BIS BREED - regulamin FiFe punkt 4.8.4.3 - pytanie

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro sty 20, 2016 23:53 Re: BIS BREED - regulamin FiFe punkt 4.8.4.3 - pytanie

phoenix6 pisze:
sebas1137 pisze:
almathea pisze:
sebas1137 pisze:
CZANKRA pisze:Wojteka mysle ze BIS BREED juz nie odbedzie sie mimo ze bedzie wystarczajaca ilosc kotow danej rasy 50 szt ( innych ras w danej kategorii teraz bedzie jak na lekarstwo ). Musialaby FIFe zmienis regulamin BIS BREED.
Mial byc teraz BIS BREED BRI w Warszawie ( BRI bylo 53 szt ) i ma byc we Wroclawiu. Byl Specjal BRI i bedzie Specjal BRI tylko. :)

Wiec nie ma o co kopi kruszyc - BIS BREED poki co odchodzi do wspomnien :(



W Polsce najłatwiej będzie zrobić breed BIS w 2. kategorii :)


To Sebastian, może czas na GA poddać wniosek o zmianę trybu BIS BREED ? byłoby miło :ok: :ok:

RAG mogą też już zapomnieć o BIS BREED, a szkoda, raczej nie uświadczysz 50 szt per/exo, tuv, sbi w KAT 1 :)


Aneta, chętnie zapoznam się z Twoimi sugestiami na Walnym FPLu :)



hodowcą RAG nie jestem, nie w tym rzecz była akurat co piszesz ...
Ale po co Wam BIS BREED RAG, skoro te koty mają niemalże na każdej wystawie takiego BIS Breed'a właśnie :P Chociażby ostatnia wystawa, gdzie 95% kat. I stanowiły właśnie RAG :ryk:
almathea
http://www.almathea.com.pl
smoke & solid & cameo persian cattery
FIFe & CFA registered

almathea

Avatar użytkownika
 
Posty: 1059
Od: Pt kwi 29, 2005 8:25
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 21, 2016 2:06 Re: BIS BREED - regulamin FiFe punkt 4.8.4.3 - pytanie

DoBo pisze:
wojteka pisze:Problem jest taki że to ma sens - wtedy reszta kotów mogłaby zbyt łatwo zdobić zwykłego BIS (przynajmniej tak jak rozumiem ten przepis który jest w tytule). Można jednak ten limit po prostu zmniejszyć. Nie wiem czy wiecie ale można już od 1 stycznia robić BREED BIS razem "siostrzanym" rasom.


co znaczy zbyt łatwo? Za mało konkurencji? Do tej pory tak funkcjonowały kategorie I i II: czasem 1-3 koty na wystawie i wszystkie dostawały BISy z automatu... wreszcie od tego roku będzie prawdziwa konkurencja :)


O ile pamiętam historie to na początku BREED BIS był tylko dla II i III kategorii. Był to jakiś kompromis który miał zrównoważyć to że jest dużo kotów w tych kategoriach. Potem stwierdzono że BREED BIS to fajna sprawa i że inne kat. są w stanie uzbierać dużo kotów i żeby było sprawiedliwie pozwolono na BREED BIS wszystkich kat. ale dodano limit 50 kotów. Cały czas mówimy o 50 kotach na pokazie. Potem de facto zmniejszono ten limit i wystarczy 50 ale w katalogu, a teraz chcecie ten limit usunąć :). Moim zdaniem trzeba się zastanowić po co ten BREED BIS jest. Bo jest możliwość organizowania wystaw specjalistycznych. Tam o ile pamiętam można dostać tylko Championa, ale BISy się liczą.

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Czw sty 21, 2016 11:52 Re: BIS BREED - regulamin FiFe punkt 4.8.4.3 - pytanie

Ale pamiętacie, że BIS BREED nie jest "polskim" wynalazkiem i w innych krajach też są one organizowane? A tam niekoniecznie nie ma wystarczającej liczby kotów w kat. I lub IV ;-)

kicia micia

 
Posty: 154
Od: Pon maja 03, 2010 17:53

Post » Czw sty 21, 2016 21:45 Re: BIS BREED - regulamin FiFe punkt 4.8.4.3 - pytanie

kicia micia pisze:Ale pamiętacie, że BIS BREED nie jest "polskim" wynalazkiem i w innych krajach też są one organizowane? A tam niekoniecznie nie ma wystarczającej liczby kotów w kat. I lub IV ;-)


Potwierdzam. :mrgreen:
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości