Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon lip 27, 2015 16:30 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Enya pisze:
Witek Nowak pisze:Kolejny taki przypadek w światku hodowlanym... :(



Właśnie, kolejny, a ciekawe ile jeszcze nie zauważonych przeminęło z wiatrem, takie "przypadki" powinny być napiętnowane przez nas wystawców, bo organizator nie ma możliwości weryfikacji a kluby powinny wyciągać konsekwencje w stosunku do członków, którzy tak właśnie postępują.


A ja proszę o informacje, (klub Rybnik i Sekretariat wystawy ), jakie konsekwencje będą wyciągnięta w stosunku do takiego wystawcy-hodowcy ?.
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 27, 2015 19:15 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Enya pisze:W dniach 25-26 lipiec odbywała się wystawa w Czechach w Pilźnie, byłam jej uczestnikiem, a kotka o której piszę, w dniu 25 lipca wystawiana była w klasie 8, drugiego dnia w klasie 6. 8O


Tydzień później ? :wink: Identyczna sytuacja jak tu - pierwszy dzień kl.8 drugi kl.6 :ryk:
Czy wystawca nie strzela sobie sam w kolano ? I klub przyjmie tak skonstruowane dokumenty na tytuły , gdzie ewidentnie został złamany Regulamin Wystawowy .
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lip 27, 2015 22:13 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

danunka pisze:Czy wystawca nie strzela sobie sam w kolano ? I klub przyjmie tak skonstruowane dokumenty na tytuły , gdzie ewidentnie został złamany Regulamin Wystawowy .

Przyjmie, spokojna głowa. Tj. przyjąłby, gdyby miau nie zawrzało. Najpierw (zapewne niedługo) delikwent wysyła zatwierdzenie tytułu IP z wynikami trzech wystaw: 1. Jakaśtam, 2. 18.07 Rybnik, Polska, 3. 25.07 Pilzno, Czechy. Za ładnych kilka miesięcy, albo i lepiej wysyła zatwierdzenie GIP z wynikami 1. 19.07 Rybnik, Polska, 2. 26.07 Pilzno, Czechy, 3. Jakaśtam, 4. etc. Żeby dopatrzeć się, że coś tu nie gra, trzeba mieć przed sobą oba kwity. Czyli po pierwsze mieć zarchiwizowaną kopię dokumentacji wysyłanej do FPL, po drugie sięgać po nią odpowiednio często. Czy wierzę, że tak się dzieje? Nie bardzo.

monten

 
Posty: 320
Od: Czw sty 10, 2013 20:39

Post » Wto lip 28, 2015 6:17 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Przydałby się algorytm w systemie informatycznym, który wywalałby informację, gdyby dyplomy z wcześniejszych tytułów miały datę późniejszą od tych, które dołączone zostały do tytułu późniejszego. Bo za chwilę część osób zablokowanych zainspiruje się taką kreatywnością i pojadą sobie po nowe tytuły.
To jest BARDZO niebezpieczny precedens.
YennaM
 

Post » Wto lip 28, 2015 6:31 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

YennaM pisze:Przydałby się algorytm w systemie informatycznym


Rafał?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 28, 2015 6:47 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Mamy takie zabezpieczenie, działa bardzo dobrze.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto lip 28, 2015 9:00 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Rozumiem, że to zabezpieczenie zadziała w przypadku weryfikacji dyplomów przy uznaniu tytułu kota?
A co mają powiedzieć wystawcy, którym taka osoba zabierze certyfikat? Lub BIV? Sądzić się o zwrot kosztów i zadośćuczynienie? Znam przypadek, kiedy nieuczciwy hodowca musiał zwrócić konkurentowi ok. 6 tys. zł za wystawy, na których nieuczciwie zdobył certyfikaty :(
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 28, 2015 10:21 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Zabezpieczenie działa przy wystawianiu dyplomu, zwrot kosztów można dochodzić też na poziomie federacji, jeżeli to zawiedzie to dopiero w sądzie.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto lip 28, 2015 19:23 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

lrafal pisze:Zabezpieczenie działa przy wystawianiu dyplomu, zwrot kosztów można dochodzić też na poziomie federacji, jeżeli to zawiedzie to dopiero w sądzie.

Czy zabezpieczenie działa także przy wystawianiu tytułów DVM lub DSM, jeśli któryś z BIV lub BIS/BOS został zdobyty na wystawie, na której kot był w niewłaściwej klasie?
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Śro lip 29, 2015 13:46 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Ale przecież BIV czy BIS jest niezależny od klasy, to po co zabezpieczenia w tym przypadku?
Co innego nienależne certyfikaty.
Ale w sumie też jestem ciekawa, co w takim przypadku. Mnie się wydaje, że - na logikę - nic, bo przy BIV czy BIS klasa nie ma znaczenia.

Swoją drogą do głowy by mi nie przyszło takie kombinowanie z certyfikatami :|
Obrazek Przestępcy iSiedzieć

Kicorek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30206
Od: Pon sie 30, 2004 9:47
Lokalizacja: Warszawa Żoliborz/Bielany

Post » Śro lip 29, 2015 13:51 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Kicorek pisze:Mnie się wydaje, że - na logikę - nic, bo przy BIV czy BIS klasa nie ma znaczenia.

Ma znaczenie. Bo takiego kota nie powinno być na wystawie a jest i zabiera BIV czy BIS czy BOS, które by zdobył inny, "legalny" kot i np. skończył DVM czy DSM.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 29, 2015 13:52 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

A, racja.
Obrazek Przestępcy iSiedzieć

Kicorek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30206
Od: Pon sie 30, 2004 9:47
Lokalizacja: Warszawa Żoliborz/Bielany

Post » Śro lip 29, 2015 15:41 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Kontrola dat daje tylko możliwość wykrycia zdobycia wyższego certyfikatu w okresie w którym nie ukończono tytułu niższego, nie wykryje BIS i BIV zdobytego w nieregulaminowy sposób. Od zeszłego roku trwają testy wykrywania zbyt dużej ilości certyfikatów, ale to są dopiero testy i akurat w w/w przypadku nie ma to zastosowania.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Śro lip 29, 2015 16:48 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Już dwa razy osobiście upubliczniłam fakt kombinowania ze zgłoszeniami kotów na wystawy (raz kot robił tytuł na IC i GIC nie mając CH, ale wystawa była zagraniczna .... następnym razem inny kot, któremu brakowało certyfikatu ostatniego zagranicznego na IC z uporem maniaka notorycznie wystawiał się jako CH/IC) .... i co ... zostałam zlinczowana ... bo to tylko zabawa jest (a ja się bawić nie umiem) iiiiiiiiiiiiiiiii TEKST CO RZUCA NA KOLANA :roll: 8) boję się konkurencji (no mając kota najpierw z GIC potem SC to jak nic zabiorą mi cert na tytuł) .... to po cholerę regulamin wystawowy jak każdy ma to w 4 literach
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cat Club Victoria, ewadars i 13 gości