World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon paź 28, 2013 10:29 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

Jedynym rozwiązaniem wydaje się być obowiązek okazywania certyfikatów zdrowia (choroby wstępujące w danej rasie) przez koty używane do hodowli i zgłaszane na wystawy.

Smutno jest mi z tego powodu, że znowu cierpią zwierzęta, a ludzie mają złotówy w oczach...
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pon paź 28, 2013 10:46 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

Salami pisze:
milva b pisze:Ech.... i drugi rok z rzędu WW zdobywa kocur z wadą, który produkuje chore dzieci..... A jego kaleki syn, który nie może nawet zrobić kroku nominowany...... :roll:
I co tu myśleć o wartości tytułów wystawowych :|


http://amikoshi.com/index-en.php

To skąd ona ma zaświadczenia lekarskie ,że kot jest zdrowy?
Może jestem naiwna,ale myślę ,że żaden lek wet. nie zrobi takiego przekrętu ?! Zrobi ????

Zrobi. Szczególnie weterynarz hodowca, który ma kocura z tej samej linii i boi się, że straci nabywców na kocięta, weterynarz, który wysyłał mi pogróżki i naciskał bym Khali uśpiła bo inaczej mnie, jako hodowcę, zniszczy ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 28, 2013 10:55 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

milva b pisze:
Salami pisze:
milva b pisze:Ech.... i drugi rok z rzędu WW zdobywa kocur z wadą, który produkuje chore dzieci..... A jego kaleki syn, który nie może nawet zrobić kroku nominowany...... :roll:
I co tu myśleć o wartości tytułów wystawowych :|


http://amikoshi.com/index-en.php

To skąd ona ma zaświadczenia lekarskie ,że kot jest zdrowy?
Może jestem naiwna,ale myślę ,że żaden lek wet. nie zrobi takiego przekrętu ?! Zrobi ????

Zrobi. Szczególnie weterynarz hodowca, który ma kocura z tej samej linii i boi się, że straci nabywców na kocięta, weterynarz, który wysyłał mi pogróżki i naciskał bym Khali uśpiła bo inaczej mnie, jako hodowcę, zniszczy ;)


koniec świata 8O

Salami

Avatar użytkownika
 
Posty: 2316
Od: Sob lis 25, 2006 22:43

Post » Pon paź 28, 2013 11:06 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

Salami pisze:
milva b pisze:
Salami pisze:
milva b pisze:Ech.... i drugi rok z rzędu WW zdobywa kocur z wadą, który produkuje chore dzieci..... A jego kaleki syn, który nie może nawet zrobić kroku nominowany...... :roll:
I co tu myśleć o wartości tytułów wystawowych :|


http://amikoshi.com/index-en.php

To skąd ona ma zaświadczenia lekarskie ,że kot jest zdrowy?
Może jestem naiwna,ale myślę ,że żaden lek wet. nie zrobi takiego przekrętu ?! Zrobi ????

Zrobi. Szczególnie weterynarz hodowca, który ma kocura z tej samej linii i boi się, że straci nabywców na kocięta, weterynarz, który wysyłał mi pogróżki i naciskał bym Khali uśpiła bo inaczej mnie, jako hodowcę, zniszczy ;)


koniec świata 8O

Niekoniecznie. Takich hodowców znam wielu, którzy po trupach idą do celu i etyka jest im obca.
Ostracyzm im nie groźny. Mimo, że raz po raz pojawiają się nowe przypadki ciężkich wad w poszczególnych liniach, nadal tacy hodowcy mają kolejki chętnych na kocięta hodowlane za grube pieniądze.
Dlatego też kupujący ponoszą część winy za taki stan rzeczy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 28, 2013 11:38 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

Powracamy tu do starego tematu odpowiedzialności.
Pomijając hodowców kupujących koty do hodowli.
Osoba kupująca kota "nakolankowego" chciałaby żeby przynależność hodowcy do legalnego: związku, klubu, federacji, stowarzyszenia była gwarantem uczciwości i w pewnym zakresie zdrowia kota. Nikt z takich kupujących nie analizuje linii hodowlanych.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pon paź 28, 2013 11:52 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

vivien pisze:Powracamy tu do starego tematu odpowiedzialności.
Pomijając hodowców kupujących koty do hodowli.
Osoba kupująca kota "nakolankowego" chciałaby żeby przynależność hodowcy do legalnego: związku, klubu, federacji, stowarzyszenia była gwarantem uczciwości i w pewnym zakresie zdrowia kota. Nikt z takich kupujących nie analizuje linii hodowlanych.

Z tym się zgodzę, osoba zainteresowana kociakiem na kolanka nie zagłębia się przeważnie w rodowody , a nawet gdyby chciała, trudno by jej było się dowiedzieć wielu rzeczy bez znajomości wśród wielu hodowców.
I jeśli zostanie przez hodowcę oszukana, winę za to ponosi tylko i wyłącznie hodowca.
Jednakże hodowcy kupujący chętnie koty hodowlane z linii, o których już powszechnie wiadomo, że niosą ciężkie wady są moim zdaniem tak samo nieodpowiedzialni i krótkowzroczni, jak ci, którzy kociaka sprzedają. Podobnie zresztą z kolejkami chętnych na krycia ładnymi kocurami, które kryją wszystko jak leci, mają setki kociąt, z czego spora część z poważnymi wadami.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 28, 2013 12:03 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

Drodzy hodowcy,

czy aby na pewno czytam wątek wystawy światowej?

Może warto przenieść tą haniebną dyskusję do wątków hodowlanych ...
rozumiem powagę zarzutów i chęć rzeczowej dyskusji, piętnowania hodowcy i wszystkich sędziów ale ...
może niekoniecznie w tym temacie. Światówka jest wyjątkowym wydarzeniem a robi się tu kolejne bagno hodowlane.
To już nie jest wątek o wydarzeniu - a raczej sprawa dla prokuratury.

Może ktoś chciałby poczytać poza tą jakże ważną dyskusją coś o światówce?

eju

 
Posty: 365
Od: Pt cze 19, 2009 19:04
Lokalizacja: lotny ptak po EU

Post » Pon paź 28, 2013 12:09 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

eju pisze:Może warto przenieść tą haniebną dyskusję do wątków hodowlanych ...

Dlaczego uważasz, że ta dyskusja jest haniebna?

Magis

 
Posty: 3737
Od: Pon lis 14, 2005 13:41
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 28, 2013 12:10 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

Nie uważam dyskusji za haniebną ani za bagno. I jak już wspomniałam kilka postów wcześniej, faktycznie nie jest to temat na ten wątek. Jednak całkowicie przemilczeć taki kwestii nie można, przynajmniej ja nie potrafię.
Ale wiadomo, dla ''dobra'' ogółu wygodniej zamiatać zawsze wszystko pod dywan i odwrócić wzrok. A że koty cierpią? Kogo to obchodzi.....
Ostatnio edytowano Pon paź 28, 2013 12:18 przez milva b, łącznie edytowano 1 raz
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 28, 2013 12:15 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

bo skoro dzieją się takie rzeczy o których tu mowa - to raczej nie jest powód do dumy

A temat jest o ile dobrze czytam jest o WORLD CAT SHOW a nie o hodowli ...
więc może warto rozmawiać i piętnować hodowle w stosownym temacie - i tam lać ile wlezie ...

Dajcie poczytać ludziom coś o wydarzeniu ...
sprawa wygranego kota chyba już jest dopowiedziana od A do Z - a ciągniecie to tu jakby innych kotów już nie było.

Męczy coś takiego ... i aż odechciewa się wystaw :?

eju

 
Posty: 365
Od: Pt cze 19, 2009 19:04
Lokalizacja: lotny ptak po EU

Post » Pon paź 28, 2013 12:23 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

eju pisze:bo skoro dzieją się takie rzeczy o których tu mowa - to raczej nie jest powód do dumy
(...)
... i aż odechciewa się wystaw :?


To powód, dla którego warto wspomnieć o takiej sytuacji właśnie w wątku wystawowym.
Może czas by coś zmienić?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 28, 2013 12:28 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

To może napisz to na grupie FIFe - tam raczej sięgnie i zainteresowanego
i poruszy świat hodowlany na skalę taką, na jaką tak poważny zarzut zasługuje.
Przypomnę też, że nawet na miau.pl jest takie coś jak dział Hodowcy kotów ... a to jest dział WYSTAWY!

Dajcie w końcu poczytać coś o WCS2013

eju

 
Posty: 365
Od: Pt cze 19, 2009 19:04
Lokalizacja: lotny ptak po EU

Post » Pon paź 28, 2013 13:27 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

milva b pisze:
========
Zasadniczo zbaczamy już mocno z tematu wystawowego i wypadałoby wątek kontynuować gdzie indziej.


eju, powyżej przytaczam post milvy, która sugerowała, aby przenieść temat.
Obrazek

lajka

 
Posty: 349
Od: Śro lis 25, 2009 8:51
Lokalizacja: Poznań/Palędzie

Post » Pon paź 28, 2013 13:28 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

ale to jest związane z wystawą
bo własnie brał udział w tak wysokiej rangi wystawie kot ,który nie powinien jak widać :roll:
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon paź 28, 2013 14:14 Re: World Cat Show, Dania, Aalborg, 26-27.10.2013

eju pisze:Drodzy hodowcy,

czy aby na pewno czytam wątek wystawy światowej?
/ ... /
Może ktoś chciałby poczytać poza tą jakże ważną dyskusją coś o światówce?



milva b pisze:
Ech.... i drugi rok z rzędu WW zdobywa kocur z wadą, który produkuje chore dzieci..... A jego kaleki syn, który nie może nawet zrobić kroku nominowany...... :roll:
I co tu myśleć o wartości tytułów wystawowych :|



eju - wystawa - to wielkie święto hodowców, gdyż pozwala im zaprezentować swoje dokonania.
A dla uważnych obserwatorów i tych, co analizując chcą pogłębiać swoją wiedzę, spostrzeżenia - ogromna lekcja z przeglądu ''najważniejszej ligi'' ...

TO nie tylko podrasowane foteczki ! Zdjątka grupowe z przyklejonymi uśmieszkami.
I relacja - kto, kogo w ramię poklepał, kto - ''misiaczka zrobił'', a kto całus komu soczyście odcisnął ...
I am a real witch, which is all the love and magic gave my cats!

ObrazekObrazek

Go!Go!

 
Posty: 2999
Od: Czw wrz 08, 2005 17:35
Lokalizacja: Polska

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości