16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pt lis 29, 2013 13:53 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

Go!Go! pisze:eju - uważnie przeczytaj mój powyższy post ...
a na najbliższych wystawach - strzel kilka fotek wystawcom ...
/ mowa ciała, mimika twarzy - więcej zdradzają niż można opisać w kilku felietonach ... /

Fakt może nie aparatem, ale kamerą to robię ... i często wracam do tych materiałów ...

Go!Go! pisze:Gdybyś bywał na wystawach CFA - to byś miał okazję popatrzeć jak tam sędziowie, na ringu ... unoszą koty, ''przesypują'' im futro, trzymają osobiście w ręce ...


Na chwilę obecną, bodajże w tamtym roku albo dwa lata temu, miałem okazję być raz na takiej wystawie - ad początku do samego końca, jednego dnia. I to co zobaczyłem ... to ... koparka. Byłem oczarowany traktowaniem kotów. Jakby inny świat, inni ludzie i inne koty. Gracja, wdzięk, szacunek, bóstwem był kot. Przesypywanie a trzepanie w formie o której mówiłem wcześniej - to raczej coś innego. A sędziowie brali kota jak jajko ... Tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć. I żałuję, że nie miałem kamery - bo materiał by zadziwił.

Go!Go! pisze:a wystawianie ... to nie tylko kot ! To ludzkie/wystawcy emocje ... które można podglądać, ale ... ich zrozumienie czasami przychodzi łatwiej, gdy ich się doświadczy ...


nie żebym nie przyznał ci tu racji. Myślę jednak, że maja obecność na wystawach, rozmowa z Wami o życiu codziennym waszych kotów hodowanych, o miotach, problemach i radościach, przyglądaniu się osobom w ringach czy boksach, coś jednak mi daje. I zapewne mam ułamek procenta więcej wiedzy od odwiedzających, a zaryzykuję (i może ktoś to źle zrozumieć) niektórych hodowców. Może mojej obserwacji foty nie pokazują ale możesz być pewna że jest ;)

eju

 
Posty: 365
Od: Pt cze 19, 2009 19:04
Lokalizacja: lotny ptak po EU

Post » Pt lis 29, 2013 14:07 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

.... Byłem oczarowany traktowaniem kotów. Jakby inny świat, inni ludzie i inne koty. Gracja, wdzięk, szacunek, bóstwem był kot....[/b]

:ok: o !!! to ! to ! :ok:

:ryk: i TAM kotami ~trzepią~ :ryk:

a to, że nie robią to tak, jak z siatką z ziemniaczków ... do której by chcieli ubić jeszcze wagon buraczków ... - to właśnie jest wykonywanie czegoś
a/ umiejętne
b/ z wyczuciem
c/ i szalenie efektownie - i dla obserwatora, i dla uzyskania ostatecznego wyglądu kota ... :wink:
I am a real witch, which is all the love and magic gave my cats!

ObrazekObrazek

Go!Go!

 
Posty: 2999
Od: Czw wrz 08, 2005 17:35
Lokalizacja: Polska

Post » Sob lis 30, 2013 0:26 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

Go!Go! pisze::ok: :ok: :ok: możemy, utrzymać porządek z przyczyn oczywistych :ok: :ok: :ok:



oczywistym - jest dla mnie, że obecni wystawcy nie doświadczyli przygody z harcerstwem ...
- bo patrząc na ilość tobołków, maneli i klamotów - za żadne skarby by się nie spakowali do ''plecaczka'' który by im przyszło nieść ...
oczywistym jest i to, że za zdecydowaną większością wystawców sprząta mamusia, ''pani dochodząca'', których na wystawy nie zabierają
- bo byli wychowani ''bezstresowo'' i nikt nie odważył się wpoić im nawyku utrzymania porządku w ''swoich zabawkach'' ...


na dwa dni wystawy należy zabrać
- dezynfekcję
- wystrój klatki wraz z matą na jej spód
- folia zabezpieczająca
- kuwetę ze żwirkiem i małą łopatką
- dwie miski - na wodę i jedzenie
- kocie jedzenie

z kocich kosmetyków
- grzebień
- szczotka igłowa
- puder
- antystatyk/ ''finiszer''
- ewentualnie najmniejsze opakowanie nawilżanych chusteczek

dla siebie
- szczoteczkę do zębów+pastę
- bieliznę na zmianę/skarpetki
- drugi podkoszulek/bluzkę
- ewentualnie mały ręcznik

No i KOT w transporterze z ocieplaczem oraz osobistym kocykiem w środku oraz niezbędne kocie i nasze dokumenty



Czy coś ponad te rzeczy komuś jest nieodzownie potrzebne ?


Go!Go! święte słowa. ZHP doświadczałam z niemałą przyjemnością przez ponad 12 lat, w czasach niezbyt odległych choć takich, gdy na obozach harcerskich nie stały toy-toye, a menażkę myło się piaskiem w pobliskim strumieniu lub rzece :twisted:
Większość kocich wystaw 'objechałam' i objeżdżam nadal pociągami. Nawet na poznańską światówkę pojechałam (z 2 kotami=dwa wystroje klatek) pociągiem. Tylko na bliskie domowi wystawy pozwalam się TŻetowi zawieźć nas samochodem.
Przy podróżowaniu pociągiem ilość bagaży i ich wagę ogranicza mi ilość moich własnych rąk i siła mięśni. Po prostu. Zabieram tylko to co JEST mi i kotu/kotom potrzebne a nie to co MOŻE się przydać. Nawet wtedy gdy jadą samochodemi jest to mniej więcej tylko to co wymieniła Go!Go!. .

Porządek wokół siebie to nawyk, to styl życia, coś co po prostu mamy we krwi lub nie. Nauczono mnie że nie jestem sama na świecie, nie jestem jego pępkiem, że wokół mnie są inni ludzie z którymi trzeba się liczyć. Gdybym na wystawę przyjechała samochodem, miała ogrom pinkli które nie mieszczą się pod klatka i przeszkadzają innym to np. wielki, pusty i aż do 17.00 niepotrzebny transporter wyniosłabym do samochodu.

A to że kocie wystawy dla niektórych wystawców przestały być kocim świętem a stały się rewią mody i majętności śmieszy mnie przeogromnie :mrgreen:
Obrazek

tree

Avatar użytkownika
 
Posty: 859
Od: Śro lip 13, 2005 21:33
Lokalizacja: kraków

Post » Sob lis 30, 2013 3:05 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

tree

... kocie wystawy dla niektórych wystawców przestały być kocim świętem a stały się rewią mody i majętności śmieszy mnie przeogromnie ...


nie od dziś wiadomo, że śmiech to samo zdrowie !!!

/ dobrze, że nie wpadłaś z tego powodu w głęboka traumę, że nie frustruje cię widok tych porsche, ferrari i jaguarów ...
że nie masz obsesji, czy natręctw ... /

Ale ! - guwernantki jeszcze nie wynoszą kotków tych, co majętniejszych do ringu ?
A przy przydomku w katalogach papierowych - nie wpisuje się wartości kapitału zakładowego ?

:!: :!: :!: JAKO ABSOLUTNIE POBOCZNE ale poważne NASUNIĘCIE SIĘ SKOJARZENIA :!: :!: :!: dziś jest ostatni dzień wysłania pita do skarbówki na okoliczność kociego biznesu !
I am a real witch, which is all the love and magic gave my cats!

ObrazekObrazek

Go!Go!

 
Posty: 2999
Od: Czw wrz 08, 2005 17:35
Lokalizacja: Polska

Post » Sob lis 30, 2013 19:06 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

Go!Go! pisze:dziś jest ostatni dzień wysłania pita do skarbówki na okoliczność kociego biznesu !


wysłany dwa dni temu :mrgreen:
Obrazek

tree

Avatar użytkownika
 
Posty: 859
Od: Śro lip 13, 2005 21:33
Lokalizacja: kraków

Post » Pon gru 02, 2013 8:42 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

tree pisze:A to że kocie wystawy dla niektórych wystawców przestały być kocim świętem a stały się rewią mody i majętności śmieszy mnie przeogromnie :mrgreen:

Tree tak było jest i będzie, jedni jeżdżą się pokazać, drudzy wygrywać, a trzeci w celach towarzyskich.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pon gru 02, 2013 9:05 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

... jedni jeżdżą się pokazać, drudzy wygrywać, a trzeci w celach towarzyskich ...


śladowo ... zdarza się, że ... jeździ się w celach edukacyjnych :oops:
/ oczywiście - jest wiele dziedzin z których można rozszerzać horyzonty ...
ale -ja miałam na myśli - poznawanie standardu - bez photoshopa ...
''obsługi kota'' - żywieniowo, pielęgnacyjnie, czasem się ''łyknie'' i profilaktyki weterynaryjnej ... /
I am a real witch, which is all the love and magic gave my cats!

ObrazekObrazek

Go!Go!

 
Posty: 2999
Od: Czw wrz 08, 2005 17:35
Lokalizacja: Polska

Post » Pon gru 02, 2013 9:53 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

GO!GO! a ile osób z wystawców jeżdżących w miarę regularnie wychodzi edukacyjnie poza swoją kategorię, jeżeli już to większość jedzie się poprzyglądać innym kotom swojej rasy, zobaczyć linie, nowe nabytki, rozwój poszczególnych kotów itp. Na tym koniec, ogólny standard pozostałych ras ze swojej kategorii, a wszystkie dodatkowe informacje jak obsługa kota to funkcja czysto towarzyska, przypatrujesz się i rozmawiasz z innymi hodowcami a zazwyczaj tematem głównym takich rozmów i tak są koty, więc mimowolnie czegoś się uczysz.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pon gru 02, 2013 10:24 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

Satyr77 pisze:GO!GO! a ile osób z wystawców jeżdżących w miarę regularnie wychodzi edukacyjnie poza swoją kategorię, jeżeli już to większość jedzie się poprzyglądać innym kotom swojej rasy, zobaczyć linie, nowe nabytki, rozwój poszczególnych kotów itp. Na tym koniec, ogólny standard pozostałych ras ze swojej kategorii, a wszystkie dodatkowe informacje jak obsługa kota to funkcja czysto towarzyska, przypatrujesz się i rozmawiasz z innymi hodowcami a zazwyczaj tematem głównym takich rozmów i tak są koty, więc mimowolnie czegoś się uczysz.


Zdecydowanie więcej jest hodowli ''wielorasowych'' ... czyli, niby ... i swoistej wiedzy chyba by trzeba ciut więcej ...
Gdyby - jak to ładnie piszesz - w czasie tych towarzyskich rozmów ''mimowolnie się czegoś uczono'' ... to zapewne wielu wystawców i bywalców by się nie borykało z problemami = tytułami wątków ...

linie można oglądać na wystawie ? A ile masz kotów z ''linią'' ?
I am a real witch, which is all the love and magic gave my cats!

ObrazekObrazek

Go!Go!

 
Posty: 2999
Od: Czw wrz 08, 2005 17:35
Lokalizacja: Polska

Post » Pon gru 02, 2013 10:53 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

A nie masz, teraz net w komórce twoim przyjacielem na wystawie, można zerknąć na rodowód, można czasem zobaczyć potomstwo lub rodziców dziadków etc. wszystko zależy od wystawy i rasy.

Ja znam niewiele hodowli wielorasowych, większość to jednorasowe ew. rasy siostrzane. I jednak mimowszystko hodowcy na tych wystawach się uczą, a że czasem trzeba zadać jakieś pytanie, od tego jest forum.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pon gru 02, 2013 11:15 Re: 16-17.11.2013 ŻORY - MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWY

Kochaniutki Satyr77 !
Hodowcy/wystawcy - na wystawach mają .... ( ... ) .... i wypasione komórki, i tablety, i topki ....
I uczą się bez wysiłku, tylko ''mimo woli'' ...
I na rodowody zerkają ...

pełna euforia szczęśliwości !


/ ps. gdyby takie milutkie te pogaduchy na wystawach były ... I tacy kompetentni hodowcy, co skwapliwie ''bakcyla własnego hobby'' zaszczepiają - sprzedając do dalszego hodowania ...
To wiesz - co by taki >bywalec wystaw< robił z pytaniem ?
Zapewne - nie pędził na forum po info z ''wróżenia na fusach'' ... A ja - na moje pytanie, powtarzane do znudzenia CO NA TO HODOWCA ... też dostawałabym czytelną odpowiedź ... :wink: /
I am a real witch, which is all the love and magic gave my cats!

ObrazekObrazek

Go!Go!

 
Posty: 2999
Od: Czw wrz 08, 2005 17:35
Lokalizacja: Polska

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: CZANKRA i 40 gości