Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon wrz 26, 2016 12:37 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

milva b pisze:Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby by przenieść na polski grunt dokładnie taki model ustawienia klatek tyłem do siebie, gdzie wystawcy siedzą przed jedyną odsłoniętą częścią klatki, a zwiedzający nie ma bezpośredniego dostępu do niej.

Tylko, że w Norwegii na klatkach leżały portfele, tablety, sprzęt foto i nic nie ginęło... A mi we Wrocławiu zajumali zdjęcie Klopsika z klatki :mrgreen:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 26, 2016 12:58 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

Witek Nowak pisze:
milva b pisze:Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby by przenieść na polski grunt dokładnie taki model ustawienia klatek tyłem do siebie, gdzie wystawcy siedzą przed jedyną odsłoniętą częścią klatki, a zwiedzający nie ma bezpośredniego dostępu do niej.

Tylko, że w Norwegii na klatkach leżały portfele, tablety, sprzęt foto i nic nie ginęło... A mi we Wrocławiu zajumali zdjęcie Klopsika z klatki :mrgreen:


Fakt, u nas wszystko ginie. Ja straciłam dwa aparaty fotograficzne, namalowany przeze mnie portret kota i kilka ładnych robionych na zamówienie "machadełek" ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 26, 2016 13:01 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

milva b pisze:
Witek Nowak pisze:
milva b pisze:Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby by przenieść na polski grunt dokładnie taki model ustawienia klatek tyłem do siebie, gdzie wystawcy siedzą przed jedyną odsłoniętą częścią klatki, a zwiedzający nie ma bezpośredniego dostępu do niej.

Tylko, że w Norwegii na klatkach leżały portfele, tablety, sprzęt foto i nic nie ginęło... A mi we Wrocławiu zajumali zdjęcie Klopsika z klatki :mrgreen:


Fakt, u nas wszystko ginie. Ja straciłam dwa aparaty fotograficzne, namalowany przeze mnie portret kota i kilka ładnych robionych na zamówienie "machadełek" ;)


a pamiętny przypadek kradzieży kociaka na wystawie ??

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 26, 2016 13:28 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

milva b pisze:
Witek Nowak pisze:
milva b pisze:Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby by przenieść na polski grunt dokładnie taki model ustawienia klatek tyłem do siebie, gdzie wystawcy siedzą przed jedyną odsłoniętą częścią klatki, a zwiedzający nie ma bezpośredniego dostępu do niej.

Tylko, że w Norwegii na klatkach leżały portfele, tablety, sprzęt foto i nic nie ginęło... A mi we Wrocławiu zajumali zdjęcie Klopsika z klatki :mrgreen:


Fakt, u nas wszystko ginie. Ja straciłam dwa aparaty fotograficzne, namalowany przeze mnie portret kota i kilka ładnych robionych na zamówienie "machadełek" ;)



Nie gadaj, przecież oddali :)
Obrazek

Ramon

Avatar użytkownika
 
Posty: 520
Od: Nie paź 31, 2004 20:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon wrz 26, 2016 13:35 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

Ramon pisze:Nie gadaj, przecież oddali :)


Po twojej grzecznej prośbie przez głośniki :ryk:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 26, 2016 13:54 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

Ramon pisze:
milva b pisze:
Witek Nowak pisze:
milva b pisze:Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby by przenieść na polski grunt dokładnie taki model ustawienia klatek tyłem do siebie, gdzie wystawcy siedzą przed jedyną odsłoniętą częścią klatki, a zwiedzający nie ma bezpośredniego dostępu do niej.

Tylko, że w Norwegii na klatkach leżały portfele, tablety, sprzęt foto i nic nie ginęło... A mi we Wrocławiu zajumali zdjęcie Klopsika z klatki :mrgreen:


Fakt, u nas wszystko ginie. Ja straciłam dwa aparaty fotograficzne, namalowany przeze mnie portret kota i kilka ładnych robionych na zamówienie "machadełek" ;)



Nie gadaj, przecież oddali :)


Mi, Panie Romanie, niestety nic nie zwrócono.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 26, 2016 16:28 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

zaraz.... zaraz... ale 8O

..... zawieruch z oglądającym koty, a wystawcą, nie dział się z norweskimi wystawcami tylko z wystawcą z Polski.
Miałam, wątpliwą przyjemność widzenia i słyszenia (bez podsłuchiwanie) całego zdarzenia, bo słychać było nie tylko w w tym sektorze, a ja niestety w tym samym sektorze i to dokładnie po drugiej stronie byłam.

Kreowanie rzeczywistości, na własny użytek, nie ma nic wspólnego, z tym co działo się w tym sektorze.

Nie chodziło o budki w których kot/koty siedziały, tylko o powieszone firanki i zasłonięte od strony zwiedzających :?
Organizator prosił o odsłonięcie firanek, a nie o wyjecie kota/kotów z budek

Każdego z Was, dyskutanci, gdyby wystawca tak potraktował WAS, udalibyście się na skargę do organizatora. A nie którzy zapewne jeszcze do sadu za znieważenie dóbr osobistych :wink:

W Polsce wystawy, nie są li tylko dla wystawców, są również dla oglądających. Dla organizatorów, to oczywista oczywistość, prawda Małgosiu?
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 26, 2016 16:37 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

malgosia_07 pisze:Kreowanie rzeczywistości, na własny użytek, nie ma nic wspólnego, z tym co działo się w tym sektorze.


Jakiej to rzeczywistości? Takiej, w której "delegat" organizatorów, a nie sam organizator podchodzi do zagranicznego wystawcy i od razu grozi wyrzuceniem z wystawy?
Bo tak właśnie było.


malgosia_07 pisze:W Polsce wystawy, nie są li tylko dla wystawców, są również dla oglądających. Dla organizatorów, to oczywista oczywistość, prawda Małgosiu?


W Fife wystawca ma tylko obowiązek prezentacji kota sędziemu. Regulamin Fife obowiązuje wszystkie polskie kluby.
Jeśli chcą one tworzyć własne, muszą z wyprzedzeniem je opublikować i zamieścić również w katalogu, by zagraniczny wystawca wiedział czy w ogóle chce jechać na taką wystawę.
Moje koty na polskich wystawach zawsze były zasłonięte od gapiów i nikt nigdy tego nie komentował. Najwyraźniej wtedy, gdy jeszcze wystawiałam koty kluby nie były tak zdesperowane by zarabiać na zwiedzających i nie obierały ich strony.
Zresztą pamiętam incydent sprzed kilku lat z Warszawy, gdy bardzo roszczeniowa pani odwiedzająca, która chciała zedrzeć przednie zasłonki z klatki mojej przyjaciółki, została wyprowadzona z wystawy przez ochronę. Ale najwyraźniej klub klubowi nie równy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 26, 2016 17:20 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

milva b pisze:
malgosia_07 pisze:Kreowanie rzeczywistości, na własny użytek, nie ma nic wspólnego, z tym co działo się w tym sektorze.


Jakiej to rzeczywistości? Takiej, w której "delegat" organizatorów, a nie sam organizator podchodzi do zagranicznego wystawcy i od razu grozi wyrzuceniem z wystawy?
Bo tak właśnie było.

.


Basia_G pisze:k.
Tak więc jak mój kot będzie chciał siedziec w budce i przysłonie go kocykiem, aby miał swięty spokój, to nie łamię rtegulaminu.


Przecież nie chodziło o kota/koty w budkach tylko o firanki które były zasłonięte całkowicie od strony zwiedzających ?
Wystawcy z Norwegi dostali przysłowiowym rykoszetem, bo cała awantura rozpoczęła sie przecież od polskiego wystawcy. Miedzy polskim wystawca a zwiedzającym doszło do awantury. :roll:

Pani Edyta Grajkowska nie jest przedstawicielem organizatora, tylko organizatorem.

Więc, tez to trochę inaczej wyglądało, a nawet gdyby nawet, oddelegowała przedstawiciela organizatora do wyjaśnienie , to chyba Jej wolno ?,
Przyszła sama, do dwóch szczelnie pozasłanianych klatek od strony zwiedzających.
I może gdyby polski wystawca, od którego cała ta zawierucha sie zaczęła, spokojnie zareagował inny był by finał .
A Norwescy wystawcy gdyby byli poinformowani, przez swoich polskich znajomych, ze w Polsce inaczej ubiera klatki , nie byli by narażeni na całe to zdarzenia :roll:
Ostatnio edytowano Wto wrz 27, 2016 11:29 przez malgosia_07, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 26, 2016 17:40 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

malgosia_07 pisze:
milva b pisze:
malgosia_07 pisze:Kreowanie rzeczywistości, na własny użytek, nie ma nic wspólnego, z tym co działo się w tym sektorze.


Jakiej to rzeczywistości? Takiej, w której "delegat" organizatorów, a nie sam organizator podchodzi do zagranicznego wystawcy i od razu grozi wyrzuceniem z wystawy?
Bo tak właśnie było.

.


Basia_G pisze:k.
Tak więc jak mój kot będzie chciał siedziec w budce i przysłonie go kocykiem, aby miał swięty spokój, to nie łamię rtegulaminu.


Przecież nie chodziło o kota/koty w budkach tylko o firanki które były zasłonięte całkowicie od strony zwiedzających ?
Wystawcy z Norwegi dostali przysłowiowym rykoszetem, bo cała awantura rozpoczęła sie przecież od polskiego wystawcy. Miedzy polskim wystawca a zwiedzającym doszło do awantury. :roll:

Pani Edyta Gajkowska nie jest przedstawicielem organizatora, tylko organizatorem.

Więc, tez to trochę inaczej wyglądało, a nawet gdyby nawet, oddelegowała przedstawiciela organizatora do wyjaśnienie , to chyba Jej wolno ?,
Przyszła sama, do dwóch szczelnie pozasłanianych klatek od strony zwiedzających.
I może gdyby polski wystawca, od którego cała ta zawierucha sie zaczęła, spokojnie zareagował inny był by finał .
A Norwescy wystawcy gdyby byli poinformowani, przez swoich polskich znajomych, ze w Polsce inaczej ubiera klatki , nie byli by narażeni na całe to zdarzenia :roll:


Nie było przy zdarzeniu żadnej pani Edyty Grajkowskiej, tylko jakiś "delegat", pan, który nie przedstawił się z imienia i nazwiska.
I jeszcze raz podkreślam, regulamin Fife obowiązuje wszystkie kraje członkowskie po równo. Żaden wystawca polski czy zagraniczny nie musi nic, oprócz zaprezentowania kota sędziemu.
Jeśli klub chce coś dorzucić od siebie do regulaminu Fife, musi zrobić to z wyprzedzeniem i na piśmie.
Wszyscy czterej sędziowie obecni na wystawie byli co do tego całkowicie zgodni i byli oburzeni pomysłem usunięcia wystawców za zasłonięcie kotów.
Ich zdaniem kwalifikowało się to do złożenia oficjalnej skargi do Fife.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 26, 2016 17:42 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

milva b pisze:
W Fife wystawca ma tylko obowiązek prezentacji kota sędziemu. Regulamin Fife obowiązuje wszystkie polskie kluby.



Jeśli już chcemy przywoływać przepisy wystawowe, to jedyny obowiązek hodowcy w związku z wystawami to wniesienie opłaty, gdy nie wycofało się w kota terminie. Obowiązku pokazywania komukolwiek, w tym sędziemu, nie ma. Nawet obowiązku obecności nie ma. Zapłacić tylko trzeba, jak się zgłosiło :D

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pon wrz 26, 2016 18:10 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

ja myśle że pora zacząć robić wystawy tylko dla wystawców i sędziów 8)
po co wogole puszczać zwiedzających którzy i tak nic nie zobacza bo krąża przed pozasłanianymi klatkami :smokin:
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon wrz 26, 2016 18:11 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

Pani E.Grajkowska również później podeszła i zarządała odsłonięcia kotow, jak również odłonięcia kota w budce, zagroziła również usunięciem z wystawy.
Jednakże jako członkowie FIFE warto by było znać regulaminy, tym bardziej, jak to zostało napisane powyżej sędziowie obecni na wystawie byli baaaardzo oburzenia roszczeniową postawą Pana, który obrzucił nas inwektywami ale równiez organizatora, dlatego też jeszcze w niedziele padły pytania, czy problem nadal istnieje.

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 26, 2016 18:14 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

już chyba nie pojadę do Bydgoszczy
tez zawsze zasłaniam przodzik :oops:
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon wrz 26, 2016 18:42 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów CCBydgoszcz 24/25. 09. 2016

Qrde, tak chciałem jechać.... tyle ciekawych rzeczy mnie ominęło :ryk:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87, xmalyna i 12 gości