SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polskii

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro maja 06, 2015 20:39 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

M. pisze:Można prosić o ilość kotów z podziałem na rasy? :)


Jeśli to dla Was takie ważne.... :)

MCO - 2

reszty nie wiem :ryk:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 06, 2015 20:49 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

Chyba tylko twoich bo na pewno jest wiecej
Czekamy czekamy i :201494 organizatora
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Śro maja 06, 2015 21:23 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

biały_jeleń pisze:Avian! u twojego zmarłego niedawno kota stwierdzono Prevotella melaninogenica i Escherichia coli (viewtopic.php?f=1&t=168345&start=90) +u drugiego kota podobne objawy. I TY chcesz jechać na wystawę?? Chyba sobie żartujesz???? Jeśli ty jedziesz, to ja wycofuję swoje koty, ostatnie co mi się marzy to walka z e-coli..................


nie mogę zdzierżyć takiej bezmyślności, a póżniej przywozi się "niespodzianki" i całe mioty padają. Skoro ktoś myśli za takie osoby , to niestety powinny dostać dożywotniego bana. Nie wiem jak to będzie od następnego roku kiedy będą obowiązkowe wystawy... miot w domu czy wystawa? Uważam że pokazy kotów domowych powinny być wykluczone, niczego nie wnoszą, a potęgują ryzyko chorób ponieważ częściej niż koty rodowodowe są to koty wychodzące.

Koty Avian zostały wycofane z wystawy. Proponuję ochłonąć. wn

Edit, - gdyby biały jeleń się nie odezwał to by była, a post dałam po kilku godzinach od przeczytania bo nie dawało mi to spokoju, pozdrawiam
Ostatnio edytowano Śro maja 06, 2015 21:48 przez forsycja81, łącznie edytowano 1 raz

forsycja81

 
Posty: 33
Od: Pon paź 13, 2014 7:49

Post » Śro maja 06, 2015 21:28 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

EXO - 2
PER - 3
MCO - 66
NEM - 8
NFO - 18
RAG - 17
SBI - 2
SIB - 16
SRL - 6
ABY - 3
BEN - 2
BRI - 35
BUR - 3
CRX - 14
DRX - 8
KOR - 1
OCI - 1
RUS - 7
SPH - 9
OSH - 3
HCS - 7
BLH_non - 1
------------------------
Razem: 232
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw maja 07, 2015 7:33 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

Czy u kogoś jadącego z Łodzi znalazły by się wolne miejsce w samochodzie dla dwóch osób z dwoma kotami? Dorzucam się do paliwa :)
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 07, 2015 11:06 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

Nie bedzie BIS breed RAG?
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 07, 2015 12:00 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

Moze zamiast RAG zrobic BIS BREED MCO jest wystarczajaca ilosc kotow :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Czw maja 07, 2015 14:07 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

Forsycja, początkowo chciałem nawet bronić Aviana, bo od tej sprawy minął jakis czas, przecież z powodu jednej choroby tym bardziej o pochodzeniu bakteryjnym nie można kogoś wykluczać do końca życia z wystaw. Potem jednak przemyślałem że może rzeczywiście lepiej żeby poczekał jakiś czas.

No bo faktycznie miesiąc temu kot mu zmarł (swoją drogą to jest na pewno tragedia dla niego...), a inne koty były jeszcze chore. Nawet jeśli w ciągu 2 tygodnii zostało stadko wyleczone, to chyba jest za krótki czas żeby z całą pewnością wykluczyć chorobę.

Ale chciałbym zaprotestować przeciwko Twojej wypowiedzi o kotach domowych.

Generalnie już teraz ludzie zwiedzający wystawy źle nas postrzegają. Koty są ukrywane w budkach w których nic nie widać. Hodowcy nie rozmawiają ze zwiedzającymi, najwyżej coś odburkną. Kiedyś ludzie chętnie dawali dzieciom koty do pogłaskania teraz tego nie robią. Zgodzę się że brak satysfakcji zwiedzającego który zapłacił 12 zł za wejście a straty u hodowcy które mogą iść w naprawdę duże sumy w razie przywleczenia choroby kota nie da się porównać. Ale można mieć własną wędkę (koszt 4 zł) i dać małemu dziecku do ręki żeby pobawiło się z kotkiem. Można usmiechnąć się, być po prostu miłym. Porozmawiać o kotach, pokazać sobie nawzajem sobie zdjęcia kotów. Porozmawiać o żywieniu kota itp. I tak musimy na takiej wystawie siedzieć i się nudzić, można w ten sposób sobie wypełnić czas :).

Może to wszystko robisz, ale chodzi mi po prostu o to że MY HODOWCY nie powinniśmy się zamykać we własnym świecie. W najlepszym naszym interesie jest przyciąganie do nas ludzi. Temu własnie tego jednego dnia, na tylko jednej wystawie w Polsce, służy show kotow domowych. Nie zgodzę się że takie akcje niczemu nie służą, ale jeśli Tobie przeszkadzają to możesz po prostu przyjechać tylko na 1 dzień. Czy to naprawdę aż taka strata?
Ostatnio edytowano Czw maja 07, 2015 20:16 przez wojteka, łącznie edytowano 1 raz

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Czw maja 07, 2015 14:58 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

Avian skontaktowała się z nami i sama zaproponowała, że koty wycofa.
Moim zdaniem w sytuacji choroby w domu, to najlepsze wyjście.
Nawet jeśli te koty wystawowe nie kontaktowały się z tymi, które zachorowały.

Nie zgadzam się natomiast z opinią, że koty domowe nie powinny być wystawiane.
Sama mam dwie domowe koteczki. Są niewychodzące, zaopiekowane i zadbane tak samo jak stado rasowe.
Nie wystawiam ich, bo jedna jest strachodupkiem strasznym, a drugiej odpuścilam. To nie była zabawa dla nich.

Uważam, że show kotów domowych to promowanie kotów. Właśnie przez pokazanie, że taki dachowiec też jest piękny. Niech on bedzie zdrowy, czyściutki i pachnący. Niech nie kojarzy się wyłącznie z poszarpaną czy wychudzoną bidą błąkającą się po osiedlu i przeganianą " bo koty śmierdzą".

Natomiast kwestia odpowiedzialności wystawcy to inna sprawa. I tu nie zależy to od rasy. Nie każdy hodowca potrafi wycofać się z wystaw i zamknąć hodowlę na czas leczenia, jeśli coś się stadu przyplątało.
Obrazek

O-l-g-a

 
Posty: 3826
Od: Śro sie 11, 2004 1:46
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 07, 2015 20:17 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

O-l-g-a pisze:Nie zgadzam się natomiast z opinią, że koty domowe nie powinny być wystawiane.
Sama mam dwie domowe koteczki. Są niewychodzące, zaopiekowane i zadbane tak samo jak stado rasowe.
Nie wystawiam ich, bo jedna jest strachodupkiem strasznym, a drugiej odpuścilam. To nie była zabawa dla nich.

Uważam, że show kotów domowych to promowanie kotów. Właśnie przez pokazanie, że taki dachowiec też jest piękny. Niech on bedzie zdrowy, czyściutki i pachnący. Niech nie kojarzy się wyłącznie z poszarpaną czy wychudzoną bidą błąkającą się po osiedlu i przeganianą " bo koty śmierdzą".


Natomiast ja się ZGADZAM z Tobą :)

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Czw maja 07, 2015 20:54 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

przepraszam, ale dlaczego tak bronicie avian? choroba wśród kotów i to na tyle poważna, że jeden odszedł, widocznie zakażna, skoro drugi się zaraził, a jeszcze się wpisuje na wystawę, no ręce opadają... dopiero pytała o drogę jak ktoś jej zwrócił uwagę to wycofała kota z wystawy! To ma być odpowiedzialność? śmieszne... nie mam nic do kotów domowych, są równie piękne i kochane, ale prawdą jest, że są częściej wychodzące niż koty hodowlane, a wychodzenie to niebezpieczeństwo wielu chorób... a jak widać nie wszyscy opiekunowie są na tyle odpowiedzialni, żeby pomyśleć o zdrowiu innych na wystawie... koniec tematu

forsycja81

 
Posty: 33
Od: Pon paź 13, 2014 7:49

Post » Czw maja 07, 2015 21:49 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

forsycja81 pisze:przepraszam, ale dlaczego tak bronicie avian? choroba wśród kotów i to na tyle poważna, że jeden odszedł, widocznie zakażna, skoro drugi się zaraził, a jeszcze się wpisuje na wystawę, no ręce opadają... dopiero pytała o drogę jak ktoś jej zwrócił uwagę to wycofała kota z wystawy! To ma być odpowiedzialność? śmieszne... nie mam nic do kotów domowych, są równie piękne i kochane, ale prawdą jest, że są częściej wychodzące niż koty hodowlane, a wychodzenie to niebezpieczeństwo wielu chorób... a jak widać nie wszyscy opiekunowie są na tyle odpowiedzialni, żeby pomyśleć o zdrowiu innych na wystawie... koniec tematu


A czy ktoś broni? Napisałem że dobrze zrobił że w końcu się wypisał. Natomiast choroby kotów Aviana są uleczalne i koty potem nie zarażają. Pytanie czy zostały uleczone i tutaj zgoda powinna być dłuższa kwarantanna. O wiele groźniejsze są herpeswirusy, zwłaszcza na wystawach - u kota w stresie mogą się aktywować. tutaj mamy do czynienia z groźnymi chorobami ale uleczalnymi antybiotykami.

Nie rozumiem co masz do kotów domowych na wystawach. Równie dobrze można powiedzieć że koty syberyjskie są wychodzące i nie powinny przyjeżdżać na wystawy. Takie coś powiedział mi jeden z ich hodowców (że są wychodzące). Natomiast wiele osób które ma koty domowe dla odmiany ich nie wypuszcza i co? mamy wobec ich stosować odpowiedzialność zbiorową?

Co więcej musisz przyznać że choroby jednak chętniej szerzą się przy większym zagęszczeniu kotów, niż w sytuacji kiedy ktoś ma 1 kota. Czy to znaczy że hodowle z liczbą kotów większą niż 10 powinny zostać usunięte z wystaw? No bo przecież jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby...

Twój tok myślenia po prostu do mnie zupełnie nie przemawia. Nie wiem jak można napisać że uczestnictwo tych kotów niczemu na wystawie nie służy. Koty domowe w naszej organizacji również zdobywają tytuły i nagrody.

Po prostu z góry zarzucasz nieuczciwość komuś i to mnie irytuje. Z góry zakładasz że hodowcy domowych kotów chcą przyjechać z chorym kotem...

wojteka

 
Posty: 102
Od: Pon lut 24, 2014 15:38

Post » Pt maja 08, 2015 6:27 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

Na wystawie w cieszynie siedzial obok nas pan z reproduktorem RUS (chwalil sie tym na stronie internetowej), ktory zwiedzajacym opowiadal z duma, ze ich kot jest wychodzacy i ze zazwyczaj reaguje na imie i wraca, jak go wolaja...
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 08, 2015 6:52 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

To już jest totalna nieodpowiedzialnośc, taki kot kryje okoliczne kotki, często fiv felv dodatnie. Może się za bardzo uniosłam, jak wyobraziłam sobie, że mogłabym kiedyś sąsiadować z chorym lub siejącym kotem. Może i jest uleczalne, ale jak widać bardzo groźne, skoro dorosły kot odszedł, to miot nie miałby szans. Wiem, że większość osób dba, pilnuje, nie wypuszcza, i czy to dachowiec czy rasowiec nie ma często nic do rzeczy. Ale każdy oczekuje rozsądku i odpowiedzialności. Osobiście widziałam, jak na wystawie co 10 minut podciera się kotu gluty z nosa i z oczu, albo topi pchły w misce... :(

forsycja81

 
Posty: 33
Od: Pon paź 13, 2014 7:49

Post » Nie maja 10, 2015 10:34 Re: SCC WYSTAWA 9-10 maja 2015 Skierniewice RAG, Zwyc. Polsk

Tak się podniecacie kotami Avian, która nie ukrywała, z czym ma problemy.
A prawda jest taka, ze hodowcy skrzętnie ukrywają, co się dzieje w hodowli i nigdy nie wiadomo, czy koci sąsiad nie przyjechał z miejsca, gdzie szaleje jakaś wirusówka czy co innego.

I wcale się nie dziwie, że wielu ukrywa istnienie banalnych, a często spotykanych w hodowlach chorób (że o poważniejszych nie wspomnę), bo to środowisko jest niestety hm...specyficzne [eufemizm największej próby].
Uważam to za bardzo złe ale jednocześnie rozumiem w czasach, gdzie wystarczy rzucić niczym nie poparte podejrzenie by sprawa zaczęła żyć własnym życiem i zrobić bardzo czarny PR hodowli

Sama znam kilka przypadków maxymalnej szczerosci hodowców, którzy informowali o tym, co im się przytrafiło-uważając to za normę etyczną. Niestety, dla wielu skończyło się to co najmniej niefajnie, bo informacje zaczęły żyć własnym życiem i toczyć się jak lawina, przygniatając potem hodowlę stekiem niczym nie popartych kłamstw, pomówień, domysłów itp.

Znam też przypadki niemal wyłudzania informacji, wyników badań pod wieloma pretekstami - bo wiadomości podawane przez hodowców wydawały się innym mało wiarygodne lub niezgodne z założeniami ciekawskich. A i tak kończyło się "łańcuszkiem" i do hodowcy wracały tak niewiarygodne informacje, jak w zabawie w głuchy telefon.

przepraszam za off
Obrazek
Obrazek
...i do tego Saszka-od 27.11.10

Dunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Od: Nie kwi 09, 2006 19:45
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości