Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon lip 20, 2015 16:55 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

sabianka pisze:
Avian - chyba widziałam twoje persiaki :D


Jednego - tego srebrnego 8) Był w finale chwilę po "akcji brytkowej" ;)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lip 20, 2015 17:53 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Witam,
Po konsultacji przedstawiciela Zarządu CCR z Panią Marzeną Włodarską, podjęto decyzję o wystawieniu kotce o nr 85 żółtej karty dyskwalifikacyjnej dla kotów agresywnych. Mamy nadzieję, że to pierwsza i ostatnia żółta karta dla tej kotki. Pogryzionej Pani życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Stosowny dokument wysłany zostanie do Zarządu FPL w określonym terminie.
Pozdrawiam,
Ewa Rygiel
Prezes CCR

bluewind

 
Posty: 46
Od: Pt sty 22, 2010 19:12

Post » Pon lip 20, 2015 19:35 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

bluewind pisze:Witam,
Po konsultacji przedstawiciela Zarządu CCR z Panią Marzeną Włodarską, podjęto decyzję o wystawieniu kotce o nr 85 żółtej karty dyskwalifikacyjnej dla kotów agresywnych. Mamy nadzieję, że to pierwsza i ostatnia żółta karta dla tej kotki. Pogryzionej Pani życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Stosowny dokument wysłany zostanie do Zarządu FPL w określonym terminie.
Pozdrawiam,
Ewa Rygiel
Prezes CCR


Rozumiem, że właścicielka kotki również zostanie powiadomiona o tym fakcie "stosownym dokumentem w określonym terminie"?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 20, 2015 20:34 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

bluewind pisze:Witam,
Po konsultacji przedstawiciela Zarządu CCR z Panią Marzeną Włodarską, podjęto decyzję o wystawieniu kotce o nr 85 żółtej karty dyskwalifikacyjnej dla kotów agresywnych. Mamy nadzieję, że to pierwsza i ostatnia żółta karta dla tej kotki. Pogryzionej Pani życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Stosowny dokument wysłany zostanie do Zarządu FPL w określonym terminie.
Pozdrawiam,
Ewa Rygiel
Prezes CCR

To bardzo ciekawe biorąc pod uwagę, że jedyną osobą mogącą wystawić żółtą kartę jest sędzia oceniający kota w danym dniu. Organizator wystawy ma tylko obowiązek przesłać ją do Członka FIFe niezwłocznie.
Agresja kota w Bisie mogła być spowodowana brakiem umiejętności stewarda.

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 20, 2015 20:37 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Dziękuję za szybką reakcję władz klubu.

Monika_CRX

 
Posty: 22
Od: Śro lis 19, 2014 14:17

Post » Wto lip 21, 2015 0:01 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Przykro mi, że tak zakończyła się wystawa dla tej kotki. Oceniałam ją już kilkakrotnie (przypominam sobie dwa razy), oprócz hodowli i sędziowania specjalizuję się w behawiorystyce. To nie jest kotka agresywna.

Niestety, nie widziałam początku zajścia, ale w BIS byłam pierwszą osobą, która oglądała tę kotkę. Była spokojna. Gdy usłyszałam koci wrzask, odwrócona już byłam plecami, oglądałam inną kotkę, i skupiłam się na tym, żeby zasłonić jej sobą widok, który - sądząc po odgłosach - mógł i ją zdenerwować, nie widziałam więc ani tego, jak się wszystko zaczęło, ani tego, jak próbowano kotkę opanować, wiem tylko, że trwało to długo, i kot był naprawdę przerażony. Przepraszam bardzo za słowo "wrzask", nie chcę absolutnie, aby zabrzmiało to obraźliwie, chcę jedynie oddać brzmienie - to był krzyk przerażonego czymś, walczącego o życie kota. Nie potrafię określić, co sprawiło, że akurat taka była reakcja kotki, być może nie udźwignęła dwóch dni upału, a może zadziałał jakiś inny czynnik, zapach perfum kogoś z otoczenia, jakiś niespodziewany hałas spoza ringu (to był koniec wystawy, i wiele stoisk handlowych już się pakowało).

Jest mi ogromnie przykro, że steward w BIS został pogryziony. Nie jestem jednak pewna, czy to właśnie ten przypadek, w którym ukarani powinni być kotka i wystawcy, ponieważ nie taki był (tak mi się przynajmniej wydaje), zamysł utworzenia "żółtej kartki". BIS to zupełnie inny rodzaj wyzwania dla kota, i prawda jest taka, że kot agresywny nie pozwoli się osobie obcej wyciągnąć z klatki, posadzić na stole, kot agresywny w ogóle do stolika nie dociera. Kot przerażony nie zasługuje w moim odczuciu na miano agresywnego. Rozumiem rozżalenie pogryzionej stewardki, ale może trzeba było dać sobie kilka dni na złapanie oddechu i przeanalizowanie sytuacji.

Dorota Szadurska
Dorszka,
Koci Behawiorysta DipCABT (COAPE)

dorszka

 
Posty: 94
Od: Czw maja 11, 2006 22:50
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lip 21, 2015 7:40 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

powtórzę... SĘDZIA JEST JEDYNĄ OSOBA, KTÓRA MOŻE DAĆ KOTU ŻÓŁTĄ KARTKĘ! W czasie oceny, w czasie trwania wystawy!
Nie organizator, nie szef stewardów i nie w poniedzialek po wystawie.

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 21, 2015 7:51 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

EverGreen pisze:powtórzę... SĘDZIA JEST JEDYNĄ OSOBA, KTÓRA MOŻE DAĆ KOTU ŻÓŁTĄ KARTKĘ! W czasie oceny, w czasie trwania wystawy!
Nie organizator, nie szef stewardów i nie w poniedzialek po wystawie.


:ok:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 21, 2015 8:08 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

A co na to jak sędzia w sposób mało odpowiedzialny ścisnął kocurowi jądra???? Też żółta?
Obrazek

Ramon

Avatar użytkownika
 
Posty: 523
Od: Nie paź 31, 2004 20:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto lip 21, 2015 8:40 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Czasem żal, że kot nie potrafi skarżyć ..... :(
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lip 21, 2015 10:35 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Witam,
Procedura obiegu dokumentu została dopełniona. Kot dostał pierwszą żółtą kartę dyskwalifikacyjną dla kotów agresywnych.
Pozdrawiam,
Ewa Rygiel
Prezes CCR

bluewind

 
Posty: 46
Od: Pt sty 22, 2010 19:12

Post » Wto lip 21, 2015 12:02 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

I wszyscy są pewni słuszności decyzji? Kotka która przeszła pomyślnie ocenę sędziowską porównanie do bis-u raptem jest agresywna może chociaż skontaktujcie się z sędzią który oceniał kotkę zarówno w sobotę jak i w niedziele

Amel

 
Posty: 53
Od: Pt paź 08, 2010 11:43

Post » Wto lip 21, 2015 12:15 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

bluewind pisze:Witam,
Procedura obiegu dokumentu została dopełniona. Kot dostał pierwszą żółtą kartę dyskwalifikacyjną dla kotów agresywnych.
Pozdrawiam,
Ewa Rygiel
Prezes CCR


Rozumiem, że właścicielka kota została powiadomiona i przysługuje jej prawo odwołania się od tej decyzji? Bo decyzja nie została podjęta przez sędziego w trakcie wystawy.
Bo jak na razie to wygląda mi to na nowy sposób pozbycia się konkurencji i sąd kapturowy.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 21, 2015 12:18 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Tak.
Pierwsza żółta karta to nie tragedia, to może zdarzyć się każdemu kotu, na każdej wystawie.
Myślę, że w przypadku tej kotki, był to jednorazowy incydent.

bluewind

 
Posty: 46
Od: Pt sty 22, 2010 19:12

Post » Wto lip 21, 2015 13:16 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Witek Nowak pisze:
bluewind pisze:Witam,
Procedura obiegu dokumentu została dopełniona. Kot dostał pierwszą żółtą kartę dyskwalifikacyjną dla kotów agresywnych.
Pozdrawiam,
Ewa Rygiel
Prezes CCR


Rozumiem, że właścicielka kota została powiadomiona i przysługuje jej prawo odwołania się od tej decyzji? Bo decyzja nie została podjęta przez sędziego w trakcie wystawy.
Bo jak na razie to wygląda mi to na nowy sposób pozbycia się konkurencji i sąd kapturowy.



No właśnie, Witku tak to wygląda, całkiem zresztą nie fajnie, pod wpływem dyskusji zarząd klubu podejmuje decyzję do której nie jest uprawniony :mrgreen:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości