MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZAWA

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon wrz 14, 2015 18:45 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

przecież, Lena prezentowała koty na bisie w dniu kiedy stewardowała, w dniu kiedy miała sędziowanie równoległe - nie brała udziału w panelu jako steward.
Mojej szczęście w kolorze Blue

bluecats

 
Posty: 577
Od: Czw sty 08, 2004 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 14, 2015 18:47 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

sebas1137 pisze:\
Panie Witku, ale czy naprawdę Pan uważa, że taka sytuacja ma wpływ na decyzję sędziów w czasie BIS. Dlatego, że znają Lenę???? Nawet na wystawie światowej stewardami są sędziowie i uczniowie sędziowscy. Proszę tylko spojrzeć na listę stewardów na Malmo w tym roku :D


Mam nadzieję, że takiego wpływu nie było. Natomiast moje zdanie jest jakie jest: nie powinno być takiej sytuacji.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 14, 2015 18:48 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

Witku, dyskusja jest dość akademicka - czy wolno, czy nie.
W sobotę Lena była stewardem, więc stewardowała - i nic poza tym.
W niedzielę była żakiem, więc żakowała - i nic poza tym.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pon wrz 14, 2015 18:51 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

LittleDevils pisze:Witku, dyskusja jest dość akademicka - czy wolno, czy nie.
W sobotę Lena była stewardem, więc stewardowała - i nic poza tym.
W niedzielę była żakiem, więc żakowała - i nic poza tym.


I chcesz mi wmówić, że nikt w sobotę nie wiedział, że w niedzielę Lena będzie "żakowała"? Sorki, nie przekonuje mnie to. Ale skoro inni nie widzą w tym nic złego... :(
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 14, 2015 18:52 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

Oczywiście, że wiedział - ale nie mów, że żak stewardował, bo tak nie było. To dwa różne dni i dwie różne wystawy.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pon wrz 14, 2015 18:56 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

Poza tym, czytając przez ostatni czas posty na forum, czy na FB, to okazuje się, że sędziowie poza sędziowaniem nie powinni mieć niczego wspólnego z kotami na wystawach. A już absolutnie nie powinni wystawiać swoich kotów. Co gorsza, czasami oceniają koty, które pochodzą z ich hodowli, a to chyba oznacza, że sędzia - hodowca też źle.
Co robić zatem? Jak tylko mój kot wygra, to słyszę, że ustawiłem wystawę. Jak przegra, to nic nie słyszę (choć pewnie są tacy, co po cichu mówią, że nie udało mi się ustawić tym razem :?
Pamiętam, jak było zdjęcie ze mną ze światówki w 2014, gdzie trzymałem kota do oceny. Też oczywiście był podpis pod zdjęciem, ze prezes FPLu, i że to nieetyczne. Kot dostał EX2... Kurczę, nie pomogłem tym razem :mrgreen:
Chyba lepiej przestać to wszystko czytać, a tym bardziej odpowiadać na posty, to życie będzie spokojniejsze :)

pozdrawiam Wszystkich serdecznie

sebas1137

Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Od: Sob gru 03, 2011 19:06

Post » Pon wrz 14, 2015 19:01 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

jest coś takiego jak ETYKA w zawodzie
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

Post » Pon wrz 14, 2015 19:04 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

sebas1137 pisze:Panie Witku, ale czy naprawdę Pan uważa, że taka sytuacja ma wpływ na decyzję sędziów w czasie BIS. Dlatego, że znają Lenę???? Nawet na wystawie światowej stewardami są sędziowie i uczniowie sędziowscy. Proszę tylko spojrzeć na listę stewardów na Malmo w tym roku :D

ma wpływ czy jej nie ma, to stewardem może by każdy, hodowca, sędzia, uczeń sędziowski i fajnie, ale nie jednocześnie na tej samej wystawie. A na światówce uczniów nie ma ;) i znowu woda z mózgu dla gadziewi :smokin:

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 14, 2015 19:17 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

sebas1137 pisze:Poza tym, czytając przez ostatni czas posty na forum, czy na FB, to okazuje się, że sędziowie poza sędziowaniem nie powinni mieć niczego wspólnego z kotami na wystawach. A już absolutnie nie powinni wystawiać swoich kotów. Co gorsza, czasami oceniają koty, które pochodzą z ich hodowli, a to chyba oznacza, że sędzia - hodowca też źle.
Co robić zatem? Jak tylko mój kot wygra, to słyszę, że ustawiłem wystawę. Jak przegra, to nic nie słyszę (choć pewnie są tacy, co po cichu mówią, że nie udało mi się ustawić tym razem :?
Pamiętam, jak było zdjęcie ze mną ze światówki w 2014, gdzie trzymałem kota do oceny. Też oczywiście był podpis pod zdjęciem, ze prezes FPLu, i że to nieetyczne. Kot dostał EX2... Kurczę, nie pomogłem tym razem :mrgreen:
Chyba lepiej przestać to wszystko czytać, a tym bardziej odpowiadać na posty, to życie będzie spokojniejsze :)

pozdrawiam Wszystkich serdecznie


No raczej nie bardzo powinien. Bo np w ludzkich sądach sędzia orzekający w sprawie kolegi powinien się wyłączyć. Tutaj takiej możliwości chyba nie ma. A jakoś trzeba dbać o jakość oceny oraz to, aby ocena była rzetelna i nie było wątpliwości, że ktoś na nią wpłynął.

No ale to są trudne tematy, budzące wiele emocji w kocim światku. I kawał trudnej, czasem niewdzięcznej roboty.
YennaM
 

Post » Pon wrz 14, 2015 19:21 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

sebas1137 pisze:Poza tym, czytając przez ostatni czas posty na forum, czy na FB, to okazuje się, że sędziowie poza sędziowaniem nie powinni mieć niczego wspólnego z kotami na wystawach. A już absolutnie nie powinni wystawiać swoich kotów. Co gorsza, czasami oceniają koty, które pochodzą z ich hodowli, a to chyba oznacza, że sędzia - hodowca też źle.
Co robić zatem? Jak tylko mój kot wygra, to słyszę, że ustawiłem wystawę. Jak przegra, to nic nie słyszę (choć pewnie są tacy, co po cichu mówią, że nie udało mi się ustawić tym razem :?
Pamiętam, jak było zdjęcie ze mną ze światówki w 2014, gdzie trzymałem kota do oceny. Też oczywiście był podpis pod zdjęciem, ze prezes FPLu, i że to nieetyczne. Kot dostał EX2... Kurczę, nie pomogłem tym razem :mrgreen:
Chyba lepiej przestać to wszystko czytać, a tym bardziej odpowiadać na posty, to życie będzie spokojniejsze :)

pozdrawiam Wszystkich serdecznie

sądzę, że władza powinna by bliżej hodowców, ich spraw, trosk i dylematów :roll:
spokojniejsze życie to poza władzą jest :smokin:

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 14, 2015 19:38 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

bluecats pisze:
LittleDevils pisze:
lnes pisze:Stewardów zwykle jest za mało, więc trudno, żeby obstawić wszystkie koty w BISie tymi doświadczonymi. Nie ma przecież wyuczonego zawodu: steward. Steward to osoba, która uczy się prezentując koty... prezentując je. Jak ktoś się czuje pewnie w danej rasie czy kategorii to zamiast smarowania na forum przykrych postów pod adresem osób, które z pewnością wykonują swoją pracę najlepiej jak potrafią, mógłby... pomóc.

Na jednej z wystaw zanim rozpoczęły się oceny wystawcy przynieśli swoje koty, żeby stewardzi pod okiem opiekunów owych kotów i szefa stewardów mogli przećwiczyć wystawianie danych ras - bo było coś wspaniałego. Można też przynosząc kota do klatki przed panelem poprosić stewarda o wystawienie kota w określony sposób. Można wreszcie samemu się zgłosić w roli stewarda, i wtedy już w ringu świecić przykładem i na bieżąco korygować błędy początkujących. Można tak dużo konstruktywnych rzeczy zrobić...



Ja się tylko zastanawiam nad jednym Ines... Osoba ukrywająca się pod tym nikiem zjechała 90% stewardów aktywnych wystawowo, w tym kilka 'gwiazd' naszego światka.
Na następnych wystawach chyba sam(a) będzie te koty nosić...
A nie, zaraz, właścicielowi nie wolno w panelu :ryk:

Z moim kotem stewardka też miała problem, ale zamiast pisać gniewne posty o złych stewardach podpowiedziałem jej, co zrobić, żeby było jej o wiele łatwiej. Każdy ma swoje sposoby, jak widać...


zgadzam się, że początek breed bisa to była masakra.
ale nie zgadzam się jeśli chodzi o ocenę pracy stewardów, Rozumiem , że w kwestii małej dziewczynki chodzi o Ines?
Proszę wybczaczyc ale dziewczyna radzi sobie naprawdę nieźle.
każdy steward mając wątpliwośc jak nieśc kota pyta o to przed wyjęciem kota z klatki.
Fakt , ze nie było Kasi i Majki - ale chciałabym spytac którzy z pozostałych stewardów byli niedoświadczeni? Aneta, Ania, Asia, Ilona, Małgosia? Z tego co wiem to w Łodzi skład stewardów będzie raczej podobny :-) (plus Kasia i Maja oczywiście :-))

Nie jestem stewardem tylko wystawcą nie jestem też drobną osóbką ale te wysokie stoliki były dla mnie też problemem mojego kota słusznych rozmiarów do porównania rozciągałam do pozycji wystawowejz podłogi a nie ze stołu stewardzi nie mieli tej możliwości w Bisie prezentowali kota ze stolika a to naprawde było trudne Inez mimo drobnej budowy robiła co mogła żeby zaprezentować kocura ale uwierzcie nie było to łatwe. Dla kotów mniejszych wystawianych na krótko stoliki nie miały takiego znaczenia.

Amel

 
Posty: 53
Od: Pt paź 08, 2010 11:43

Post » Pon wrz 14, 2015 19:42 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

Może napiszę coś od siebie.
Zdjęcie biednego sphinksa nie było zrobione przy stoliku sędziowskim. Przy tym stoliku osobiście pracowałam. Kiedy właścicielka kota już po ocenie, w ten sposób go zaprezentowała, najpierw dostała "zjebkę" ode mnie, następnie sędzia kategorycznie poprosiła o zaprzestanie tego działania. Nie uniosła się, nie zaczęła krzyczeć (chociaż znam sędziego, który zapewne obszedłby stół i dał w pysk za takie traktowanie kota), ale jednak nie wyraziła chęci oglądania dalej całej sytuacji. Czy mogła i powinna coś więcej? Nie wiem, jej decyzja była taka a nie inna, przeszła do dalszej oceny pozostałych kotów.


A jeszcze jedno, do Witka pytanie mam. Jak Cię Wituś lubię, tak nie rozumiem jednej rzeczy. Masz pretensje o to, że Lena stewardowała w sobotę a w niedzielę się uczyła. A jak ta sytuacja ma się do Roberta, przecież on też w sobotę pracował jako steward a w niedzielę był uczniem?

Gosiak104

Avatar użytkownika
 
Posty: 6660
Od: Nie gru 18, 2005 10:36
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post » Pon wrz 14, 2015 19:53 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

EverGreen pisze:
sebas1137 pisze:Panie Witku, ale czy naprawdę Pan uważa, że taka sytuacja ma wpływ na decyzję sędziów w czasie BIS. Dlatego, że znają Lenę???? Nawet na wystawie światowej stewardami są sędziowie i uczniowie sędziowscy. Proszę tylko spojrzeć na listę stewardów na Malmo w tym roku :D

ma wpływ czy jej nie ma, to stewardem może by każdy, hodowca, sędzia, uczeń sędziowski i fajnie, ale nie jednocześnie na tej samej wystawie. A na światówce uczniów nie ma ;) i znowu woda z mózgu dla gadziewi :smokin:




Tylko z Polski jest jeden sędzia i dwóch uczniów, którzy będą występować w roli stewardów (wielu sędziów oceniających tam ich zna) i nikt nie robi z tego problemu.
Zanim EverGreen zarzucisz mi nierzetelność w mojej informacji, to proszę zastanowić się 2 razy i dotrzeć do właściwych informacji :)
Ostatnio edytowano Pon wrz 14, 2015 19:56 przez sebas1137, łącznie edytowano 1 raz

sebas1137

Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Od: Sob gru 03, 2011 19:06

Post » Pon wrz 14, 2015 19:55 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

YennaM pisze:
sebas1137 pisze:Poza tym, czytając przez ostatni czas posty na forum, czy na FB, to okazuje się, że sędziowie poza sędziowaniem nie powinni mieć niczego wspólnego z kotami na wystawach. A już absolutnie nie powinni wystawiać swoich kotów. Co gorsza, czasami oceniają koty, które pochodzą z ich hodowli, a to chyba oznacza, że sędzia - hodowca też źle.
Co robić zatem? Jak tylko mój kot wygra, to słyszę, że ustawiłem wystawę. Jak przegra, to nic nie słyszę (choć pewnie są tacy, co po cichu mówią, że nie udało mi się ustawić tym razem :?
Pamiętam, jak było zdjęcie ze mną ze światówki w 2014, gdzie trzymałem kota do oceny. Też oczywiście był podpis pod zdjęciem, ze prezes FPLu, i że to nieetyczne. Kot dostał EX2... Kurczę, nie pomogłem tym razem :mrgreen:
Chyba lepiej przestać to wszystko czytać, a tym bardziej odpowiadać na posty, to życie będzie spokojniejsze :)

pozdrawiam Wszystkich serdecznie


No raczej nie bardzo powinien. Bo np w ludzkich sądach sędzia orzekający w sprawie kolegi powinien się wyłączyć. Tutaj takiej możliwości chyba nie ma. A jakoś trzeba dbać o jakość oceny oraz to, aby ocena była rzetelna i nie było wątpliwości, że ktoś na nią wpłynął.

No ale to są trudne tematy, budzące wiele emocji w kocim światku. I kawał trudnej, czasem niewdzięcznej roboty.


Tak gwoli informacji, aby zostać sędzią trzeba być najpierw hodowcą i wystawcą. Rozumiem, że Waszym zdaniem, zaraz po zdanym egzaminie należy to wszystko porzucić? :wink: Ech....

sebas1137

Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Od: Sob gru 03, 2011 19:06

Post » Pon wrz 14, 2015 20:16 Re: MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 JEDYNKA WARSZ

sebas1137 pisze:Tak gwoli informacji, aby zostać sędzią trzeba być najpierw hodowcą i wystawcą. Rozumiem, że Waszym zdaniem, zaraz po zdanym egzaminie należy to wszystko porzucić? :wink: Ech....


Panie Sebastianie, skoro to dla Pana nie problem to niech Pan zgłosi na wystawę swojego klubu, na której Pan sędziuje swojego kota i zobaczy jak to będzie odebrane :mrgreen: :ok:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 35 gości