Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw lip 23, 2015 10:20 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Tak tylko nieśmiało zapytam - ile osób z dyskutujących o temacie przeczytało 'regulamin przyznawania żółtych kartek' popełniony dwa lata temu przez Darię Łukasik?

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Czw lip 23, 2015 10:35 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

O ile taki regulamin istnieje i został zatwierdzony to trudno uznać go za obowiązujący gdyż nie został on opublikowany a przynajmniej nie ma go w wykazie dokumentów na stronach FPL. Między innymi dlatego zainicjowałem tą dyskusje. Wystawcami jesteśmy prawie wszyscy mamy więc prawo znać zasady na nich obowiązujące

aza

 
Posty: 76
Od: Czw kwi 28, 2005 9:15

Post » Czw lip 23, 2015 10:40 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

No właśnie, szukam i znaleźć nie mogę :(
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 23, 2015 10:49 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

szariwari pisze:
Witek Nowak pisze:
szariwari pisze:W rodzaju jakaś dyżurna przenioska, czy koc/ręcznik


To powinno być zapewnione przez właściciela kota.


Kilka razy byłam światkiem takich sytuacji, gdy kot panikuje w BIS-ie i zawsze wyglądało to tak samo. Kot zaczyna szaleć, steward usiłuje nad nim zapanować, reszta się patrzy i zaczyna się krzyk: - Przenioska, przenioska. Zanim właściciel przepchnie się przez tłum otaczający ring, trwa armagedon, kot się wyrywa, krew się leje, steward pogryziony. To chyba nie problem wstawić jakiś wydezynfekowany koszyk/koc na ring, do którego szybko można by wstawić kota?
Swoją drogą rodzi się pytanie o odpowiedzialność organizatora za straty poniesione na wystawie - np. gdy kot ucieknie podczas BIS i wyjdzie sobie w siną dal przez otwarte drzwi, albo zostanie uszkodzony podczas takiej szarpaniny, albo odpowiedzialność za uszkodzoną rękę stewarda? To ciekawy problem...
Mnie też to ciekawi.


Otwarte drzwi lub w ogóle ich brak, bo i tak się zdarza, to moja zmora wystawowa, choć żaden z moich kotów nigdy nie próbował uciekać.

Przydałoby się też uświadamianie przed wystawą osób sprawdzających bilety przy drzwiach, żeby na krzyki o zamknięcie drzwi natychmiast odpowiednio reagowali, a dopiero później zastanawiali się, co robić ;)
Byłam świadkiem takiej sytuacji, gdy kot zwiał z przeciwległego końca sali (dużej), od razu podniósł się krzyk, że kot uciekł i żeby zamknąć drzwi, a stojący przy drzwiach rozglądali się naokoło z otwartymi buziami, nie wiedząc, o co chodzi. Zareagowali prawidłowo dosłownie w ostatniej chwili.
Ostatnio edytowano Czw lip 23, 2015 11:52 przez Kicorek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Przestępcy iSiedzieć

Kicorek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30209
Od: Pon sie 30, 2004 9:47
Lokalizacja: Warszawa Żoliborz/Bielany

Post » Czw lip 23, 2015 11:50 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Witek Nowak pisze:No właśnie, szukam i znaleźć nie mogę :(



to jest nas więcej, też szukałam i nigdzie go nie ma :?:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Czw lip 23, 2015 12:47 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

wistra, drapak wygrała Pani Marta Gryzło z hodowli kotów brytyjskich cinkers.pl
Jako ciekawostkę dodamy, że w pierwszym losowaniu wygrała osoba, która opuściła wystawę wcześniej więc losowanie musiało zostać powtórzone.

Pani Marcie serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że drapak będzie godnie służył :D

Kilka zdjęć z wręczenia nagrody:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Czw lip 23, 2015 13:31 przez cotec.pl, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek Obrazek

cotec.pl

Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Od: Śro kwi 22, 2015 14:59

Post » Czw lip 23, 2015 13:04 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

O, to moglam byc ja, bo wyszlam wczesniej :lol:
Gratulacje dla wygranej!
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 23, 2015 14:16 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Witek Nowak pisze:No właśnie, szukam i znaleźć nie mogę :(




Został rozesłany do klubów (rok temu), regulamin nie przewiduje "żółtej kartki" za agresję w panelu BIS, tylko podczas oceny.
Jak dostanę zgodę to wstawię na stronę FPL.

edit: już jest, http://www.felispolonia.eu/public/Regul ... ikacji.pdf
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw lip 23, 2015 15:07 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Widzę że jedna sprawa już załatwiona. Regulamin został odtajniony
Pozostaje jeszcze kilka.
1. Dlaczego w świetle regulaminu karta obowiązuje tylko polskie koty. Nie ma tu nic o wymianie wiadomości o zachowaniu kota z innymi federacjami w ramach FIFe.
2. Dlaczego agresja podczas oceny podstawowej skutkuje wypisaniem karty a podczas panelu BIS już nie.
3. Dlaczego nie zawiadamiany jest wystawca kota o fakcie wystawienia karty.

aza

 
Posty: 76
Od: Czw kwi 28, 2005 9:15

Post » Czw lip 23, 2015 15:23 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

aza pisze:Widzę że jedna sprawa już załatwiona. Regulamin został odtajniony
Pozostaje jeszcze kilka.
1. Dlaczego w świetle regulaminu karta obowiązuje tylko polskie koty. Nie ma tu nic o wymianie wiadomości o zachowaniu kota z innymi federacjami w ramach FIFe.
2. Dlaczego agresja podczas oceny podstawowej skutkuje wypisaniem karty a podczas panelu BIS już nie.
3. Dlaczego nie zawiadamiany jest wystawca kota o fakcie wystawienia karty.

Myślę, że z tymi pytaniami należy się udać do macierzystego klubu, bądź zgłosić przez swój klub jako wniosek na najbliższe WZC FPL

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lip 23, 2015 15:39 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Regulamin zatwierdzał Zarząd FPL i w jego kompetencji leży poprawianie regulaminu.
Zdarzenie z ostatniej wystawy pokazało, że są w nim luki więc będzie poprawiany, na pewno w/w postulaty będą rozpatrywane (podobne już wpłynęły do FPL)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon lip 27, 2015 11:14 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Enya pisze:
M. pisze:nr 40 CAGPIB? chyba IP nie jest jeszcze skończony?

:ok:



Kotka z numerem 40 nie miała prawa w drugim dniu wystawy być wystawiana w klasie 6, ponieważ na ten moment nie miała ukończonego tytułu Inter Premiora. W tym wypadku nie możemy mówić o pomyłce, bo właścicielka kotki nie jest w kocim świecie od wczoraj ale od wielu lat. Każdy członek organizacji felinologicznej jest zobowiązany do przestrzegania funkcjonujących w niej regulaminów, między innym regulaminu wystawowego. W tym przypadku złamanie go było ewidentne, z pełną świadomością, bo to wystawca sam deklaruje zmianę klasy wystawianego kota.


W dniach 25-26 lipiec odbywała się wystawa w Czechach w Pilźnie, byłam jej uczestnikiem, a kotka o której piszę, w dniu 25 lipca wystawiana była w klasie 8, drugiego dnia w klasie 6. 8O
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pon lip 27, 2015 11:38 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Kolejny taki przypadek w światku hodowlanym... :(
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 27, 2015 11:45 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Witek Nowak pisze:Kolejny taki przypadek w światku hodowlanym... :(



Właśnie, kolejny, a ciekawe ile jeszcze nie zauważonych przeminęło z wiatrem, takie "przypadki" powinny być napiętnowane przez nas wystawców, bo organizator nie ma możliwości weryfikacji a kluby powinny wyciągać konsekwencje w stosunku do członków, którzy tak właśnie postępują.
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pon lip 27, 2015 16:27 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów Rybnik 18-19 lipiec

Takie zachowanie wystawcy jest niedopuszczalne! Mam nadzieję, że osoby z federacji przyjrzą się dokumentacji i zgłoszeniom na wystawy.
YennaM
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Supreme Cat Club i 104 gości