Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw paź 01, 2015 11:19 Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

(dotyczy kotów zarejestrowanych w FPL)

W październiku zmienia się sposób zgłaszania kotów mianowicie możemy zgłosić kota tylko w klasie odpowiedniej do zarejestrowanego tytułu w księgach rodowodowych (lub wieku – weterani)
Jeżeli mamy już ukończony tytuł i musimy wystawić kota w wyższej klasie to zgłaszamy się przed wystawą rano do sekretariatu z dyplomami z zagranicznych wystaw uprawniających nas do zmiany.
Wystarczą tylko zagraniczne certyfikaty.
W/w zmiana klasy nie zastępuje klasycznej drogi występowania o tytuł dla kota.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw paź 01, 2015 11:58 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

Czy właściwa klasa będzie się sama importowała po wpisaniu danych kota?

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Czw paź 01, 2015 13:31 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

po wpisaniu prawidłowego numeru rodowodu klasa powinna się ustawić na właściwą (lub jedną z dopuszczalnych)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw paź 01, 2015 20:14 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

Dobrze byłoby podać tę informację na stronie Felis Polonia.
Na forum Miau nieliczni "wystawiacze" są zarejestrowani .
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw paź 01, 2015 20:44 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

danunka pisze:Dobrze byłoby podać tę informację na stronie Felis Polonia.
Na forum Miau nieliczni "wystawiacze" są zarejestrowani .

Takoż na fanpejdżu FPL-u.

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Pt paź 02, 2015 8:38 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

1. Należałoby zobowiązać organizatorów wystaw do umieszczenia stosownego zapisu w "Informacji o Wystawie" jak również na pierwszej stronie w elektronicznym systemie zapisów na wystawę.
2. Tak z ciekawości jaki wpływ na uniknięcie oszustw związanych z wystawianiem kota w złej klasie ma ta zmiana. Zawsze przecież może się zdarzyć że wystawca uzyskał kilka certyfikatów na wystawach zagranicznych w danej klasie i ta wystawa i tak jest wystawą nadmiarową. Nie lepiej porostu przyjąć że wszyscy wystawcy są uczciwi uniknąć zbędnej papierologii na wystawie a w przypadku stwierdzenia faktu oszustwa dotkliwie karać ?
3. Przy zgłaszaniu kota na wystawę zagraniczną wystawca musi wystąpić do klubu o potwierdzenie zgłoszenia wystawowego czemu nie wymagać od niego poinformowania klubu o wynikach takiej wystawy a klub wysyła informacje do centralnego systemu i już mamy system szczelny. Brak informacji jest równoznaczny z odmową potwierdzenia następnego zgłoszenia na wystawę zagraniczną.

aza

 
Posty: 76
Od: Czw kwi 28, 2005 9:15

Post » Pt paź 02, 2015 11:26 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

I bardzo dobrze :ok:
Chyba lepszy burdel w katalogu niż potem płacz i zgrzytanie zębami i dziwne tłumaczenia, że pomyłka...
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 19, 2015 8:15 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

Wysłalam dziś do klubu prośbę o dyplomy.
Skoro kotka ma w księdze tytuł IC to tak mam ją zgłosić teraz i w Poznaniu rano mam iść do sekretariatu po zmianę klasy, z dyplomami z wystaw zagranicznych lub, jeżeli zdąży przyjść, dyplomem potwierdzającym GIC i SC? Czy sa uznawane tylko zagraniczne certyfikaty z wystaw?
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon paź 19, 2015 18:45 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

wistra pisze:Wysłalam dziś do klubu prośbę o dyplomy.
Skoro kotka ma w księdze tytuł IC to tak mam ją zgłosić teraz i w Poznaniu rano mam iść do sekretariatu po zmianę klasy, z dyplomami z wystaw zagranicznych lub, jeżeli zdąży przyjść, dyplomem potwierdzającym GIC i SC? Czy sa uznawane tylko zagraniczne certyfikaty z wystaw?

A może, lrafal, od momentu wystawienia dyplomu hodowca będzie miał możliwość zmiany klasy w zgłoszeniu? O ile będzie to jeszcze przed zamknięciem zgłoszeń, rzecz jasna.

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Pon paź 19, 2015 22:23 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

jeżeli w okresie przyjmowania zgłoszeń (tzn jak są jeszcze otwarte) i biuro w międzyczasie zatwierdzi nowy tytuł (czyli będzie widoczny na tej stronie: https://ssl.felispolonia.eu/index.php?r=3 lub też nowy tytuł będzie się już pokazywał w rodowodach naszych kotów linkowanych ze strony FPL) to możemy wejść w link do zgłoszenia (ten z maila) i poprawić klasę na właściwą.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto paź 27, 2015 21:29 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

A ja mam pytanie trochę teoretyczne - nie bijcie ;)

Czy mogę zanieść kota do oceny i prosić o nieprzyznawanie certyfikatu?
Właśnie po to żeby komuś innemu nie odebrać, a z drugiej strony nie martwić się, że teraz nie mogę jechać tu czy tam, bo trzeba na zagranicę.
Załóżmy, że nie chcę żadnych tytułów dla mojego kota, ot chcę tylko kilka razy w roku być z kotem na wystawach i to takich, które ja wybiorę, a nie które mam narzucone. Tak, wiem, że mogę kota zgłosić w klasie 15, ale ja skoro płacę chciałabym dostać dyplom z oceną sędziego. Powiedzmy, ze na pamiątkę z wystawy.
Jest taka możliwość?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon sie 15, 2016 7:29 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

lrafal pisze:po wpisaniu prawidłowego numeru rodowodu klasa powinna się ustawić na właściwą (lub jedną z dopuszczalnych)

Nie ustawiła się :(
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 15, 2016 8:38 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

Avian pisze:A ja mam pytanie trochę teoretyczne - nie bijcie ;)

Czy mogę zanieść kota do oceny i prosić o nieprzyznawanie certyfikatu?
Właśnie po to żeby komuś innemu nie odebrać, a z drugiej strony nie martwić się, że teraz nie mogę jechać tu czy tam, bo trzeba na zagranicę.
Załóżmy, że nie chcę żadnych tytułów dla mojego kota, ot chcę tylko kilka razy w roku być z kotem na wystawach i to takich, które ja wybiorę, a nie które mam narzucone. Tak, wiem, że mogę kota zgłosić w klasie 15, ale ja skoro płacę chciałabym dostać dyplom z oceną sędziego. Powiedzmy, ze na pamiątkę z wystawy.
Jest taka możliwość?


to znaczy co?będziesz prosić sędziego o ostatnią lokatę? 8)
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Wto sie 16, 2016 18:57 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

urlopy, urlopy, oraz dyżury w klubie i dopiero będę mogła 23 wysłać wniosek o przyznanie tytułu championa.
zgłoszenia na jedynkę do 29.
oczywiście wyrzuca mnie ze zgłoszenia kota w klasie 7, proponuje mi formularz klasę 9
co zrobić? zgłosić w 9 ? zdąży się przed wystawą poprawić?

małysz

Avatar użytkownika
 
Posty: 1896
Od: Śro gru 12, 2007 8:11
Lokalizacja: warszawa

Post » Wto sie 16, 2016 20:41 Re: Zmiany w zgłoszeniach kotów na wystawy

małysz pisze:urlopy, urlopy, oraz dyżury w klubie i dopiero będę mogła 23 wysłać wniosek o przyznanie tytułu championa.
zgłoszenia na jedynkę do 29.
oczywiście wyrzuca mnie ze zgłoszenia kota w klasie 7, proponuje mi formularz klasę 9
co zrobić? zgłosić w 9 ? zdąży się przed wystawą poprawić?


Zgłosić w 9 a rano przed wystawą poprawić klasę , sekretariat ma wgląd w wystawy :D szybciutko odnajdują historię wystawową danego kota.
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 26 gości