28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EKKR

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon lis 30, 2015 19:33 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

A czy moze ktos z Was robil zdjecia na wystawie szczegolnie kat III ? :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pon lis 30, 2015 19:37 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Nic się nie zmieniło. Precyzujemy NOM BIS dostał od A. Kneifel jako jako kastrat.

Klub EKKR

 
Posty: 185
Od: Pon sty 28, 2008 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 30, 2015 19:49 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Klub EKKR pisze:Nic się nie zmieniło. Precyzujemy NOM BIS dostał od A. Kneifel jako jako kastrat.




To jszcze raz, nom jako kastrat czy weteran? Na o-line jest nom weteran. I to weteran nie został zgłoszony do BIS.
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pon lis 30, 2015 19:53 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Klub EKKR pisze:Nic się nie zmieniło. Precyzujemy NOM BIS dostał od A. Kneifel jako jako kastrat.

To jeżeli dostał NOM jako kastrat (44) to jest błąd na catshow :twisted:

44. GIP UMBERTO WHITE ORCHID*PL 1,0 NEM n | 4 | Ex 1, CAPS, NOM | Mr. Erick Reijers, CZ NEM n | 4 | Ex 1, CAPS | Mrs. Angelika Kneifel, DE

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pon lis 30, 2015 20:01 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

dorszka pisze:Zawsze należy sięgać do zasad (podkreślenie i wytłuszczenie jest moje):

4.9.2 Warunki do Nominacji do Best in Show
Kot musi należeć do uznanej odmiany kolorystycznej w pełni uznanej rasy (nie ma
zastosowania w przypadku kotów domowych).
Kot musi uzyskać co najmniej 97 punktów.
Kotu nie można odmówić nominacji, jeśli uzyskał wymagane 97 punktów w swojej
klasie.



Owszem, należy. Sprawdźmy więc, co mówią zasady FIFe z regulaminu wystawowego:

W punkcie 4.9.2 czytamy:

Provided the exhibit has obtained at least 97 points, a judge may nominate:

I tu następuje lista z podziałem - dorosłego kocura, kotkę, kastrata itp.

Co jest najważniejsze w cytacie? "a judge MAY nominate. "Sędzia MOŻE nominować.

Jak ktoś z oczytanych - np EverGreen może? - znajdzie mi w regulaminie FIFe, że sędzia MUSI nominować, odszczekam. W przeciwnym razie oczekuję przeprosin za chlapanie ozorem bezsensownie.

Tyle ode mnie.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pon lis 30, 2015 20:12 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Przepraszamy. Jeszcze raz sięgnęliśmy do dyplomów. NOM BIS w niedzielę była tylko w klasie 17 weteranów.

Klub EKKR

 
Posty: 185
Od: Pon sty 28, 2008 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 30, 2015 21:06 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

LittleDevils pisze:
dorszka pisze:Zawsze należy sięgać do zasad (podkreślenie i wytłuszczenie jest moje):

4.9.2 Warunki do Nominacji do Best in Show
Kot musi należeć do uznanej odmiany kolorystycznej w pełni uznanej rasy (nie ma
zastosowania w przypadku kotów domowych).
Kot musi uzyskać co najmniej 97 punktów.
Kotu nie można odmówić nominacji, jeśli uzyskał wymagane 97 punktów w swojej
klasie.



Owszem, należy. Sprawdźmy więc, co mówią zasady FIFe z regulaminu wystawowego:

W punkcie 4.9.2 czytamy:

Provided the exhibit has obtained at least 97 points, a judge may nominate:

I tu następuje lista z podziałem - dorosłego kocura, kotkę, kastrata itp.

Co jest najważniejsze w cytacie? "a judge MAY nominate. "Sędzia MOŻE nominować.

Jak ktoś z oczytanych - np EverGreen może? - znajdzie mi w regulaminie FIFe, że sędzia MUSI nominować, odszczekam. W przeciwnym razie oczekuję przeprosin za chlapanie ozorem bezsensownie.

Tyle ode mnie.

Przyznam, że zrobiło mi się gorąco, bo co roku uaktualniam wszystkie regulaminy, i przez chwilę uznałam, że dokonałam jakiegoś koszmarnego przeoczenia.

Proszę zacytować CAŁY punkt, to, co jest NAD fragmentem. Skopiowałam, żeby nie trzeba było szukać. Wstawiam jako jpg, bo oryginalny regulamin FIFe jest zabezpieczony przed kopiowaniem. Nie mogę w związku z tym wytłuścić najważniejszego zdania, czyli pierwszego na "drugiej" stronie na zdjęciu. Słowo "may", czyli "może", odnosi się do wyliczanki, ile i jakich nominacji sędzia może przyznać, bo poza przypadkiem CACS/CAPS nie ma już zbieżności w ilości punktów, i faktycznie, sędzia nie ma obowiązku nominować kota z grupy, w której żaden z nich nie potrzebował na certyfikat 97 punktów. Może nominować do BIS z kotów z tytułami CH/IC/GIC, i odpowiednio kastratów, ale nie musi. W przypadku certyfikatu CACS/CAPS mamy jednak inną sytuację, i stąd zdanie o tym, że "Nomination for Best in Show cannot be refused if..."

Obrazek
Dorszka,
Koci Behawiorysta DipCABT (COAPE)

dorszka

 
Posty: 94
Od: Czw maja 11, 2006 22:50
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 30, 2015 21:10 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

dorszka pisze:
LittleDevils pisze:
dorszka pisze:Zawsze należy sięgać do zasad (podkreślenie i wytłuszczenie jest moje):

4.9.2 Warunki do Nominacji do Best in Show
Kot musi należeć do uznanej odmiany kolorystycznej w pełni uznanej rasy (nie ma
zastosowania w przypadku kotów domowych).
Kot musi uzyskać co najmniej 97 punktów.
Kotu nie można odmówić nominacji, jeśli uzyskał wymagane 97 punktów w swojej
klasie.



Owszem, należy. Sprawdźmy więc, co mówią zasady FIFe z regulaminu wystawowego:

W punkcie 4.9.2 czytamy:

Provided the exhibit has obtained at least 97 points, a judge may nominate:

I tu następuje lista z podziałem - dorosłego kocura, kotkę, kastrata itp.

Co jest najważniejsze w cytacie? "a judge MAY nominate. "Sędzia MOŻE nominować.

Jak ktoś z oczytanych - np EverGreen może? - znajdzie mi w regulaminie FIFe, że sędzia MUSI nominować, odszczekam. W przeciwnym razie oczekuję przeprosin za chlapanie ozorem bezsensownie.

Tyle ode mnie.

Przyznam, że zrobiło mi się gorąco, bo co roku uaktualniam wszystkie regulaminy, i przez chwilę uznałam, że dokonałam jakiegoś koszmarnego przeoczenia.

Proszę zacytować CAŁY punkt, to, co jest NAD fragmentem. Skopiowałam, żeby nie trzeba było szukać. Wstawiam jako jpg, bo oryginalny regulamin FIFe jest zabezpieczony przed kopiowaniem. Nie mogę w związku z tym wytłuścić najważniejszego zdania, czyli pierwszego na "drugiej" stronie na zdjęciu. Słowo "may", czyli może", odnosi się do wyliczanki, ile i jakich nominacji sędzia może przyznać, bo poza przypadkiem CACS/CAPS nie ma już zbieżności w ilości punktów, i faktycznie, sędzia nie ma obowiązku nominować kota z grupy, w której żaden z kotów nie potrzebował na certyfikat 97 punktów. Może nominować do BIS z kotów z tytułami CH/IC/GIC, i odpowiednio kastratów, ale nie musi. W przypadku certyfikatu CACS/CAPS mamy jednak inną sytuację, i stąd zdanie o tym, że "Nomination for Best in Show cannot be refused if..."

Obrazek


A tu z kolei kłania się znajomość angielskiego.

Nomination for Best in Show cannot be refused = "nie można odmówić bycia nominowanym", a nie "nie można nie nominować kota".
Jeśli to miałoby znaczyć "Sędzia nie może odmówić nominacji" brzmiałoby "A judge cannot refuse to nominate, if..."
Ostatnio edytowano Pon lis 30, 2015 21:20 przez LittleDevils, łącznie edytowano 1 raz

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pon lis 30, 2015 21:19 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Co do znajomości angielskiego, to ja po tym poście odpadam :ryk:

Cieszę się, że nowy system oceniania się podobał, oceniałam tak kilkakrotnie w Szwecji, i od tej drugiej strony stolika bardzo mi sie podobało. Jako wystawca miałabym trochę niedosyt rozmowy, bo lubię dopytać o różne rzeczy, ale wystawcy w Szwecji doskonale sobie z tym radzili, przychodzili do mnie po raz drugi po ocenach.

Cieszę się, że wszystko się udało, bo ring przy takim systemie jest na pewno bardzo uporządkowany.
Dorszka,
Koci Behawiorysta DipCABT (COAPE)

dorszka

 
Posty: 94
Od: Czw maja 11, 2006 22:50
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 30, 2015 21:22 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

dorszka pisze:Co do znajomości angielskiego, to ja po tym poście odpadam :ryk:

Cieszę się, że nowy system oceniania się podobał, oceniałam tak kilkakrotnie w Szwecji, i od tej drugiej strony stolika bardzo mi sie podobało. Jako wystawca miałabym trochę niedosyt rozmowy, bo lubię dopytać o różne rzeczy, ale wystawcy w Szwecji doskonale sobie z tym radzili, przychodzili do mnie po raz drugi po ocenach.

Cieszę się, że wszystko się udało, bo ring przy takim systemie jest na pewno bardzo uporządkowany.



Tu się zgodzę ;) Mam takie same odczucia. Też "dogadywałem" po ocenach z sędziami, bo miałem niedosyt ;)

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pon lis 30, 2015 21:28 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

LittleDevils pisze: Jak ktoś z oczytanych - np EverGreen może? - znajdzie mi w regulaminie FIFe, że sędzia MUSI nominować, odszczekam. W przeciwnym razie oczekuję przeprosin za chlapanie ozorem bezsensownie.
Tyle ode mnie.

Więcej kultury osobistej życzę (jeśli to wogóle możliwe). Nic ci nie znajdę, każdy może sobie sam poszukać. Dwóch sędziów wypowiedziało się w tym wątku jednoznacznie, za co dziękuję. I dla reszty, która miała jeszcze jakieś wątpliwości, to powinno wystarczyć. Jak nie wystarcza, to już nic nie pomoże (no może lekarz).

LittleDevils pisze: A tu z kolei kłania się znajomość angielskiego.

Nomination for Best in Show cannot be refused = "nie można odmówić bycia nominowanym", a nie "nie można nie nominować kota".
Jeśli to miałoby znaczyć "Sędzia nie może odmówić nominacji" brzmiałoby "A judge cannot refuse to moninate, if..."

O tu opada wszystko, z tym już nie da się dyskutować...

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 30, 2015 21:30 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

Cóż, nie ja pisałem ten regulamin.

Ja go tylko czytam, jak jest napisany, a nie jakbym pragnął.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pon lis 30, 2015 22:04 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

SZANOWNI WYSTAWCY,

ELITARNY KLUB KOTA RASOWEGO bardzo dziękuje za udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych, która odbyła się 28/29.11.2015 r. w ARENIE URSYNÓW.
Wystawa przebiegała niezwykle spokojnie, sprawnie i prawie bez użycia mikrofonu dzięki Państwa zdyscyplinowaniu. Goszczenie Państwa w ARENIE URSYNÓW było dla nas wielką przyjemnością.

Dziękujemy za życzliwe komentarze i uwagi, które pozwolą nam doskonalić zaproponowany system prezentacji kotów podczas oceny.
Będzie nam miło Państwa gościć na kolejnej wystawie, która odbędzie się 27/28 lutego 2016 r. w Hali Sportowej w Warszawie, przy ul. Strumykowej 21.

Wystawa będzie kameralna, z udziałem 6 sędziów. Szczegóły organizacyjne przedstawimy w najbliższym czasie naszej stronie; www.ekkr.waw.pl
Z pozdrowieniami

Zarząd EKKR

Klub EKKR

 
Posty: 185
Od: Pon sty 28, 2008 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 30, 2015 23:21 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

A ja sobie zgłoszę zdanie odrębne.
Ani przez chwilę nie miałam wątpliwości co do sposobu organizacji, spodziewałam się, że będzie sprawniej niż zwykle i było. I ciszej było i szybciej.
Po prostu świetnie. Tylko właściwie po co? Jak dla mnie dla samej świetności.
Bo dla kotów jest lepiej, kiedy są pokazywane przez właściciela. Do BIS dostają się nieliczni wybrańcy, a reszcie można spokojnie oszczędzić przechodzenia z rąk do rąk i wkładania i wyjmowania z klatek po kilka razy, zupełnie niepotrzebnego.
A jak któryś kot był w rękach właściciela niespokojny, to zawsze można było poprosić stewarda o pomoc. I posłuchać sędziego. I dopytać, który kot z miotu lepszy.
Jak nie uważam, żebym wiedziała to wszystko lepiej od sędziów. Mi świetna organizacja odebrała przyjemność wystawiania kota.
Mam nadzieję, że nie wszystkie kluby pójdą tą drogą i będziemy mieli wybór sposobu wystawiania.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Wto gru 01, 2015 7:15 Re: 28 - 29.11.2015 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EK

LittleDevils pisze:A tu z kolei kłania się znajomość angielskiego.

Nomination for Best in Show cannot be refused = "nie można odmówić bycia nominowanym", a nie "nie można nie nominować kota".
Jeśli to miałoby znaczyć "Sędzia nie może odmówić nominacji" brzmiałoby "A judge cannot refuse to nominate, if..."

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Jak spojrzysz na język, którym pisany jest regulamin to forma "a judge..." nie mogła się pojawić.
Moim zdaniem tłumaczenie mówiące o tym, że nominacji nie można kotu odmówić jest prawidłowe.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 35 gości