wystawa EKKR 30.11-1.12.13

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie lis 24, 2013 19:29 wystawa EKKR 30.11-1.12.13

jestem zmuszona do wycofania kotki Nadzieja od Ivanki*PL.
:cry:
Powodem mojej decyzji jest dwukrotna próba ustalenia koloru, na wystawach w Białymstoku i Skierniewicach. W obu przypadkach sędziowie nie mogli jednoznacznie określić koloru :mrgreen: , a na wystawie w Skierniewicach, po wcześniejszej zmianie z f 24 na f 25, podczas oceny sędzia (po konsultacji z wieloma sędziami) po raz kolejny zakwestionował oba kolory i zalecił określenie koloru dopiero jak kot będzie w klasie otwartej, co zapisał w dyplomie. :conf:

W związku z powyższy kot nie powinien brać udziału w wystawie. :strach:

Ustiushka

 
Posty: 2
Od: Pon lut 09, 2009 20:30

Post » Nie lis 24, 2013 23:11 Re: wystawa EKKR 30.11-1.12.13

Mojemu kotu w Skierniewicach ustalono inny kolor niż jest w rzeczywistości,co skutkowało zakwestionowaniem tego koloru przez innego sędziego oceniającego i jak powiedział sędzia : Ten kot nie może być w BIS-ie :? Z rudego pointa zrobiono kolor kremowy...a chodziło tylko o srebrzystość..
I co teraz? Jechać na inna wystawę i znowu zapłacić za ustalenie koloru ???
Ale i tak historia może się powtórzyć.Uważam ,że za ustalenie koloru powinno sie płacić tylko jeden raz w naszej federacji .Jest to postulat na najbliższe walne.Może wtedy będzie komuś zależało na poprawnym ustaleniem koloru.

Shan

 
Posty: 368
Od: Pon lut 21, 2005 21:51
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Pon lis 25, 2013 19:18 Re: wystawa EKKR 30.11-1.12.13

Prośba, wstaw zdjęcia kota, człowiek uczy się całe życie, właśnie dowiedziałem się że 25 jest w pełni uznanym rysunkiem u SIBow i naprawdę chciałbym to zobaczyć, szkoda że się wcześniej nie kapnalem to bym podszedł w Skierkach obejrzeć
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Wto lis 26, 2013 11:06 Re: wystawa EKKR 30.11-1.12.13

też miałam problem z ustalaniem koloru
i co mnie niepokoi, to kwestionowanie przez innego sędziego ustalenia, które było tego samego dnia! No i oczywiście "color not clear" i do widzenia nominacje!
Podobnie, jak to się dzieje z Nadziejką.

małysz

Avatar użytkownika
 
Posty: 1896
Od: Śro gru 12, 2007 8:11
Lokalizacja: warszawa

Post » Wto lis 26, 2013 13:24 Re: wystawa EKKR 30.11-1.12.13

Ustiushka pisze:jestem zmuszona do wycofania kotki Nadzieja od Ivanki*PL.
:cry:
Powodem mojej decyzji jest dwukrotna próba ustalenia koloru, na wystawach w Białymstoku i Skierniewicach. W obu przypadkach sędziowie nie mogli jednoznacznie określić koloru :mrgreen: , a na wystawie w Skierniewicach, po wcześniejszej zmianie z f 24 na f 25, podczas oceny sędzia (po konsultacji z wieloma sędziami) po raz kolejny zakwestionował oba kolory i zalecił określenie koloru dopiero jak kot będzie w klasie otwartej, co zapisał w dyplomie. :conf:

W związku z powyższy kot nie powinien brać udziału w wystawie. :strach:


Ale 24 i 25, to kompletnie różne rysunki... Na pewno chodzi o te 2 typy "tabby"?

sebas1137

Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Od: Sob gru 03, 2011 19:06




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości