Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw sty 14, 2016 10:11 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

Witek Nowak pisze:
wojteka pisze:Węc pomyłka CAP jak najbardziej prawdopodobna. Pomyłka CAC - przez lenistwo albo brak pomocy ze strony hodowcy który sprzedał początkującemu kota.


W pomyłkę ew. mogę uwierzyć przy certyfikatach GIC/SC. Ale w życiu nie uwierzę w brak umiejętności policzenia do trzech (CAP/CAC).


Witek Nowak ja się wtrącę, rzadko to robię
ale uwierz mi, że wiara tu nie ma nic do rzeczy
NOWI ( określenie szeroko pojęte) nie czytają żadnych regulaminów w tym wystawowego, nie mają BLADEGO pojęcia ile jest cert na jakikolwiek tytuł o tym, że trzeba go zgłosić po zakończeniu też większość słabo ..
hit poprzedniego roku: telefon - może mi pani streścić te regulaminy bo nie chce mi się czytać :ryk: :ryk:
hit numer 2: jestem nowy należę do klubu XXX ale o co chodzi z tymi wystawami bo w klubie własnym nic sie nie mogę dowiedzieć ... to jest nagminne przed każą wystawą - nic nie wiem ale jadę ...
almathea
http://www.almathea.com.pl
smoke & solid & cameo persian cattery
FIFe & CFA registered

almathea

Avatar użytkownika
 
Posty: 1059
Od: Pt kwi 29, 2005 8:25
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 14, 2016 10:16 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

Witek Nowak pisze:
wojteka pisze:Węc pomyłka CAP jak najbardziej prawdopodobna. Pomyłka CAC - przez lenistwo albo brak pomocy ze strony hodowcy który sprzedał początkującemu kota.


W pomyłkę ew. mogę uwierzyć przy certyfikatach GIC/SC. Ale w życiu nie uwierzę w brak umiejętności policzenia do trzech (CAP/CAC).


Ja z kolei w pomyłki GIC/SC nie wierzę, bo skoro ktoś jeździ na dużo wystaw zna regulaminy.
Wrócmy do przedstawionych sytuacji:
http://catshow.eu/2015/?id=2659
Doszło do zmiany koloru. Wcześniej było tak że przy zmianie koloru tytułu liczyły się od nowa. Teraz już to usunęli, ale jesli masz jeden cert na tytuł a potem zmienił się kolor czy się on liczy?

Drugiej sytuacji nie rozumiem w czym jest zła bo wygląda na prawidłową:
http://catshow.eu/2015/?id=3615
3 x CAC + 1 x CACIB. Wcześniejsze ex 1 się nie liczą bo są z klasy młodziezy. Więc o co Ci chodzi ewry??

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Czw sty 14, 2016 10:19 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

almathea pisze:NOWI ( określenie szeroko pojęte) nie czytają żadnych regulaminów w tym wystawowego, nie mają BLADEGO pojęcia ile jest cert na jakikolwiek tytuł o tym, że trzeba go zgłosić po zakończeniu też większość słabo ..


Też byłem kiedyś NOWY. I też na pierwszej wystawie nie wiedziałem, czym się różni EX od VG, co to jest CH, IC, GIC a rodowód był czarną magią.... Ale już na drugiej wystawie te braki nadrobiłem.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 14, 2016 10:44 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

W tym wypadku chyba nie doszło do pomyłek więc to pusta dyskusja. W jednym wypadku chyba ewry myślał że Ex1 z klasy młodziezowej się liczy a w drugim doszło do zmiany koloru i o ile tytuły pozostaja bez zmian to chyba certyfikaty liczą się od nowa i nie wiem czy nie jest to błąd w programie. Nawet jeśli nie, to sytuacja jest z pkt. regulaminowego zawiła i można zrozumieć pomyłkę.

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Czw sty 14, 2016 11:02 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

almathea pisze:NOWI ( określenie szeroko pojęte) nie czytają żadnych regulaminów w tym wystawowego, nie mają BLADEGO pojęcia ile jest cert na jakikolwiek tytuł o tym, że trzeba go zgłosić po zakończeniu też większość słabo ..


Niestety zgadzam się, że ludzie nie mają BLADEGO o regulaminach. Warto by to zmienić w końcu. Od dawna postuluję, żeby wprowadzić obowiązkowe szkolenia dla nowych członków z regulaminów. Warto by ze dwa razy w roku na jakiejś wystawie w przerwie między sędziowaniem przeprowadzić takie szkolenie z najważniejszych spraw . A jak ktoś zostanie złapany na łamaniu regulaminu, też go obowiązkowo wysłać na takie szkolenie. A po szkoleniu krótki egzamin, prosty, ale tak, żeby wryło się ludziom w pamięć, ile wystaw na jaki tytuł, itp. choćby o szczepieniu kociaków i kiedy można wydać do nowego domu i gdzie ogłaszać... W końcu hodowla to wielka odpowiedzialność...

szariwari

 
Posty: 232
Od: Śro maja 23, 2012 11:51

Post » Czw sty 14, 2016 11:04 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

wojteka pisze:
Witek Nowak pisze:
wojteka pisze:Węc pomyłka CAP jak najbardziej prawdopodobna. Pomyłka CAC - przez lenistwo albo brak pomocy ze strony hodowcy który sprzedał początkującemu kota.


W pomyłkę ew. mogę uwierzyć przy certyfikatach GIC/SC. Ale w życiu nie uwierzę w brak umiejętności policzenia do trzech (CAP/CAC).


Ja z kolei w pomyłki GIC/SC nie wierzę, bo skoro ktoś jeździ na dużo wystaw zna regulaminy.
Wrócmy do przedstawionych sytuacji:
http://catshow.eu/2015/?id=2659
Doszło do zmiany koloru. Wcześniej było tak że przy zmianie koloru tytułu liczyły się od nowa. Teraz już to usunęli, ale jesli masz jeden cert na tytuł a potem zmienił się kolor czy się on liczy?

Drugiej sytuacji nie rozumiem w czym jest zła bo wygląda na prawidłową:
http://catshow.eu/2015/?id=3615
3 x CAC + 1 x CACIB. Wcześniejsze ex 1 się nie liczą bo są z klasy młodziezy. Więc o co Ci chodzi ewry??


Rozumiem, że czytałeś dyskusję od początku. A Ewry miała rację, bo najpierw w catshow było 4 CAC, a dopiero całkiem niedawno zrobiło się 3 CAC i CACIB :|
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Czw sty 14, 2016 11:08 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

szariwari pisze:
almathea pisze:NOWI ( określenie szeroko pojęte) nie czytają żadnych regulaminów w tym wystawowego, nie mają BLADEGO pojęcia ile jest cert na jakikolwiek tytuł o tym, że trzeba go zgłosić po zakończeniu też większość słabo ..


Niestety zgadzam się, że ludzie nie mają BLADEGO o regulaminach. Warto by to zmienić w końcu. Od dawna postuluję, żeby wprowadzić obowiązkowe szkolenia dla nowych członków z regulaminów. Warto by ze dwa razy w roku na jakiejś wystawie w przerwie między sędziowaniem przeprowadzić takie szkolenie z najważniejszych spraw . A jak ktoś zostanie złapany na łamaniu regulaminu, też go obowiązkowo wysłać na takie szkolenie. A po szkoleniu krótki egzamin, prosty, ale tak, żeby wryło się ludziom w pamięć, ile wystaw na jaki tytuł, itp. choćby o szczepieniu kociaków i kiedy można wydać do nowego domu i gdzie ogłaszać... W końcu hodowla to wielka odpowiedzialność...



ale ten nowy zapisał się do jakiegoś klubu, prawda? I to tenże klub powinien zadbać o edukację takowego członka, a nie tylko zgarnąć składkę, prawda?


A przypadki w tym wątku opisane, sorry ale nie dotyczą NOWYCH, tylko bardzo doświadczonych hodowców, bywalców wystaw :mrgreen:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Czw sty 14, 2016 11:29 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

Enya pisze:
wojteka pisze:
Witek Nowak pisze:
wojteka pisze:Węc pomyłka CAP jak najbardziej prawdopodobna. Pomyłka CAC - przez lenistwo albo brak pomocy ze strony hodowcy który sprzedał początkującemu kota.


W pomyłkę ew. mogę uwierzyć przy certyfikatach GIC/SC. Ale w życiu nie uwierzę w brak umiejętności policzenia do trzech (CAP/CAC).


Ja z kolei w pomyłki GIC/SC nie wierzę, bo skoro ktoś jeździ na dużo wystaw zna regulaminy.
Wrócmy do przedstawionych sytuacji:
http://catshow.eu/2015/?id=2659
Doszło do zmiany koloru. Wcześniej było tak że przy zmianie koloru tytułu liczyły się od nowa. Teraz już to usunęli, ale jesli masz jeden cert na tytuł a potem zmienił się kolor czy się on liczy?

Drugiej sytuacji nie rozumiem w czym jest zła bo wygląda na prawidłową:
http://catshow.eu/2015/?id=3615
3 x CAC + 1 x CACIB. Wcześniejsze ex 1 się nie liczą bo są z klasy młodziezy. Więc o co Ci chodzi ewry??


Rozumiem, że czytałeś dyskusję od początku. A Ewry miała rację, bo najpierw w catshow było 4 CAC, a dopiero całkiem niedawno zrobiło się 3 CAC i CACIB :|


Czytam tą dyskusje od czasu do czasu wybacz jesli nie znam wszystkich postów. Czyli rozumiem w pierwszym przypadku ktoś w związku podmienił rodzaj certyfikatu w systemie? Jeśli nawet to wygrywając BIS i tak wygrał z kotem który był najlepszy w kategorii CACIB. Zgoda - to jest na granicy przepisów, bo nie mozna na jednej wystawie dać dwóch CACIB. A co w drugim przypadku?

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Czw sty 14, 2016 11:36 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

Enya owszem powinny ale tego w większości nie robią. Przed każą wystawą mam mnóstwo telefonów od osób zapisanych w innych klubach i każda rozmowa trwa jakies 20 minut.

Na pierwszej mojej wystawie TICA - to co mi się podobało, a jest praktykowane na każdej, bo zawsze jest ktoś kto wystawia 1 x, była TICA w pigułce !
piękna sprawa, krótko i na temat, podane prosto i zwięźle, nie wychodzisz z takiego mini szkolenia z obłędem w oczach tylko wiesz mniej więcej "o co come on"

u nas tego nie ma , warto może rozpatrzeć

przy 1 i pierwszym kocie - ok CH, IC gubią się z niewiedzy, GIC - SC już ileś razy jezdzili więc trudno uwierzyć że mogą nie wiedzieć, no ale jesli dalej nie mają podstaw, to dalej będą robić " babole"

co innego jak już ma się kilka kotów, tę hodowlę kilka lat ...

ale z trzeciej strony mam u siebie członkinie hodująca dobre kilka lat i jeszcze się kobiecie nie zdarzyło POPRAWNIE wypełnić dokument miotu :evil: :evil: :smokin: :smokin: amiotów miała ze 30 już jak nie lepiej
almathea
http://www.almathea.com.pl
smoke & solid & cameo persian cattery
FIFe & CFA registered

almathea

Avatar użytkownika
 
Posty: 1059
Od: Pt kwi 29, 2005 8:25
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 14, 2016 12:36 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

wojteka pisze:Wrócmy do przedstawionych sytuacji:
http://catshow.eu/2015/?id=2659
Doszło do zmiany koloru. Wcześniej było tak że przy zmianie koloru tytułu liczyły się od nowa. Teraz już to usunęli, ale jesli masz jeden cert na tytuł a potem zmienił się kolor czy się on liczy?

Wszystkie certyfikaty na dany tytuł muszą być zdobyte w jednym kolorze. Co oznacza, że ten akurat kot ma 2 w jednym kolorze, 2 w drugim i w żadnym nie ukończył PR, a leci już CAPIB...

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Czw sty 14, 2016 16:09 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

Fakt nieznajomości przepisów w niczym nikogo nie usprawiedliwia. Nowego (świeżego) wystawcy też

Pomyłki lib "pomyłki" nie powinny być usprawiedliwiane.
Nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności.

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Czw sty 14, 2016 16:19 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

DoBo pisze:Fakt nieznajomości przepisów w niczym nikogo nie usprawiedliwia. Nowego (świeżego) wystawcy też

Pomyłki lib "pomyłki" nie powinny być usprawiedliwiane.
Nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności.



:ok:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Czw sty 14, 2016 16:21 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

I co proponujesz? Publiczną chłostę? FPL wdraża rozwiązania które mają pomóc wyłapywać takie przypadki. Wydaje się że takie systemy informatyczne jak my mamy to nie ma u wielu innych członków FiFe. To co znaleźliście było mozliwe ponieważ są. Trzeba je udoskonalać, zwiększyć rolę "sędziów technicznych" na wystawach. Powinni bardziej na to zwracać uwagę.

Ludzie zawsze popełniali błędy, trzeba stworzyć system który nie tylko pozwoli na ich szybkie wyłapywanie jak jest obecnie ale i nie pozwoli po prostu na ich pojawienie się. Systemy informatyczne też się mylą, więc nie byłbym tak jednoznaczny z oceną. W tym miejscu które podajecie nie wyświetlają się np. wystawy zagraniczne. Ten kot mógł zdobyć 3 cert. w jednym kolorze na wystawie w Czechach. O ile wiem nie jest to zabronione. Nie byłbym taki szybki w ocenach. Przecież klub i fpl maja obowiązek sprawdzać takie rzeczy przy nadawaniu tytułów.

Nie wydaje się mi żeby można było to co jest w FPL teraz nazwać bałaganem organizacyjnym. I nie podlizuje się nikomu, takie pomyłki naprawdę to nic aż tak złego z globalnego pkt. widzenia. W innych organizacjach gdzie nie ma publicznie dostępnych wyników ze wszystkich wystaw podejrzewam że są możliwe innego typu oszustwa. I trzeba się cieszyć z tego co mamy a nie tylko narzekać :P.

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Czw sty 14, 2016 16:45 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

wojteka pisze:I co proponujesz? Publiczną chłostę? FPL wdraża rozwiązania które mają pomóc wyłapywać takie przypadki. Wydaje się że takie systemy informatyczne jak my mamy to nie ma u wielu innych członków FiFe. To co znaleźliście było mozliwe ponieważ są. Trzeba je udoskonalać, zwiększyć rolę "sędziów technicznych" na wystawach. Powinni bardziej na to zwracać uwagę.

Ludzie zawsze popełniali błędy, trzeba stworzyć system który nie tylko pozwoli na ich szybkie wyłapywanie jak jest obecnie ale i nie pozwoli po prostu na ich pojawienie się. Systemy informatyczne też się mylą, więc nie byłbym tak jednoznaczny z oceną. W tym miejscu które podajecie nie wyświetlają się np. wystawy zagraniczne. Ten kot mógł zdobyć 3 cert. w jednym kolorze na wystawie w Czechach. O ile wiem nie jest to zabronione. Nie byłbym taki szybki w ocenach. Przecież klub i fpl maja obowiązek sprawdzać takie rzeczy przy nadawaniu tytułów.

Nie wydaje się mi żeby można było to co jest w FPL teraz nazwać bałaganem organizacyjnym. I nie podlizuje się nikomu, takie pomyłki naprawdę to nic aż tak złego z globalnego pkt. widzenia. W innych organizacjach gdzie nie ma publicznie dostępnych wyników ze wszystkich wystaw podejrzewam że są możliwe innego typu oszustwa. I trzeba się cieszyć z tego co mamy a nie tylko narzekać :P.


Pozwolę sobie mieć inne zdanie :)
Należy równać do lepszych, nie do gorszych :)
Weryfikacja powinna działać tak jak prawo - oszustwa/pomyłki zauważone powinny być korygowane/karane.

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Czw sty 14, 2016 17:03 Re: Oszustwa wystawowe czy tzw. "pomyłki" - klasy

wojteka pisze:takie pomyłki naprawdę to nic aż tak złego z globalnego pkt. widzenia.


Życzę ci, żebyś przez takie "pomyłki" pojeździł na kilka wystaw więcej i poniósł koszty tych wystaw. Bo jakiś "pomyłkowiec" zabrał ci BIV, BIS, BOB.... a ty przez to nie otrzymałeś DVM, DSM...
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 31 gości