MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2015

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie lis 08, 2015 21:06 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

Enya pisze:
kmagak pisze:Mam pytanie dotyczące kota z nr 30: jaki ma tytuł, jaki certyfikat powinien otrzymać?
W katalogu (broszurowym) ma wpisany tytuł PR, a w katalogu online (na stronie catshow) ma wpisany tytuł GIP, a do tego oceniany jest w klasie 6 i otrzymuje certyfikat CAGPIB. Jak dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe.



Zgodnie ze zmianą od 1 października, przy zgłoszeniu online tytuł kota jest pobierany automatycznie z bazy FPL. Podejrzewam, że właściciel tego kota nie wystąpił do tej pory o tytuły kota więc w bazie ich nie ma, a na wystawie pokazał certyfikaty zdobyte zagranicą uprawniające do wystawiania kota w klasie 6 :D



Tak, ale kot wystawiany w klasie 6 ma tytuł IP. Ten kot w wynikach na catshow.eu ma wpisany tytuł GIP, a to już klasa 4.

kmagak

 
Posty: 6
Od: Śro maja 30, 2012 9:16

Post » Nie lis 08, 2015 21:25 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

Poprawiłem na PR bo taki tytuł ma zatwierdzony, gip to jakaś pomyłka jest.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon lis 09, 2015 7:59 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

Kot z nr 30, to moj kot, w sobotę rano zmieniałam mu klasę wystawową, zatwierdzony tytuł PR, certyfikaty uzbierane na IP. certfikaty wszystkie są na catshow - ostatni Na IP to światówka w Pradze. Na GIP zbieramy i jeszcze duuuużo nam zostało :D
Aneta Markowska-Paterka

anemar

 
Posty: 135
Od: Pon lis 24, 2008 18:42

Post » Pon lis 09, 2015 9:31 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

Kolejna wystawa i kolejny duży wyczyn za nami. Zarząd klubu Felis Posnania pragnie złożyć podziękowanie dla wystawców, dla sekretariatu, Marzeny i zespołu stewardów, dla sponsorów i licznych stoisk, które były razem z nami podczas tych dwóch dni wystawy. W sposób szczególny pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego przedsięwzięcia, organizowali ring i halę wystawową. Bez was ten sukces byłby niemożliwy.
Do zobaczenia wkrótce.
Kolejna wystawa w Kościanie 16-17.04.2016

Felis Posnania

Avatar użytkownika
 
Posty: 256
Od: Pon lut 06, 2012 12:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 09, 2015 14:11 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

Super fajna wystawa! :ok: :ok: :ok:

Lea23

 
Posty: 109
Od: Nie cze 19, 2011 15:17

Post » Pon lis 09, 2015 15:25 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

FELIS POSNANIA - Zarządzie, piękne dziękuję za ostatni weekend. :201494 :201494
Jesteście wspaniali ..... wystawa zorganizowana, jak dla mnie doskonale.
Prowadzenie p. Romana fantastyczne.
Do zobaczenia na kolejnej .
Małgosia
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 09, 2015 20:29 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

Witam i mam kilka pytań.

Jak to jest, że:
1. Wykład, zorganizowany przez Klub w dniu poprzedzającym wystawę, miał w ostatnim punkcie przygotowanie kotów krótkowłosych do wystawy. Punkt ten nie został w ogóle zrealizowany. Wzięliśmy w nim udział specjalnie po to, by poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, całość jednak (2 godziny) poświęcona została hodowcom kotów długo i półdługowłosych. Nasze pytania o krótkowłose zostały skwitowane dwoma zdaniami. Jesteśmy rozczarowani i zawiedzeni.

2. W niedzielę u p. Satu Hamalainen kot (259) nie biorący udziału w porównaniu do Nom BIS dostaje NOM BIS? (mam film).

3. Helene Reiter, również w niedzielę, w porównaniu do Nom BIS (kat. 3, kl. 11) od razu na wstępie wskazuje nominowanego kota (296), daje mu buziaka i nominuje, nie oglądając nawet pozostałych kotów i nie wypowiadając na ich temat ani słowa? (mam film). Przyzwoitość nakazałaby chociaż wyartykułowanie tych kilku zdań nt. konkurentów i wykazania ich ew. wad, zamiast tak jednostronnej, zadeklarowanej sympatii do konkretnego kota.

Może jestem na to za głupi, ale odczuwam pewien niesmak po wystawie. Moje koty dostały maksymalne oceny, zatem po co się czepiam? ;-)

Sama wystawa przygotowana została perfekcyjnie i za to dziękuję klubowi Felis Posnania - po raz kolejny pokazaliście klasę :-)
Uwielbiam zagłębiać się w Strefę Mruku...

Funnycat

Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Od: Czw sty 03, 2008 12:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 09, 2015 20:57 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

2. W niedzielę u p. Satu Hamalainen kot (259) nie biorący udziału w porównaniu do Nom BIS dostaje NOM BIS? (mam film).

W tej klasie 11 był tylko jeden kot i dlatego nie musial być nawet wolany do porównania do BIS - sedzina tez pamietala go z oceny ponieważ otrzymał EX 1 + BIV
Ostatnio edytowano Pon lis 09, 2015 21:16 przez CZANKRA, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pon lis 09, 2015 21:10 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

Funnycat pisze:Witam i mam kilka pytań.

Jak to jest, że:
1. Wykład, zorganizowany przez Klub w dniu poprzedzającym wystawę, miał w ostatnim punkcie przygotowanie kotów krótkowłosych do wystawy. Punkt ten nie został w ogóle zrealizowany. Wzięliśmy w nim udział specjalnie po to, by poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, całość jednak (2 godziny) poświęcona została hodowcom kotów długo i półdługowłosych. Nasze pytania o krótkowłose zostały skwitowane dwoma zdaniami. Jesteśmy rozczarowani i zawiedzeni.

2. W niedzielę u p. Satu Hamalainen kot (259) nie biorący udziału w porównaniu do Nom BIS dostaje NOM BIS? (mam film).

3. Helene Reiter, również w niedzielę, w porównaniu do Nom BIS (kat. 3, kl. 11) od razu na wstępie wskazuje nominowanego kota (296), daje mu buziaka i nominuje, nie oglądając nawet pozostałych kotów i nie wypowiadając na ich temat ani słowa? (mam film). Przyzwoitość nakazałaby chociaż wyartykułowanie tych kilku zdań nt. konkurentów i wykazania ich ew. wad, zamiast tak jednostronnej, zadeklarowanej sympatii do konkretnego kota.

Może jestem na to za głupi, ale odczuwam pewien niesmak po wystawie. Moje koty dostały maksymalne oceny, zatem po co się czepiam? ;-)

Sama wystawa przygotowana została perfekcyjnie i za to dziękuję klubowi Felis Posnania - po raz kolejny pokazaliście klasę :-)



Co prawda pytanie nie do mnie, ale odpowiedzi poszukałam sobie na catshow.eu ..... to się nią podziale

Ad 2. KOT 259, nie miał konkurencji... był JEDYNYM kociakiem w klasie 11. A co za tym idzie nie miła z kim być porównywany.

Ad 3. Co do dalszych podejrzeń i pretensji, proszę sobie prześledzić catshow.eu.....

A, tak poza wszystkim..... decyzja sędziego, jest decyzją niepodważalną i ostateczną
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 09, 2015 21:10 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

3. Helene Reiter, również w niedzielę, w porównaniu do Nom BIS (kat. 3, kl. 11) od razu na wstępie wskazuje nominowanego kota (296), daje mu buziaka i nominuje, nie oglądając nawet pozostałych kotów i nie wypowiadając na ich temat ani słowa? (mam film). Przyzwoitość nakazałaby chociaż wyartykułowanie tych kilku zdań nt. konkurentów i wykazania ich ew. wad, zamiast tak jednostronnej, zadeklarowanej sympatii do konkretnego kota.

Tu sedzina mogla zrobić porównanie do BIS ponieważ miała az 4 koty w klasie 11, dlaczego tego nie zrobila nie wiem. Moze uznala ze BUR b ( która w sobote wygrala BIS young cat III ) i dziś w porównaniu z innymi kotami u niej jest najlepszy. Kocurek także w niedziele otrzymał BIS

Sa sędziowie którzy wogole nie robia porownan do BIS lub robia je tylko w kocurach i kotkach dorosłych i to tez tylko czasami. Maja tak dobra pamięć ze robia porównanie w swojej glowie, myślach i z tego co pamiętam w przepisach wystawowych FiFe nic nie ma mowy o tym ze musi być porównanie jako takie. Oczywiście porównanie ladnie wygląda ( widzowie ) a i sam wystawca może wtedy jeszcze cos więcej dowiedzieć się o swoim kocie. :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pon lis 09, 2015 22:20 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

CZANKRA, malgosia_07, dziękuję za odpowiedź.

Daleki jestem od bicia piany, po prostu dopytuję. I znam już odpowiedź - dziękuję :-)
Niemniej co do pkt 3. nadal twierdzę, że wolałbym od sędziego usłyszeć po kiego wzywa kota do porównania, skoro i tak z góry promuje innego.
Bo skoro już wzywa na ring, to oczekuję jakiejś opinii w porównaniu, tak jak wcześniej wspomniałem (i, jak wspomniałaś CZANKRA po to, by czegoś
więcej o swoim kocie się dowiedzieć). I w tym wypadku wcale nie wynika to z catshow.eu...
Uwielbiam zagłębiać się w Strefę Mruku...

Funnycat

Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Od: Czw sty 03, 2008 12:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 15, 2015 12:46 Re: MIEDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH POZNAŃ 07-08.11.2

Wystawa w Poznaniu 7 i 8 listopada to było piękne przeżycie! Przede wszystkim estetyczne, ale towarzyskie również:) Hala przygotowana rewelacyjnie - stylowo i ze smakiem - widać było duże zaangażowanie (jak zwykle zresztą) przygotowujących. Prezenty już na wejściu:))), co powinno tym bardziej zawstydzić organizatorów wystawy bydgoskiej we wrześniu 2015, gdzie za tytuł BOS nie otrzymywało się NIC!!!! Piękne nagrody, super sędziowie i stewardzi, fajne stoiska:) POLECAM każdemu hodowcy wystawy w Poznaniu!!!! :D :201461

kociaraa42

 
Posty: 27
Od: Pt lip 24, 2015 13:33

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 31 gości