Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie sie 02, 2015 16:49 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

czyli jak rozumiem niepotrzebnie przestałam jeżdzic na wystawy z moja Ryszardą
mogłam sobie jeżdzic do woli ,nie wazne że juz tylko zagranicznych potrzebowałam
co bym se pojeżdziła to pojężdziła :roll: i zgarnęła NOMy i BIVy :ryk:
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Nie sie 02, 2015 17:24 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

lrafal pisze:Dopóki nie ma możliwości sprawdzenia czy dany kot zaliczył certyfikat zagraniczny (a w/w miał na to prawie 4 miesiące) to tu się nie da nic zrobić, można jedynie surowo karać po przewinieniu (po udokumentowaniu przewinienia, a to wyjdzie dopiero przy zgłoszeniu tytułu).

Dobrą propozycję zgłosiła YennaM,, zmiany klas tylko po okazaniu dyplomów w sekretariacie, zakazy wystawowe na 6 mies za oszustwo (jak np w Szwecji)

co najmniej rok ... jak już
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

Post » Nie sie 02, 2015 18:22 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Siasia pisze:
Witek Nowak pisze:Mam nadzieję,że konkurencja złoży protest i wystąpi o zwrot kosztów i zadośćuczynienie od oszusta. A oszust zostanie publicznie napiętnowany i będzie się wstydził pokazać na jakiejkolwiek wystawie.

Witku jestem zainetresowana tym na jakiej podstawie mam się domagać od oszusta zadośćuczynienia. I zwrotu kosztów ( za co? ) ? Wczoraj miałam Biva kociąt i prawdopodobnie miała bym totala gdyby nie oszustwo. :roll:


Pogadaj z prawnikiem. Pamiętasz takie powiedzenie: "Dajcie mi człowieka a znajdę paragraf"? Polecam KK i art. 286, który może być różnie interpretowany, w zależności od zdolności adwokata i humoru sędziego. Ale krwi można oszustowi napsuć. Ale to tylko moje dywagacje. Ja bym nie darował...
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 02, 2015 18:43 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

A może wprowadzić Żółtą Kartkę dla wystawców. Jedna kartka za rażące złamanie przepisów wystawowych - ostrzeżenie. Druga kartka i 6 miesięcy zakaz uczestnictwa w wystawach. Trzecia kartka i całkowity zakaz wystawiania kotów. Kartki "rozdawał by" Zarząd FPL na podstawie udokumentowanych przypadków rażącego łamanie regulaminu wystaw przez wystawcę np. świadome wystawianie kota w niewłaściwej klasie. O przyznanej kartce informowany byłby klub i oczywiście wystawca. Kartka mogłaby być anulowana np po 2 latach bez wpadki.

aza

 
Posty: 76
Od: Czw kwi 28, 2005 9:15

Post » Nie sie 02, 2015 18:55 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Witek Nowak pisze:
Siasia pisze:
Witek Nowak pisze:Mam nadzieję,że konkurencja złoży protest i wystąpi o zwrot kosztów i zadośćuczynienie od oszusta. A oszust zostanie publicznie napiętnowany i będzie się wstydził pokazać na jakiejkolwiek wystawie.

Witku jestem zainetresowana tym na jakiej podstawie mam się domagać od oszusta zadośćuczynienia. I zwrotu kosztów ( za co? ) ? Wczoraj miałam Biva kociąt i prawdopodobnie miała bym totala gdyby nie oszustwo. :roll:


Pogadaj z prawnikiem. Pamiętasz takie powiedzenie: "Dajcie mi człowieka a znajdę paragraf"? Polecam KK i art. 286, który może być różnie interpretowany, w zależności od zdolności adwokata i humoru sędziego. Ale krwi można oszusytowi napsuć. Ale to tylko moje dywagacje. Ja bym nie darował...


Witek już wiem 8) rozmawiałam z jednym bardzo pomocnym wszystkowiedzącym :mrgreen:
Wszystkie osoby , które wystawiały koty NFO w gr. 6 mogą złożyć pozew cywilny o zwrot kosztów związanych z wystawą . Ja dziś BIVa nie miałam 8) Ale czy będzie nam się chciało z g....em mazać czas pokaże :roll:

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Nie sie 02, 2015 19:16 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Siasia pisze:Ale czy będzie nam się chciało z g....em mazać czas pokaże :roll:


No właśnie... :(
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 8:02 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Witek Nowak pisze:
Siasia pisze:Ale czy będzie nam się chciało z g....em mazać czas pokaże :roll:


No właśnie... :(


i na tym sie bazuje,ze ludzie potem kiwną ręką
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon sie 03, 2015 9:43 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

lrafal pisze: zmiany klas tylko po okazaniu dyplomów w sekretariacie, zakazy wystawowe na 6 mies za oszustwo (jak np w Szwecji)


Rafał , pomysł zacny, przyjęcia zasady obowiązującej w Szwecji (Y)
Tylko mam pytanie, czy ZARZĄDY poszczególnych klubów, się na to zgodzą?? :roll:

Zapotrzebowanie na przysłowiowego wystawcę z kotami - czyli pieniędzmi , jest ogólnie wiadomy.
Są przecież zarządy klubów, które nie przestrzegają zasad NIE PRZYJMOWANIA wystawców, którzy są na cenzurowanym. Nie płaca, ze wystawy... nie płaca za składki... maja inne przewinienia...

Pytanie: Wystawca, miał by zakaz pokazywanie się na wystawach? Czy dany kot, nie może być prezentowany na wystawach ?
Pytam, bo sa znane przypadki przepisywania kotów na "słupa"
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 10:24 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

kfiatek 1983 pisze:
CZANKRA pisze:A czemu wczoraj nikt nie interweniowal u organizatora wystawy - juz rano, albo przynajmniej po wczorajszych ocenach aby choc dzis zastopowac wystawienie tego kota ?

Niestety takiej informacji nie było :( Zabrakło komunikacji, która była jeżeli chodzi o milion innych kwestii, a naprawdę nie sposób być organizatorem i pilnować miau.


Szanowni Organizatorzy, nikt nie mówił, że będzie lekko.... Waszym obowiązkiem jest weryfikacja informacji i zgłoszeń spływających od wystawców-hodowców. A jak Wy to zrobicie to Wasza sprawa. Mieliście sporo czasu przed wystawą.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 10:47 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Witek, przepraszam Cię, ale chyba zupełnie nie wiesz o czym mówisz. To jest nie do zrobienia i chyba żaden organizator tego nie robi.
Byłoby to teoretycznie (i tylko teoretycznie) możliwe gdybyśmy zamykali zgłoszenia miesiąc wcześniej, ale patrząc na trend zgłaszania kotów na ostatnią chwilę (sama też tak robię) to jest po prostu nierealne.

Zgłoszenia są sprawdzane pod względem merytorycznym przez biuro przed dodaniem na listę, ale klasa i jej wybór to sprawa wystawcy (i jego błąd).

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pon sie 03, 2015 10:57 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

malgosia_07 pisze:
Pytanie: Wystawca, miał by zakaz pokazywanie się na wystawach? Czy dany kot, nie może być prezentowany na wystawach ?
Pytam, bo sa znane przypadki przepisywania kotów na "słupa"



W Finlandii, jak ktoś 'podpadnie' i załapie się na jakiś zakaz (czy to wystaw, wyjazdów, mnożenia czy cokolwiek), wszystkie rodowody w jego posiadaniu czy współposiadaniu lądują na 'czarnej liście'. I można sobie słupować do woli - wyżej dupy oszust nie podskoczy. Co ciekawsze nawet - współwłasność oznacza odpowiedzialność zbiorową, a jak się komuś nie podoba, to leci odpowiedź z góry "było z kretynem nie robić interesów, teraz cierp'.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pon sie 03, 2015 12:12 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

kfiatek 1983 pisze:Witek, przepraszam Cię, ale chyba zupełnie nie wiesz o czym mówisz. To jest nie do zrobienia i chyba żaden organizator tego nie robi.


A szkoda, może powinien. Bo ja nie mam ochoty potem kopać się z oszustem bo organizator "nie podołał". Bo z winy organizatora muszę np. jechać na kolejną wystawę bo oszust zabiera mi certyfikat. Czy feralny organizator zwróci mi pieniądze bo "to jest nie do zrobienia"?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 12:32 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Witek Nowak pisze:
kfiatek 1983 pisze:Witek, przepraszam Cię, ale chyba zupełnie nie wiesz o czym mówisz. To jest nie do zrobienia i chyba żaden organizator tego nie robi.


A szkoda, może powinien. Bo ja nie mam ochoty potem kopać się z oszustem bo organizator "nie podołał". Bo z winy organizatora muszę np. jechać na kolejną wystawę bo oszust zabiera mi certyfikat. Czy feralny organizator zwróci mi pieniądze bo "to jest nie do zrobienia"?


Zaraz, zaraz..... pomijając ostanie dwie sytuacje z wystawy w Rybniku i Sopotu.
ISTNIEJ przecież wykaz hodowców ( tz. Czarna Lista), co do których kluby maja zastrzeżenia i proszę o nie przejmowanie na wystawy ..... bo: nie płaca za składki, bo nie zapłacili za wystawy i sa winni danemu klubowi.... bo zostali usunięci za nie etyczne zachowanie z klubu, bo sprzedają , po mimo zakazu, kociaki na wystawach ( teraz jeszcze doją ci co oszukują na certyfikatach),

Tyle ze Klub organizujący dana wystawę, MUSI CHCIEĆ, zajrzeć do takowej list...... a nie patrzeć przez pryzmat kasy która osoba takowa dostarczyć klubowi :evil:
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2015 12:45 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

Witek, ale rozumiesz, że to nie organizator przywiózł feralnego kota, nie organizator zgłasza koty w danej klasie i za wybór tej klasy odpowiada, a w końcu organizator duchem świętym nie jest i nie da rady wiedzieć wszystkiego o wszystkich, tak?

Skoro za granicą takie kary są oznacza to, ze takie sytuacje się zdarzają, czyli też nikt nie bawi się w lustrację. To jest dążenie do zwiększenia biurokratyzacji i traktowanie każdego jak potencjalnego oszusta, a to jest nie w porządku. Należy natomiast karać takie osoby na tyle dotkliwie żeby te sytuacje się nie powtarzały.

Przy okazji proszę o wydzielenie postów dotyczących tego wątku i przeniesienie ich w odpowiednie miejsce (na hodowców?) - myślę, że warto porozmawiać o tym w szerszym gronie bo to nie dotyczy konkretnej wystawy, a ich ogółu

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pon sie 03, 2015 14:14 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW SOPOT 1-2 SIERPNIA 2015

kfiatek 1983 pisze:
Skoro za granicą takie kary są oznacza to, ze takie sytuacje się zdarzają, czyli też nikt nie bawi się w lustrację. To jest dążenie do zwiększenia biurokratyzacji i traktowanie każdego jak potencjalnego oszusta, a to jest nie w porządku. Należy natomiast karać takie osoby na tyle dotkliwie żeby te sytuacje się nie powtarzały.




To ze GDZIES jest żle, nie może być usprawiedliwieniem!!!

lrafal pisze:
Dobrą propozycję zgłosiła YennaM,, zmiany klas tylko po okazaniu dyplomów w sekretariacie, zakazy wystawowe na 6 mies za oszustwo (jak np w Szwecji)


ale żeby to mogło działać , musi taka uchwałę podjać Walne zgromadzenie FPL-u...... a to dopiero przyszły rok,
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 32 gości