27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EKKR

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto mar 01, 2016 15:54 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

EverGreen pisze:Dobrze że Arabów nie ma... To dopiero wymagałoby wiedzy i kwalifikacji językowych, no no no nieprawdopodobne...

Albo Chińczyków :lol:

Jakie macie zapisy w regulaminach? Związek Kynologiczny zabrania sędziemu oceniać psa, którego był właścicielem lub współwłaścicielem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy poprzedzających daną wystawę, którego utrzymywał, szkolił, sprzedał lub pośredniczył w sprzedaży. To
samo dotyczy jego partnera, bezpośredniego członka rodziny lub osoby żyjącej z nim we wspólnym gospodarstwie domowym. Sędzia nie może też przyjeżdżać w towarzystwie wystawcy, ani u niego mieszkać czy nawet spotykać się bezpośrednio przed wystawą..
A tak w ogóle, to w psach szczeniak ma inna skalę ocen i nie "zabierze" nic dorosłym. Nie wiedziałam, że w kotach jest inaczej. Czyli warto będzie zabierać puchatą kocią kulkę jak najwcześniej na wystawy :)

A może ktoś wklei fotkę tego persiego cuda :1luvu: które wzbudza takie emocje
Ostatnio edytowano Wto mar 01, 2016 16:01 przez Koniczynka47, łącznie edytowano 1 raz

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto mar 01, 2016 15:56 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH



To takie fajne, pierwsze - czarne z białymi znaczeniami, niezbyt bujnie obsierścione, to cóż to? Peterbaldzik?
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto mar 01, 2016 16:12 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Fatka - ta kotka to 4 miesięczny cornish rex.

Monika_CRX

 
Posty: 22
Od: Śro lis 19, 2014 14:17

Post » Wto mar 01, 2016 16:13 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Monika_CRX pisze:Fatka - ta kotka to 4 miesięczny cornish rex.


dzięki, śliczności :)
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto mar 01, 2016 16:21 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Koniczynka47 pisze:A może ktoś wklei fotkę tego persiego cuda :1luvu: które wzbudza takie emocje


przepisy FIFe na to pozwalają, bez limitów czasowych jak w ZK.

a oto kot nr4
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto mar 01, 2016 23:15 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Koniczynka47 pisze:
EverGreen pisze:(...) Sędzia nie może (...) czy nawet spotykać się bezpośrednio przed wystawą..
(....)

a u nas w FIFe imprezki tzw. integracyjne między 1, a 2 dniem wystawy (każda wystawa "liczona jest jako odrębna") :roll:
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

Post » Wto mar 01, 2016 23:37 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Trochę zdjęć, głównie ze stolika Mr Veikko i BISów w sobotę i stolika Mrs Miry w niedzielę: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 952&type=3

lnes

 
Posty: 186
Od: Wto paź 16, 2012 20:36
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro mar 02, 2016 7:20 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

sunshain pisze:
Koniczynka47 pisze:
EverGreen pisze:(...) Sędzia nie może (...) czy nawet spotykać się bezpośrednio przed wystawą..
(....)

a u nas w FIFe imprezki tzw. integracyjne między 1, a 2 dniem wystawy (każda wystawa "liczona jest jako odrębna") :roll:



w TICA, CFA również i jakos ku upadkowi się nie chylą ... wręcz są większe niż fife ...
almathea
http://www.almathea.com.pl
smoke & solid & cameo persian cattery
FIFe & CFA registered

almathea

Avatar użytkownika
 
Posty: 1059
Od: Pt kwi 29, 2005 8:25
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro mar 02, 2016 10:53 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU EKKR

W związku z dyskusją, jaka się toczy na Forum MIAU oraz innych forach i oskarżeniami pod adresem FPL, klubu EKKR o manipulację przy podziale kotów do oceny, oświadczamy co następuje:

Klub jako organizator wystawy w dniach 27/28 lutego 2016 r. podał do publicznej wiadomości na stronie klubu, FORUM MIAU i fb zasady i warunki zgłaszania kotów.
Poinformował, że „Nie będą uwzględniane sugestie właścicieli co do wyboru sędziego (w przypadku kiedy kot był już oceniany w danej klasie przez danego sędziego i uzyskał już od niego certyfikat, właściciel powinien zwrócić się do sędziego o kontrasygnatę innego, uprawionego sędziego.”
Klub zwrócił się jednocześnie do sekretariatu wystawy o bezwzględne przestrzeganie przy podziale kotów powyższej zasady i tak też się stało.
Podział kotów został dokonany losowo przez komputer.

Kotka FI*MIMOSAN PARIS IN YOUR HAND, została zgłoszona przez Panią Ivetę Volekovą ze Słowacji. W jej zgłoszeniu, nie ma jakiejkolwiek sugestii co do tego, do którego sędziego powinna kotka trafić do oceny, jak również do kogo nie powinna.
Wymieniona kotka trafiła do oceny przez sędziego V. Saarela wyłącznie w wyniku losowego podziału kotów, co w żaden sposób nie naruszyło zapisów Regulaminu wystawowego FIFE.

Kwestię wystawiania kotów na wystawach przez sędziów reguluje art. 6.1.7 Regulaminu wystawowego FIFE, który pozwalamy sobie zacytować:

6.1.7 Wystawianie kotów na wystawach, na których jest się sędzią lub uczniem sędziowskim

 Na wystawach, na których pełni obowiązki i ocenia koty, sędzia lub uczeń sędziowski może wystawiać swoje własne koty tylko poza konkurencją.
 Członkowie rodziny ucznia sędziowskiego pełniącego obowiązki na wystawie mogą wystawiać swoje własne koty, ale nie w kategorii lub kategoriach, w
których ocenia uczeń sędziowski.
 Koty należące do członków rodziny sędziego pełniącego obowiązki na wystawie nie mogą brać udziału w takiej wystawie.

Z zacytowanego przepisu wynika, że nie zabrania się sędziemu oceniać kotów z przydomkiem własnej hodowli, jeśli kot trafił do innej hodowli czyli do innego właściciela.
Na wystawie EKKR właścicielką zgłoszonej kotki była już Pani Iveta Volekova a nie V. Saarela.
Przypadek jaki zdarzył się na wystawie EKKR-u nie jest odosobniony. W historii polskich wystaw można ich wskazać więcej, także z udziałem polskich sędziów, którzy oceniali koty z przydomkiem własnej hodowli.
Tak więc trudno zgodzić się z oskarżeniami EKKR o manipulowanie przy podziale kotów i nieprzestrzeganie Regulaminu wystawowego FIFE .
Przykro jest też czytać komentarze osób, które nie były na wystawie, nie widziały kotki a wypowiadają się na temat jej walorów eksterierowych.

Na zakończenie pragniemy oświadczyć, że klub EKKR będzie kontynuował działania zmierzające do bezstronnej oceny kotów, które realizowane są poprzez:

1) prezentowanie kotów przez stewardów na wszystkich etapach ich oceny,
2) przestrzeganie zasady przy podziale kotów, że [b]„Nie będą uwzględniane sugestie właścicieli co do wyboru sędziego”.

3) kategoryczną odmowę stewardom prezentowania własnych kotów.
4) nie wystawianie kotów przez członków zarządu EKKR na własnych wystawach
.


Z poważaniem

Zarząd EKKR

Klub EKKR

 
Posty: 185
Od: Pon sty 28, 2008 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 02, 2016 12:28 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Klub EKKR pisze:OŚWIADCZENIE ZARZĄDU EKKR

Z zacytowanego przepisu wynika, że nie zabrania się sędziemu oceniać kotów z przydomkiem własnej hodowli, jeśli kot trafił do innej hodowli czyli do innego właściciela.


Z poważaniem
Zarząd EKKR


No cóż, Regulamin swoje a etyka swoje...
Jak już gdzieś pisałem wcześniej - trzeba być HODOWCĄ i mieć klasę aby w takiej sytuacji wycofać kota lub chociażby zgłosić ten fakt w sekretariacie.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 02, 2016 13:10 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

"Podział kotów został dokonany losowo przez komputer." ... Albo ktoś kłamie, albo nie wie co pisze. Stawiam na drugie ;)
Jak chcemy być traktowani poważnie, to innych traktujmy również z powagą. Wystawcy to nie dzieci. Ja wiem, że mamy 21 wiek, ale bez przesady. Lepiej dla wszystkich będzie, jak podziałem kotów zajmie się osoba mająca o tym pojęcie. Nie trzeba być bardziej świętym od papieża. Z góry dziękuję. :201461

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 02, 2016 15:49 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

EverGreen pisze:.................. Lepiej dla wszystkich będzie, jak podziałem kotów zajmie się osoba mająca o tym pojęcie......


EverGreen , to pojechałaś po bandzie... twierdzisz , ze podziałam zdejmuje się osoba która nie ma o tym pojęcia ??,
Chyba jednak nie masz pojęcia, a takie pisanie to pisanie nie prawdy :(
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 02, 2016 16:05 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

malgosia_07 pisze:twierdzisz , ze podziałam zdejmuje się osoba która nie ma o tym pojęcia ??,
Chyba jednak nie masz pojęcia, a takie pisanie to pisanie nie prawdy :(


Napisała wyraźnie, że "Lepiej dla wszystkich będzie, jak podziałem kotów zajmie się osoba mająca o tym pojęcie" - a nie komputer :) jak wcześniej napisał Zarząd EKKR.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 02, 2016 16:07 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Witek Nowak pisze:
malgosia_07 pisze:twierdzisz , ze podziałam zdejmuje się osoba która nie ma o tym pojęcia ??,
Chyba jednak nie masz pojęcia, a takie pisanie to pisanie nie prawdy :(


Napisała wyraźnie, że "Lepiej dla wszystkich będzie, jak podziałem kotów zajmie się osoba mająca o tym pojęcie" - a nie komputer :) jak wcześniej napisał Zarząd EKKR.


no..... i takie / taka osoba się tym zajmuje.:P
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 02, 2016 16:22 Re: 27/28 LUTEGO 2016 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Nie tylko w Polsce sędzia trafia na kota ze swojej hodowli. Dzieje się to też na wystawach w innych krajach i nawet na największych kocich imprezach. Więc nie można mówić że to wina FPL/systemu że tak przydzielił kota. Zawsze jest ryzyko że kiedyś kot trafi do niego na stolik sędziowski jeżeli jest czynnym hodowcom. Tak jak było napisane wcześniej regulamin FIFE nie zabrania oceniania kota z własnym przydomkiem.
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości