28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EKKR

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto lis 10, 2015 12:41 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

To wolny kraj. Nie akceptujesz regulaminu - nie jedziesz na wystawę. Proste.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 10, 2015 12:46 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Witek Nowak pisze:To wolny kraj. Nie akceptujesz regulaminu - nie jedziesz na wystawę. Proste.


:ok: :ok: Witek Nowak :)
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 10, 2015 12:59 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Jak ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem: nie wet powiatowy żąda zaświadczeń od lekarza wet. na wystawę tylko sam klub (od lat zwala się winę na powiatowego, a to nie prawda). Lekarza weterynarii z powiatu sprawującego urzędową kontrolę przepisy federacji FIFE czy innej w ogóle nie interesują i nie obowiązują.
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

Post » Wto lis 10, 2015 13:02 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

sunshain pisze:Lekarza weterynarii z powiatu sprawującego urzędową kontrolę przepisy federacji FIFE czy innej w ogóle nie interesują i nie obowiązują.

Ale to klub ustala regulamin i wymogi a nie lekarz powiatowy. Jak ktoś ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem... :mrgreen:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 10, 2015 13:06 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Witek Nowak pisze:
sunshain pisze:Lekarza weterynarii z powiatu sprawującego urzędową kontrolę przepisy federacji FIFE czy innej w ogóle nie interesują i nie obowiązują.

Ale to klub ustala regulamin i wymogi a nie lekarz powiatowy. Jak ktoś ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem... :mrgreen:


Lekarz powiatowy sprawuje URZĘDOWĄ KONTROLĘ w oparciu o przepisy obowiązujące w danym kraju: organizator np. wystawy ma obowiązek spełnić wszystko w tym zakresie (stąd zgłoszenie do powiatu czego konsekwencją są lekarze weterynarii powiatowi przeprowadzający kontrolę urzędową) ... "świstusie" ich tak obchodza jak zeszłoroczny śnieg. Jak sobie klub życzy to to tylko przerost formy nad treścią (pomijam fakt, że wymogi i regulaminy stowarzyszeń nie mogą być sprzeczne z obowiązującym ustawodawstwem danego kraju).
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

Post » Wto lis 10, 2015 13:20 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

sunshain pisze:Jak sobie klub życzy...


Klub sobie życzy. Bo Klub może przepisy zaostrzyć ale nie może złagodzić.
Może to i przerost formy nad treścia. Ale ten przerost jest regulaminie i wystawca zobowiązuje się go przestrzegać. Jak nie ma papierka - nie wchodzi na wystawę.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 10, 2015 13:27 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

podkoloruję będzie lepiej widoczne :!:

Dulka pisze:
Priam pisze:
Dulka pisze:W kwestii formalnej: czy zaświadczenie od weta obowiązuje bezwzględnie? Bo na wrześniowej "Jedynce" powiatowy nie wymagał.

Piszesz, bo nie zrozumiałem, że wet nie potrzebował zaświadczenia i puszczał koty po swoim oglądnięciu?


Tak właśnie było.
I nie tylko na tej wystawie, bo zależy to od zaleceń powiatowego lekarza weterynarii, do którego zgłasza się wystawę


.... teraz moje wypowiedzi w tym zakresie


Jednak problem czytania ze zrozumieniem istnieje ..... :roll:
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

Post » Wto lis 10, 2015 14:29 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Ja też podkoloruję... i jeszcze pogrubię...

Witek Nowak pisze:Klub sobie życzy. Bo Klub może przepisy zaostrzyć ale nie może złagodzić.


A że weta na kontroli świstek nie interesował - to sprawa między wetem a Klubem.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 10, 2015 14:37 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

sunshain pisze:to nie lekarz powiatowy chce "świstusiów" tylko ktoś durnie pisze wniosek o wyrażenie zgody i sadzi tam takie kwiatki


I tu się mylisz. Doświadczenie mam co prawda tylko z jednym powiatowym, ale ja w pismach, które piszę, nie sugeruję NICZEGO. Pisma, które dostaję zwrotnie, zawierają rozmaite warunki, żeby było zabawniej, za każdym razem inne. Na ostatnią wystawę dostaliśmy takie, które nie wymagały żadnych(!!!) szczepień, ale wymagały świadectw zdrowia...

(Klub oczywiście wymagał szczepień, jeszcze nie zwariowaliśmy ;) ).
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 10, 2015 23:30 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Więcej strachu, bo to nowość.

Mam wrazenie, ze zawsze "nowe" wzbudza kontrowersje.
Sędziowie ticowscy i cfaowscy jakoś sobie radzą sami z wyciąganiem i oceną kotów oraz dezynfekcją stolików. Fakt, nie wypisują tyle papierków. Ale ocenić-wpisać w kartę oceny można i po schowaniu kota z powrotem do klatki, zawsze przecież można zerknąć do tyłu 8)

Sędzia również nie odkaża się jakoś szczególnie-ot, głownie ręce, a z kotem ma równie bliski kontakt jak i steward.

Moim zdaniem rozmieszczenie numerów na klatkach przez stewardów i włożenie kota przez właściciela do klatki, a wyciąganie przez stewarda i przez niego zaprezentowanie/postawienie na stolik rozwiązałoby problem
Obrazek
Obrazek
...i do tego Saszka-od 27.11.10

Dunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5682
Od: Nie kwi 09, 2006 19:45
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 11, 2015 12:22 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Witek Nowak pisze:
sunshain pisze:Jak sobie klub życzy...


Klub sobie życzy. Bo Klub może przepisy zaostrzyć ale nie może złagodzić.
Może to i przerost formy nad treścia. Ale ten przerost jest regulaminie i wystawca zobowiązuje się go przestrzegać. Jak nie ma papierka - nie wchodzi na wystawę.


Boże drogi, ja tylko zapytałam!!!
Nie od dziś wystawiam i stąd to pytanie.
Może nie wiedziałam, że to w 100% klub reguluje, nie jestem organizatorem.
Nie miałam na celu wprowadzenia nikogo w błąd, zresztą nie tego dotyczyło moje pytanie, kto o tym decyduje.
Nie mniej nie jest to powód do kłótni i bycia z lekka nieuprzejmym :201461
.
Wyluzujecie trochę, bo czasem strach się odezwać.
www.z1000jezior.pl
Hodowla Kotów Syberyjskich

Dulka

 
Posty: 978
Od: Wto gru 28, 2010 9:49
Lokalizacja: Warszawa/ Bródno

Post » Śro lis 11, 2015 13:36 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Zamiast się tutaj przepychać, proszę OSOBĘ odpowiedzialną za udzielanie odpowiedz w imieniu EKKRu. na zadane pytania.

Czy koty maja posiadać zaświadczenie wystawione od lek vet ?
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 11, 2015 16:51 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Szanowna Pani Małgosiu

Każdy klub organizujący wystawę, na podst. art. 5 ust.8 pkt 1 lit. a Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zgłasza organizację wystawy do Powiatowego Lekarza Weterynarii, który sprawuje nadzór weterynaryjny i określa warunki weterynaryjne.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie wymaga od EKKR jako organizatora wystawy zaświadczeń o zdrowiu kota wystawione przez lekarza weterynarii.

Klub EKKR

 
Posty: 185
Od: Pon sty 28, 2008 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 11, 2015 16:57 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Klub EKKR pisze:Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie wymaga od EKKR jako organizatora wystawy zaświadczeń o zdrowiu kota wystawione przez lekarza weterynarii.

I amen.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 11, 2015 17:38 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

malgosia_07 pisze:Zamiast się tutaj przepychać, proszę OSOBĘ odpowiedzialną za udzielanie odpowiedz w imieniu EKKRu. na zadane pytania.

Czy koty maja posiadać zaświadczenie wystawione od lek vet ?


Klub EKKR pisze:Szanowna Pani Małgosiu

Każdy klub organizujący wystawę, na podst. art. 5 ust.8 pkt 1 lit. a Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zgłasza organizację wystawy do Powiatowego Lekarza Weterynarii, który sprawuje nadzór weterynaryjny i określa warunki weterynaryjne.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie wymaga od EKKR jako organizatora wystawy zaświadczeń o zdrowiu kota wystawione przez lekarza weterynarii.



Dziękuję a odpowiedź, chodź bardziej powinna być ona skierowana do osób które powyżej mojeg postu PRZEPYCHAŁY SIĘ w tym temacie - zaświadczenia :)
A których dyskusje chciałam zakończyć...
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 87 gości