Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon sie 03, 2015 14:25 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

malgosia_07 pisze:
lrafal pisze:
Dobrą propozycję zgłosiła YennaM,, zmiany klas tylko po okazaniu dyplomów w sekretariacie, zakazy wystawowe na 6 mies za oszustwo (jak np w Szwecji)


ale żeby to mogło działać , musi taka uchwałę podjać Walne zgromadzenie FPL-u...... a to dopiero przyszły rok,


A czy organizator nie może wprowadzić rygoru przedstawienia kopii dyplomów z klas niższych przy zgłaszaniu kota na wystawę?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 14:31 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Witek Nowak pisze:
malgosia_07 pisze:
lrafal pisze:
Dobrą propozycję zgłosiła YennaM,, zmiany klas tylko po okazaniu dyplomów w sekretariacie, zakazy wystawowe na 6 mies za oszustwo (jak np w Szwecji)


ale żeby to mogło działać , musi taka uchwałę podjać Walne zgromadzenie FPL-u...... a to dopiero przyszły rok,


A czy organizator nie może wprowadzić rygoru przedstawienia kopii dyplomów z klas niższych przy zgłaszaniu kota na wystawę?


Według mnie, niestety nie, zasady organizacji wystawy to regulamin wystawowy FIFe. I dlatego konieczne jest podjęcie uchwały przez walne, aby mogły istnieć dodatkowe obwarowania np. pokazywanie dyplomu, czy kary.
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pon sie 03, 2015 14:40 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Enya pisze:
Witek Nowak pisze:
malgosia_07 pisze:
lrafal pisze:
Dobrą propozycję zgłosiła YennaM,, zmiany klas tylko po okazaniu dyplomów w sekretariacie, zakazy wystawowe na 6 mies za oszustwo (jak np w Szwecji)


ale żeby to mogło działać , musi taka uchwałę podjać Walne zgromadzenie FPL-u...... a to dopiero przyszły rok,


A czy organizator nie może wprowadzić rygoru przedstawienia kopii dyplomów z klas niższych przy zgłaszaniu kota na wystawę?


Według mnie, niestety nie, zasady organizacji wystawy to regulamin wystawowy FIFe. I dlatego konieczne jest podjęcie uchwały przez walne, aby mogły istnieć dodatkowe obwarowania np. pokazywanie dyplomu, czy kary.

Przecież regulamin wystawowy FIFe to minimum jakie musi być spełnione a nie sztywna rama poza którą wyjść nie można. Jeśli coś nie stoi w sprzeczności z regulaminem to dlaczego nie?
Walne FPL tylko narzuciłoby to odgórnie wszystkim klubom (co ostatnio jest bardzo modne). Jeżeli FPL może, to i klub też może taką zasadę ustalić już teraz, nie czekając na walne.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon sie 03, 2015 15:08 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Witek Nowak pisze:
malgosia_07 pisze:
lrafal pisze:
Dobrą propozycję zgłosiła YennaM,, zmiany klas tylko po okazaniu dyplomów w sekretariacie, zakazy wystawowe na 6 mies za oszustwo (jak np w Szwecji)


ale żeby to mogło działać , musi taka uchwałę podjać Walne zgromadzenie FPL-u...... a to dopiero przyszły rok,


A czy organizator nie może wprowadzić rygoru przedstawienia kopii dyplomów z klas niższych przy zgłaszaniu kota na wystawę?


Czy może, czy nie może to jedno, ale drugie to jak to rozwiązać praktycznie. Jasne, że możemy przeznaczyć dodatkową godzinę na przyjęcia kotów (tłum, któremu należy sprawdzić dyplomy), ale wątpię żeby wystawcy i sędziowie byli zadowoleni z kończenia wystawy o 19-tej w sobotę czy 18-tej w niedzielę.
Zresztą nie dajmy się zwariować - to są pojedyncze przypadki. Należy karać tak by ich nie było, a nie podejrzewać i traktować jak oszustów wszystkich jak leci.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pon sie 03, 2015 15:27 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

malgosia_07 pisze: (...) zostali usunięci za nie etyczne zachowanie z klubu(...)

:ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: koń by się uśmiał

sądziki koleżeńskie to fikcja
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

Post » Pon sie 03, 2015 16:03 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Obowiązek, przedłożenia do wglądu dyplomów z WYSTAW ZAGRANICZNYCH, potwierdzających uzyskanie danego certyfikatu, mieli by, li tylko ci wystawcy którzy planują zmianę klasy.
Certyfikaty zdobyte na wystawach odbywających się na terenie Polski , i tu gdzie jest sekrekariat z Polski, można NA BIEZĄCO sprawdzić na CATSHOW - http://catshow.eu/

Jakoś Szwedzi przyjeżdzający na wystawy do Polski i nie maja z tym problemy..... sekretariat, o ile mi wiadomo z tego powodu nie cierpi..... a organizator wystawy, nawet o tym nie wie :P
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 16:23 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Szczerze mówiąc to ja gdy zaczęłam na poważniej jeździć na wystawy to do zmiany klasy zawsze szłam z dyplomami i byłam w ogromnym szoku, że nikt mnie o nie nie pytał.

lnes

 
Posty: 186
Od: Wto paź 16, 2012 20:36
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 03, 2015 16:38 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Tak jest robione na wystawach psów i nikogo to nie dziwi. Za to zdziwiona była moja koleżanka hodowczyni psów, że u nas tak sobie każdy może przyjść i zmienić klasę ni stąd ni zowąd, a nikt nie sprawdza czy słusznie czy nie.

klauduska

 
Posty: 3600
Od: Nie lut 27, 2011 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 18:04 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Nawet jeśli tak to rozwiązać to jest to skuteczne przy zmianie klasy na danej wystawie. Chyba żaden z ostatnich dwóch przypadków tak nie wyglądał? Kot był w danej klasie oba dni. I jasne, że można sprawdzać zmianę klasy, ale nie wyobrażam sobie jak podoła temu biuro jak na ostatnią chwilę postanowi się zgłosić 60 osób. Powiedzmy, że 1/3 trzeba sprawdzić zmianę klasy, a ma się na to niecałe 24h - nie do zrobienia. Popisać na maile, poczekać aż poskanują (nie każdy ma skaner w domu), poczekać na odpowiedzi. A nie oszukujmy się - najwięcej kotów zgłasza się na koniec.
Oprócz tego co z kotami, które mają np. 1 cert na IC - pozwolić im się zgłosić tylko na 1 dzień? A co jak nie zdobędą cert. Na dwa? Zdobędzie certyfikat i kolejny, i wtedy znowu awantura.
Nie ma rozwiązań idealnych. Moim zdaniem nie ma co przekombinowywać. Warto za to zadbać by osoby świadomie kombinujące ukarać i to dotkliwie.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pon sie 03, 2015 18:14 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

kfiatek 1983 pisze:Oprócz tego co z kotami, które mają np. 1 cert na IC - pozwolić im się zgłosić tylko na 1 dzień? A co jak nie zdobędą cert. Na dwa? Zdobędzie certyfikat i kolejny, i wtedy znowu awantura.
Nie ma rozwiązań idealnych. Moim zdaniem nie ma co przekombinowywać. Warto za to zadbać by osoby świadomie kombinujące ukarać i to dotkliwie.


Albo zgłosić na 1 dzień albo na oba ale w drugim dniu jako gość wystawy. Wszystko zależy od uczciwości zgłaszającego.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 18:40 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Witek, no proszę Cię. Nabijać numerki do katalogu? Zgłosić na 2 dni i ewentualnie zmienić na gościa, ale to znów należy do wystawcy. O tym właśnie mówię. Trzeba założyć uczciwość większości (bo tak jest) i karać tych, którzy się nie stosują.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pon sie 03, 2015 21:52 Re: Oszustwa wystawowe - klasy

Nie każdy ma skaner ale chyba aparat fotograficzny ma? (choćby w telefonie?).
Dyć fotę można zrobić. A chyba każdy hodowca/wystawca jakieś urządzenie do robienia zdjęć posiada?
YennaM
 

Post » Wto sie 04, 2015 0:19 Re: Oszustwa wystawowe - klasy

Witam
A ja mam pytanie jak wygląda sprawa zgłaszania na wystawie tego samego kota do 2 klas? Mam na myśli np. GIP i weteranów. Czy jest to zgodne z przepisami?
Dziękuję za odp.
Pozdrawiam

kojne

 
Posty: 1
Od: Wto sie 04, 2015 0:09

Post » Wto sie 04, 2015 0:23 Re: Oszustwa wystawowe - klasy

Zawsze rano przed rozpoczęciem wystawy można zmienić klasę na gościa wystawy.....

W Skandynawii aby zmienić kotu klasę na wystawie trzeba przedstawić dyplomy potwierdzające zdobycie odpowiedniej ilości certyfikatów i tam dla wystawców to nie problem.....

Moim zdaniem każda ocena z wystawy zagranicznej kota powinna być niezwłocznie zgłaszana do bazy wystawowej. Wtedy jeżeli kot został zgłoszony wcześniej na wystawę na niższym tytule mógłby automatycznie zmienić klasę na poprawną, zgodną z stanem faktycznym
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 04, 2015 8:45 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

kfiatek 1983 pisze:Nawet jeśli tak to rozwiązać to jest to skuteczne przy zmianie klasy na danej wystawie. Chyba żaden z ostatnich dwóch przypadków tak nie wyglądał? Kot był w danej klasie oba dni. I jasne, że można sprawdzać zmianę klasy, ale nie wyobrażam sobie jak podoła temu biuro jak na ostatnią chwilę postanowi się zgłosić 60 osób. Powiedzmy, że 1/3 trzeba sprawdzić zmianę klasy, a ma się na to niecałe 24h - nie do zrobienia. Popisać na maile, poczekać aż poskanują (nie każdy ma skaner w domu), poczekać na odpowiedzi. A nie oszukujmy się - najwięcej kotów zgłasza się na koniec.
Oprócz tego co z kotami, które mają np. 1 cert na IC - pozwolić im się zgłosić tylko na 1 dzień? A co jak nie zdobędą cert. Na dwa? Zdobędzie certyfikat i kolejny, i wtedy znowu awantura.
Nie ma rozwiązań idealnych. Moim zdaniem nie ma co przekombinowywać. Warto za to zadbać by osoby świadomie kombinujące ukarać i to dotkliwie.



.... no jednak, nie masz pojęcia.... o procedurach :roll: , oraz o tym jak działa zgłoszenia kotów, jak dział sekretariat

Po za tym NIE MA OBOWIAZU zgłaszania kota na dwa dni!!!

Już nie raz jechałam na wystawę z kotem TYLKO na jeden dzień, ponieważ brakowało mi jednego certyfikatu z Polski na dany tytuł. Daria zmieniał klase w Rybnkiu, wiec tez nie było to tak jak piszesz powyżej.

Daria zmieniał klase podczas wystawy !!! Zrobiła to rozmyślnie :evil: i z premedytacja :evil: . Takie działanie jest OSZUSTWEM !! :evil:

karolcia_nfo pisze:Zawsze rano przed rozpoczęciem wystawy można zmienić klasę na gościa wystawy.....

W Skandynawii aby zmienić kotu klasę na wystawie trzeba przedstawić dyplomy potwierdzające zdobycie odpowiedniej ilości certyfikatów i tam dla wystawców to nie problem.....

Moim zdaniem każda ocena z wystawy zagranicznej kota powinna być niezwłocznie zgłaszana do bazy wystawowej. Wtedy jeżeli kot został zgłoszony wcześniej na wystawę na niższym tytule mógłby automatycznie zmienić klasę na poprawną, zgodną z stanem faktycznym


Karolina, na to trzeba CHCIEĆ i nie można mieć w sobie oszusta !!!

pisałam powyżej....
malgosia_07 pisze:Obowiązek, przedłożenia do wglądu dyplomów z WYSTAW ZAGRANICZNYCH, potwierdzających uzyskanie danego certyfikatu, mieli by, li tylko ci wystawcy którzy planują zmianę klasy.
Certyfikaty zdobyte na wystawach odbywających się na terenie Polski , i tu gdzie jest sekrekariat z Polski, można NA BIEZĄCO sprawdzić na CATSHOW - http://catshow.eu/

Jakoś Szwedzi przyjeżdzający na wystawy do Polski i nie maja z tym problemy..... sekretariat, o ile mi wiadomo z tego powodu nie cierpi..... a organizator wystawy, nawet o tym nie wie :P


Karolina, skopiuj tutaj swoja wypowiedź z FB o kotce MCO..... bo przecież tam jest jeszcze gorszy przekręt związany ze wystawieniem kotki w nieprawidłowej klasie wystawowej.
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 27 gości