańskich również .. Nie oczekuje już od Pana żadnych odpowiedzi te otrzymane wystarczą mi ,wyrobiłem sobie poglad co do Pańskich wpisów.
Dziękuje wszystkim którzy zabrali głos , szczególnie osobie która wytłumaczyła jak postępować z niesfornymi zwiedzającymi wystawę co to chcą pogłaskać futrzaka ,proszę tylko pamiętac że na rodzic może zrozumieć to opatrznie i odda tylko mocniej.
Dziekuje również za rade jak postępować gdy pogryzie kot , nie pytać o zaświadczenie szczepienia wścieklizny i polać czymś tam jak przy skaleczeni.

Mam nadzieje że łódzka wystawa uda się wspaniale jak co roku / bywam na nie już od kilku lat / czego życzę Organizatorom z całego serca


Szanowny Panie Andrzeju, szczepinia p/ wscikliznie oczywiście są obowiazkowe i powinny być wykonywane systematycznie u zwierząt wychodzącyc oraz u zwierząt przebywających w schroniskach i rejonach gdzie może być wściklizna.Generalnie koty hodowlane , wystawowe przebywają w domach w których raczej nie panuje ta choroba.
Dlatego szczepienie p/wścikliznie kotów hodowlanych uważa wiekszość hodowców za bezcelowe i ryzykowne.
Proszę nie porównywać szczepienia p/wścikliznie zwierząt z nagonką na rodzicow, odmawiających zaszczepienia swoich dzieci.Chodzi o to ,że każde szczepinie jest ryzykiem.Podczas mojej ponad 20-letniej hodowlanej miałam: jeden przypadek śmiertelny po zaszczepieniu p/ wścieklżnie , dwa przypadki odczynu poszczepiennego w miejścu wkłucia (musiałam oddać pieniądze, bo kot już nie nadawał się na wystawy) oraz jeden przypadek gdzie kot starcił sierść, przestał jeść, ale przeżył.Proszę zauwazyć ,że ta sama dawka szczepionki przeznaczona jest dla 2 kg kotka i dla 30 kg psa! Niestety, szczepionki p/wscikliznie są niedopracowane,stąd nasze obawy.
Po tych przeżyciach uważam ,że szczepienie kociąt oraz kotow hodowlach jest bez sensu.Moim zdaniem wystarczy zbadanie kota 3 dni przed wystawą oraz na wytawie.Objawy wścieklizny są wyjątkowo charakterystyczne.
Czy kiedykolwiek na wystwawie kotów w Europie wykryto przypadek wcieklizny???

Shan

 
Posty: 368
Od: Pon lut 21, 2005 21:51
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Nie paź 29, 2017 14:45 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

A czy możemy liczyć na informację, ile i jakie koty zostały zgłoszone oraz jakie będą na wystawie stoiska?:) Dziękuję!

kociaraa42

 
Posty: 27
Od: Pt lip 24, 2015 13:33

Post » Nie paź 29, 2017 22:20 Re: XVII & XVIII MWK w ŁODZI 4-5 listopada 2017 -SCC

Generalny sponsor wystawy, jedyny w Polsce dystrybutor karm OPTIMA NOVA, zaprasza na swoje stoisko.
Dla wszystkich hodowców ww. karma w specjalnej, obniżonej o 10% cenie

Dodatkowo, na stoisku będzie też można zakupić akcesoria groomerskie
http://www.wszystkodlazwierząt.pl
Ostatnio edytowano Pon paź 30, 2017 10:05 przez Supreme Cat Club, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

Supreme Cat Club

Avatar użytkownika
 
Posty: 294
Od: Sob wrz 28, 2013 20:43
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 21 gości