8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie sie 09, 2015 11:12 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

4 gr. NFO kto ma dziś BIV?
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Nie sie 09, 2015 12:53 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

LittleDevils pisze:Po 01.01.2016 wszyscy będzie wiedziec na co jadą. Nikt ich nie będzie karany za sam fakt przyjechania na wystawę powoływaniem się na martwe przepisy.

Pominę już fakt, że powoływanie się na 2016 w 2015 jest mocno naciągane. Obrona poronionej decyzji do ostatniego człowieka nie jest dobrym pomysłem. Czasem starczy powiedziec "daliśmy ciała, przepraszamy, poprawimy się na przyszłość". Brzmi to o wiele lepiej niż bezczelne wypowiedzi typu "złapali focha I poszlo sobie" czy "się nie podoba to nie przyjeżdżajcie". Klub chyba zapomnial, ze wystawa jest praktycznie co tydzień. Obrażanie wystawców zakończy karierę organizatora zanim się zaczęła.

chyba temperatura daje się we znaki ;) polecam trochę dystansu... decyzja fajna, mądra i zgodna z istniejącymi przepisami. W FIFe nie ma martwych przepisów, są tylko takie tu nad Wisłą nie praktykowane.

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 09, 2015 12:54 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Współczuję wystawcom i ich kotom. Zrezygnowałem z udziału w tej wystawie m.in. z powodu restrykcyjnego warunku szczepienia kociąt p/wściekliźnie.
Czytam wypowiedzi i widzę, że postąpiłem słusznie. Po ubiegłorocznych doświadczeniach w Sopocie, gdzie przecież nie było takich upałów jak obecnie,
kilka razy się zastanowię nad zgłoszeniem kota na wystawę w lecie. Pogody wszak nie da się przewidzieć; może należałoby zatem rozważyć przeniesienie
wszystkich letnich terminów wystaw na wiosnę bądź jesień?
Uwielbiam zagłębiać się w Strefę Mruku...

Funnycat

Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Od: Czw sty 03, 2008 12:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sie 09, 2015 15:08 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Wg mnie łączenie BISów powinno być powszechne gdy jest tylko kilka kotów w całej kategorii. Dobrym kotom to nie wytrąci zwycięstwa z łap, a nie da wygrać mocno przeciętnym. Także dla mnie super pomysł :ok: i gratulacje za wprowadzenie w końcu w życie tego przepisu :ok:

Ale jeśli na hali jest klima a nie jest włączona... to jest niewybaczalne. Widze jak zdechłe leżą koty w domu, na zimnych płytkach, nie w dusznej hali...
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Nie sie 09, 2015 15:32 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

tak naprawdę chociażby ze względu na dobrostan kotów nie powinno się organizować latem wystaw w salach bez klimatyzacji
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sie 09, 2015 15:43 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... F120709631

Osobiście uważam, że organizatorzy wystawy mogli zostać wprowadzeni w błąd, że obiekt jest klimatyzowany. Mnie też było ciężko uwierzyć po przeczytaniu informacji zawartej na oficjalnej stronie, że hala jednak nie ma klimatyzacji.

Kiniaszek

 
Posty: 115
Od: Śro paź 29, 2008 15:03
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Nie sie 09, 2015 16:03 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

podajcie przykłady hal sportowych czy innych dużych obiektów z klimatyzacją, w których zazwyczaj organizowane są wystawy kotów w Polsce, a które są obiektami istniejącymi od conajmnoej 10 lat i dłużej. To raczej czyjeś marzenia o ... niż realna rzeczywistość.
A pisać na stronach to sobie można, zazwyczaj większość nie odróżnia wentylacji mechanicznej od klimatyzacji.

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 09, 2015 20:09 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Po dwóch dniach gotowania się na wystawie , za własne niemałe pieniądze, teraz dowiedziałam się, że klimatyzacja jednak była ! jestem tak wściekła , ze trudno opisać ! Właśnie dzisiaj mówiłam, że gdyby wystawcy , po przyjeżdzie na wystawę , zobaczywszy warunki w jakich będzie odbywała się wystawa, poszli do organizatorów, poprosili o zwrot pieniędzy i podziękowali za taka wystawę, zabrali koty i wyszli z hali, może wtedy byłby większy szacunek do hodowców !!!!!!!! bo przecież za nasze to pieniądze są organizowane wystawy !!!!! A jeżeli kogoś nie stać to niech ich nie robi !!!. Ja w tym momencie czuję się oszukana :(

duszek domowy

 
Posty: 8
Od: Pon sty 02, 2012 15:53

Post » Nie sie 09, 2015 20:55 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Klimatyzacji nie ma na tej hali.
Wyżej podałam link do informacji o tym.

"Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Mostowej powstała w 2005 roku, kiedy miastem rządził Wiesław Fąfara. Jest największym tego typu obiektem w województwie, a jej budowa kosztowała prawie 30 mln. zł, jest w stanie pomieścić nawet 4 tys. ludzi. To również jedna z największych inwestycji jaką udało się sfinalizować poprzedniemu prezydentowi. Tylko dlaczego nie ma tam klimatyzacji?

- Dziś nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy była ona ujęta w projekcie technicznym - mówi nto Wiesław Fąfara. - Minęło siedem lat i należałoby zajrzeć do dokumentacji znajdującej się w magistracie. O braku klimatyzacji prawdopodobnie zadecydowały wysokie koszty - dodaje Fąfara.

Poprosiliśmy o sprawdzenie dokumentów w wydziale inwestycyjnym kozielskiego magistratu."

Kiniaszek

 
Posty: 115
Od: Śro paź 29, 2008 15:03
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Nie sie 09, 2015 20:58 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

EverGreen pisze:podajcie przykłady hal sportowych czy innych dużych obiektów z klimatyzacją, w których zazwyczaj organizowane są wystawy kotów w Polsce, a które są obiektami istniejącymi od conajmnoej 10 lat i dłużej. To raczej czyjeś marzenia o ... niż realna rzeczywistość.
A pisać na stronach to sobie można, zazwyczaj większość nie odróżnia wentylacji mechanicznej od klimatyzacji.


http://www.cerna-louka.cz/vystavistecer ... ?year=2015
proszę bardzo
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sie 09, 2015 20:59 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

EverGreen pisze:
LittleDevils pisze:Po 01.01.2016 wszyscy będzie wiedziec na co jadą. Nikt ich nie będzie karany za sam fakt przyjechania na wystawę powoływaniem się na martwe przepisy.

Pominę już fakt, że powoływanie się na 2016 w 2015 jest mocno naciągane. Obrona poronionej decyzji do ostatniego człowieka nie jest dobrym pomysłem. Czasem starczy powiedziec "daliśmy ciała, przepraszamy, poprawimy się na przyszłość". Brzmi to o wiele lepiej niż bezczelne wypowiedzi typu "złapali focha I poszlo sobie" czy "się nie podoba to nie przyjeżdżajcie". Klub chyba zapomnial, ze wystawa jest praktycznie co tydzień. Obrażanie wystawców zakończy karierę organizatora zanim się zaczęła.

chyba temperatura daje się we znaki ;) polecam trochę dystansu... decyzja fajna, mądra i zgodna z istniejącymi przepisami. W FIFe nie ma martwych przepisów, są tylko takie tu nad Wisłą nie praktykowane.


Ok, daj przykład JEDNEJ wystawy w ciągu ostatnich pięciu lat gdzie ten przepis zastosowano. A może ta 'fajna i mądra decyzja' to decyzja o byciu chamskim i bezczelnym wobec wystawców, którzy zapłacili duże pieniądze za ten cyrk, który urządziliście? Czy to jest może wpisane w statut Feniksa, więc też jest zgodne z regulaminami?

EverGreen pisze:podajcie przykłady hal sportowych czy innych dużych obiektów z klimatyzacją, w których zazwyczaj organizowane są wystawy kotów w Polsce, a które są obiektami istniejącymi od conajmnoej 10 lat i dłużej. To raczej czyjeś marzenia o ... niż realna rzeczywistość.
A pisać na stronach to sobie można, zazwyczaj większość nie odróżnia wentylacji mechanicznej od klimatyzacji


To nie my bierzemy CIĘŻKIE pieniądze za zorganizowanie wystawy, więc nie będziemy za was odwalać roboty. Jak nie umiecie sobie poradzić z tematem, róbcie wystawy na wiosnę lub na jesieni, jeden problem mniej. Albo, najlepiej, wcale. Kalendarz nie ucierpi, ludzie się nie będą złościć, wam problemów ubędzie, wszyscy będą szczęśliwi.

duszek domowy pisze:Po dwóch dniach gotowania się na wystawie , za własne niemałe pieniądze, teraz dowiedziałam się, że klimatyzacja jednak była ! jestem tak wściekła , ze trudno opisać ! Właśnie dzisiaj mówiłam, że gdyby wystawcy , po przyjeżdzie na wystawę , zobaczywszy warunki w jakich będzie odbywała się wystawa, poszli do organizatorów, poprosili o zwrot pieniędzy i podziękowali za taka wystawę, zabrali koty i wyszli z hali, może wtedy byłby większy szacunek do hodowców !!!!!!!! bo przecież za nasze to pieniądze są organizowane wystawy !!!!! A jeżeli kogoś nie stać to niech ich nie robi !!!. Ja w tym momencie czuję się oszukana :(


Kilka osób poszło - i usłyszało "się nie podoba, to 50zł za wcześniejsze wyjście".
Co gorsza, część zapłaciła, zamiast zrobić karczemną awanturę.

Swoją drogą, piękny sposób, jak zarobić wielokrotnie na wystawcy - najpierw robimy drogą wystawę 'w fajnej hali', potem nie włączamy klimy i każdego, kto chce wyjść wcześniej, golimy po raz drugi.
Chyba czas poczytać dokładnie regulaminy i statuty, ciekawe, czy da się zaskarżyć gdzieś tę wystawę i ubiegać się o zwrot kosztów od organizatora, który nie dotrzymał swojej części umowy.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Nie sie 09, 2015 22:28 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Czy ktoś moze z forumowiczów robił zdjecia na wystawie - szukam oczywiscie zdjec BRI :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy


Post » Pon sie 10, 2015 5:25 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

Po tym, jak kot zaczął mi z gorąca ziać w klatce (i zaręczam, że nie był to jedyny ziejący z upału kot na tej wystawie) też zapłaciliśmy klubowi za wcześniejsze wydanie dyplomu. Szczerze? Baliśmy się o własne zdrowie i zdrowie naszego kota.

Nota bene - to wcale nie dodaje splendoru organizatorom, gdy organizuje wystawy w takich warunkach. Sorry, to młyn na wodę dla pseuduchów - przecież zawsze oni mogą powiedzieć, że oni tak nie męczą kotów wystawami (a już szczególnie w takich warunkach) a my, samo zuo, męczymy. Brawo! Więcej takich saunowych wystaw! To zrobimy sobie cudowną opinię.

Wczorajsza wystawa była moją pierwszą i ostatnią wakacyjną wystawą. Sorry, dobro, zdrowie nas ludzi i naszych kotów jest dla mnie najważniejsze.
YennaM
 

Post » Pon sie 10, 2015 7:09 Re: 8-9.08.2015 Wystawa CCF - Kędzierzyn Koźle. SUPER BIV

wydaje mi się że to nieładnie,ze zwykłej już przyzwoitości pobierac opłaty za wcześniejsze wyjście kogoś kto nie daje rady wyrobić w duchocie ,nie wspominając o zwierzęciu
a tyle się mówi-nie zostawiaj zwierzat w zamknietym samochodzie,nie zostawiaj dzieci :?
wiem kiedys po Sopockiej wystawie,i nie tylko jak temp wewnatrz może byc zabójcza :placz:
swoja drogą że żadne kontrole/służby nie chodzą latem ,zwłaszcza w czasie takiej aury po miejscach takich jak wystawy,gdzie są zwierzeta
żeby sprawdzic warunki ,temp panująca wewnatrz,a taka wystawa trwa wiele godzin
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości