8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon sie 10, 2015 7:14 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

No i wyszło, że za jedną jazdą byłam w Kędzierzynie Koźlu 2 razy - pierwszy i ostatni.
:201422 Reszty nie chce mi się pisać :201490

13zab

 
Posty: 90
Od: Czw sty 23, 2014 13:17
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 10, 2015 7:22 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

kinus, prosiłam o przykład hali w Polsce ;)

i dla ścisłości, nie jestem organizatorem tej wystawy, nie jestem równiez zwolennikiem organizacji wystawy i wystawiania kotów latem odkąd mamy tak zaskakujące afrykańskie temperatury. tego zwyczajnie można było się spodziewać.
ale inną sprawą jest upał powszechnie panujący od kilkutygodni, a inną posądzanie ludzi organizujących wystawę o złą wolę nie włączenia nie istniejącej klimatyzacji. to są też jak mniemam miłośnicy kotów, którzy wybrali dla siebie fatalny termin.
Może czas zastanowić się przy takiej dużej ilości wystaw, czy wystawy w okresie czerwiec-sierpień mają sens, bo o klimatyzowanych halach to możemy pomarzyć. W domu też mało kto w Polsce ma klimę i kotom też w te upały jest cholernie gorąco.
zmierzam do tego, że jak już szuka się winnych, to może warto zajrzeć w głąb siebie i zapytać, po jaką cholerę pojechałeś/pojechałaś na wystawę w taki upał. organizator pisał tylko o gniazdkach do wentylatorów.

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 10, 2015 7:26 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

13zab pisze:No i wyszło, że za jedną jazdą byłam w Kędzierzynie Koźlu 2 razy - pierwszy i ostatni.
:201422 Reszty nie chce mi się pisać :201490


Ja również.
Łączenie BISów ok - ale informowanie o tym 10 minut przed ich rozpoczęciem jest nie fair.

Na plus - w niedzielę wystawa bardzo wcześnie się skończyła.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon sie 10, 2015 7:30 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Przepraszam. Jakie "po cholere pojechales?". Ta wystawa z racji dychoty wewnatrz, moim zdaniem powinna zostac zamknieta przez odpowiednie sluzby zajmujace sie zwierzetami.

Nie mam zbyt duzego doswiadczenia wystawowego. Moze dlatego dalismy sie skusic na wystawe latem (reklama byla piekna, bylo blisko, letnich doswiadczen wystawowych brak).

I przepraszam, jako uczestnik spedzilam tam 3 (slownie: trzy) godziny z moim kotem, bo w sektorach bylo naprawde goraco.

I komus cos sie pozajaczkowalo. To nie wystawca odpowiada za skandaliczne warunki na wystach tylko organizator. Wystawca sie nie musi znac na tym.

Tymczasem w tym roku to nie pierwsze wystawowe pieklo. Jak nie upal to zasiusiane przez konie podloze.
Czasami mam wrazenie, ze organizatorzy po prostu nie myslą. A powinni, skoro zabieraja sie za organizowanie imprezy masowej... Szczegolnie, gdy biora za to pieniadze :/
YennaM
 

Post » Pon sie 10, 2015 7:38 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Jak nie upal to zasiusiane przez konie podloze


na podłoże nie dam słowa powiedzieć
byłam,widziałam ,ubite chłodne
minus tylko że kota na ziemię,żeby go rozluznic nie można było raczej
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon sie 10, 2015 7:44 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

EverGreen pisze: organizator pisał tylko o gniazdkach do wentylatorów.


Jeśli chodzi o mnie to dzieki możliwości podłączenia wentylatorów dało się jakoś funkcjonować. Kotom przywiozłam przenośne klimatyzatory, dla mnie zwykły wiatrak i było ok. Gorzej jak trzeba było iśc na ring, najgorzej - kiedy kazano przynieść kota do BISa gdy jeszcze nie zaczęto oceny poprzedniej kategorii. W klatce na ringu kot po kilku minutach był jak szmatka i całe moje przygotowanie kota do prezentacji w finale szło w las. Siedział w tej klatce ponad pół godziny w oba dni, a futra, mimo, ze raczej rozebrany na lato trochę ma na sobie ...

Podsumowując - to nie był udany wyjazd.
Tylko mój domowy czuł się jak ryba w wodzie :lol:


A swoją drogą - jak to zauważył jeden z wystawców - zimą jakoś nikt z organizatorów nie pisze "zabierzcie własne farelki, damy wam prąd". To oczywiste, ze trzeba hale ogrzać. Dlaczego chłodzenie nie jest tak oczywiste? (bo przeciez na każdej letniej wystawie od lat jest taki sam problem).
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon sie 10, 2015 7:49 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

zenia pisze:
Jak nie upal to zasiusiane przez konie podloze


na podłoże nie dam słowa powiedzieć
byłam,widziałam ,ubite chłodne
minus tylko że kota na ziemię,żeby go rozluznic nie można było raczej


takie podłoże nie jest higieniczne i może przenosić wiele zarazków bakterii, a my na wystawach kotów praktykujemy raczej antyseptykę i higienę ;) dla mnie tamta wystawa to totalna porażka, bo organizator z góry wybral taką halę !

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 10, 2015 7:50 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Avian pisze:A swoją drogą - jak to zauważył jeden z wystawców - zimą jakoś nikt z organizatorów nie pisze "zabierzcie własne farelki, damy wam prąd". To oczywiste, ze trzeba hale ogrzać. Dlaczego chłodzenie nie jest tak oczywiste? (bo przeciez na każdej letniej wystawie od lat jest taki sam problem).


Lubię to!
YennaM
 

Post » Pon sie 10, 2015 7:53 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

EverGreen pisze:
Może czas zastanowić się przy takiej dużej ilości wystaw, czy wystawy w okresie czerwiec-sierpień mają sens, bo o klimatyzowanych halach to możemy pomarzyć. (...)
zmierzam do tego, że jak już szuka się winnych, to może warto zajrzeć w głąb siebie i zapytać, po jaką cholerę pojechałeś/pojechałaś na wystawę w taki upał. organizator pisał tylko o gniazdkach do wentylatorów.


Zgadzam się, hodowcy mogą zagłosować nogami, jak przestaną chodzić na letnie wystawy organizowane w nieklimatyzowanych halach, to kluby ich nie będą organizowały i tyle... co roku są te same dyskusje na temat Sopotu, że gorąco, że nie ma klimy, a potem ludzie i tak jadą, to klub organizuje. Co się musi stać, żeby ktoś zastanowił się nad warunkami dla kotów i wystawców? Kot albo wystawca ma zejść?

szariwari

 
Posty: 232
Od: Śro maja 23, 2012 11:51

Post » Pon sie 10, 2015 7:56 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

A propos podłoża w Sopocie...
Biorąc obecną w środowisku korbę na punkcie dezynfekcji wszystkiego, co dotyczy kota hodowlanego, to jednak wiele osób może powiedzieć wiele złego.
Ludzie przy wejsciach majà poustawiane maty dezynfekcyjne nasaczone srodkiem odkazajacym a tu... takie podloze...

Moze dla wlasciciela kota, którego sie na wystawie nie rozciąga, takie podloze to nie problem. Ale dla rozciaganych - to juz ogromny. Bo my przy wystawianiu kota czesto sobie pomagamy, stawiajac go na podlodze.

Czy Panstwo rowniez sobie uswiadamiaja, ze takie koniki to pchelki maja? I znaja cykl rozwojowy pchly? I na takie podloze zaprasza sie wystawcow? No masakra jakas. Bogu dzieki, nie bylismy :p
YennaM
 

Post » Pon sie 10, 2015 9:24 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Wyniki "Special BRI"

- najlepszy kociak - 107
- najlepsza młodzież - 123
- najlepsza kotka kastratka - 125
- najlepszy kocur kastrat - 111
- najlepszy kastrat - 125
- najlepsza kotka - 115
- najlepszy kocur - 109
- najlepszy dorosły kot - 115


Najlepszy BRI - 115

Gratulacje!
Obrazek

Ramon

Avatar użytkownika
 
Posty: 523
Od: Nie paź 31, 2004 20:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon sie 10, 2015 9:28 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Wyniki "Super BIV"

- najlepszy młody kot - 153
- najlepsza kotka - 115
- najlepszy kocur - 62


SUPER BIV - 153

Gratulacje!
Obrazek

Ramon

Avatar użytkownika
 
Posty: 523
Od: Nie paź 31, 2004 20:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon sie 10, 2015 12:56 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

zenia pisze:swoja drogą że żadne kontrole/służby nie chodzą latem ,zwłaszcza w czasie takiej aury po miejscach takich jak wystawy,gdzie są zwierzeta
żeby sprawdzic warunki ,temp panująca wewnatrz,a taka wystawa trwa wiele godzin

Bywają :wink: W tym roku kwietniowa szczecińska wystawa w Stargardzie (Szczecińskim) miała kontrolę . Nawet sprawdzano, czy wycieraczka (nożna) przed wejściem do hali została polana płynem dezynfekującym :kotek: I został sporządzony raport z kontroli :) To była nasza druga oficjalna kontrola w ciągu kilkunastu lat organizowania wystaw. Być może na innych było nieoficjalnie :wink:
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon sie 10, 2015 13:08 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

danunka pisze:
zenia pisze:swoja drogą że żadne kontrole/służby nie chodzą latem ,zwłaszcza w czasie takiej aury po miejscach takich jak wystawy,gdzie są zwierzeta
żeby sprawdzic warunki ,temp panująca wewnatrz,a taka wystawa trwa wiele godzin

Bywają :wink: W tym roku kwietniowa szczecińska wystawa w Stargardzie (Szczecińskim) miała kontrolę . Nawet sprawdzano, czy wycieraczka (nożna) przed wejściem do hali została polana płynem dezynfekującym :kotek: I został sporządzony raport z kontroli :) To była nasza druga oficjalna kontrola w ciągu kilkunastu lat organizowania wystaw. Być może na innych było nieoficjalnie :wink:



a w lipcu i sierpniu nie kontrolują
przy tropikalnych temperaturach :idea:
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon sie 10, 2015 13:31 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

zenia pisze:
danunka pisze:
zenia pisze:swoja drogą że żadne kontrole/służby nie chodzą latem ,zwłaszcza w czasie takiej aury po miejscach takich jak wystawy,gdzie są zwierzeta
żeby sprawdzic warunki ,temp panująca wewnatrz,a taka wystawa trwa wiele godzin

Bywają :wink: W tym roku kwietniowa szczecińska wystawa w Stargardzie (Szczecińskim) miała kontrolę . Nawet sprawdzano, czy wycieraczka (nożna) przed wejściem do hali została polana płynem dezynfekującym :kotek: I został sporządzony raport z kontroli :) To była nasza druga oficjalna kontrola w ciągu kilkunastu lat organizowania wystaw. Być może na innych było nieoficjalnie :wink:



a w lipcu i sierpniu nie kontrolują
przy tropikalnych temperaturach :idea:


Jak nie? Toż była u nas w Sopocie na hipodromie kontrola - wezwana co prawda, ale była.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości