10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro lis 14, 2012 7:43 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

Patoxx pisze:Więcej klasy..



:ok: :ok: :ok:
Obrazek

Ramon

Avatar użytkownika
 
Posty: 523
Od: Nie paź 31, 2004 20:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro lis 14, 2012 8:21 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

Pozwolę sobie wyrazić nieśmiałą nadzieję, że ani sędziowie ani hodowcy w tym dążeniu do ekstremalnego ekstremum, podpartego zapisem w standardzie, nie doprowadzą do zniekształcenia głowy devona, sprowadzając na rasę problemy z oddychaniem i oczami oraz nie utracą tego elfiego wdzięku, jaki cechuje koty tej rasy.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38262
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lis 14, 2012 10:28 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

To nie do końca tak, że tylko my, Polacy, szukamy spisków. Sama byłam świadkiem, jak jedna hodowczyni MCO z Czech, podeszła do mojej koleżanki, której miot wygrał BIS na słowackiej wystawie i powiedziała że przekupiła sędziego (kocięta czeskiej hodowczyni również były w BISie i przegrały z miotem mojej koleżanki). Najgorsze jest to, że hoduje zupełnie inną rasę a próbuje oceniać słuszność wyboru. Niestety, ludzie wszędzie są tacy sami...
Ocena sędziego jest subiektywna, tak samo jak ocena hodowcy, wybierającego koty do swojej hodowli. Każdemu podoba się co innego. Ja lubię ekstremalne koty, zwyczajnie bardziej mi się podobają i gdybym była sędzią, pewnie takie bym wybierała, gdyby jednocześnie odpowiadały standardowi. W swojej rasie też dążę do tego celu, chociaż nie każdemu ten nowy typ się podoba ale taką drogę wybrałam i nikomu nic do tego.
Gdy następnym razem jakiś hodowca, będzie wisiał na ramieniu sędziego w trakcie oceny Waszego kota, można spokojnie poprosić aby opuścił to miejsce, gdyż sobie tego nie życzycie i po sprawie.
Obrazek

BLUEPARADISE

 
Posty: 1089
Od: Pon maja 26, 2008 19:38

Post » Śro lis 14, 2012 13:01 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

Pięknie przedstawiony opis standartu rasy devonów przez Shan :ok:

i do tego powinniśmy dążyć ...
a co do krytykowania innych kotów w innych hodowlach to miłe Panie niech każdy zajmie się swoimi kotami a nie obcymi, bo sędziów to mamy na wystawach ...

A na wystawach pilnujmy żeby przy ocenie był tylko kot oceniany ze swoim właścicielem, bo takie są przecież przepisy. Zawsze grzecznie można wyprosić nieproszonego gościa :wink:
albo zgłosić do szefa stewardów :) inaczej to stanie się wolna amerykanka, i w końcu nie będzie wiadomo kto jest oceniany, kto jest tylko widzem a wreszcie kto jest w końcu tym sędzią :roll:

Luckkk

 
Posty: 4
Od: Wto lis 13, 2012 20:52

Post » Śro lis 14, 2012 13:41 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

MariaD pisze:Pozwolę sobie wyrazić nieśmiałą nadzieję, że ani sędziowie ani hodowcy w tym dążeniu do ekstremalnego ekstremum, podpartego zapisem w standardzie, nie doprowadzą do zniekształcenia głowy devona, sprowadzając na rasę problemy z oddychaniem i oczami oraz nie utracą tego elfiego wdzięku, jaki cechuje koty tej rasy.


Niestety ten elfi wdziek zanika, a tu gdzie mieszkam devony coraz czesciej przypominaja dachowce z pokreconym futrem. Bylam ostatnio na wystawie (nie w Polsce) i mialam okazje zobaczyc na zywo devona extremalnego, z przodozgryzem i lzawiacymi oczami, ktoremu jak mowila hodowczyni, non stop zatykaly sie kanaliki lzowe. Kot nota bene piekny i zgodny z nowym standardem jesli chodzi o brode,futro, nos i stop ale nominacji nie dostal zadnego dnia, mimo, ze nie mial konkurencji. Sedziowie chetniej nominowali koty, ktorych wyglad byl wyposrodkowany pomiedzy starym, a nowym typem. Moja kotka wygrala BIS Kitten, mimo, ze pyszczek ma normalnej dlugosci, a sedzina podkreslala jej niesamowity devoni wyglad i sile wyrazu. Wiec nie tylko krotkonose devony sa doceniane na wystawach.

Extremalny nos oznacza problemy zdrowotne, ktore dotychczas omijaly te rase. Uwazam osobiscie, ze jej rozwoj idzie w niepozadanym kierunku. Pieknych devonow z ogromnymi uszami i trojkatna glowa jest jak na lekarstwo. Zamiast tego pojawiaja sie coraz czesciej sapiace przez nos mopsiki :?
Mój kot jest najlepszym lekarstwem na stres. Kiedy go głaszczę, spływa na mnie spokój. Mam wtedy wrażenie, że dotykam własnej duszy...
Victoria Principal

Obrazek

http://www.vomgnomenwald.de

katarzynka99

Avatar użytkownika
 
Posty: 1023
Od: Czw kwi 22, 2010 6:57

Post » Śro lis 14, 2012 13:56 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

no tak przykre, katarzynka99 widocznie spotkałaś na wystawie chorego devona :(

ekstremalny typ devona pięknie opisała Shan :D

Luckkk

 
Posty: 4
Od: Wto lis 13, 2012 20:52

Post » Śro lis 14, 2012 13:57 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

Luckkk pisze:

a co do krytykowania innych kotów w innych hodowlach to miłe Panie niech każdy zajmie się swoimi kotami a nie obcymi, bo sędziów to mamy na wystawach ...




Bardzo dobrze powiedziane :ok:

agata_c

 
Posty: 2
Od: Wto lis 13, 2012 22:23

Post » Śro lis 14, 2012 14:17 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

W imieniu Klubu Felis Posnania

bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym wystawcom oraz ich pupilom, którzy przybyli na naszą wystawę organizowaną w Gorzowie Wlkp, wiemy że dla niektórych był to nie lada wysiłek przebyć setki kilometrów , aby być z nami.Dziękujemy również za miłe komentarze i wypowiedzi dotyczące organizacji tej imprezy oraz za duże zainteresowanie naszą imprezą integracyjną.

Pragniemy złozyć także podziękowania naszym sponsorom i stoiskom: ZOO-DRAGON, Over Zoo, Rufi, 1 Choice, Kis-Kis, Petstages, Animal Cosmetics Polska, Modern Pet, AMC, Art Decor, Panu Piórko i Panu Figurce, Loo Lu, Lupus Mania, Vitles wspaniałym stoiskom z Czech, przepysznym cukierkom i żelkom, olbrzymie podziękowania dla Pani Natali Trojanowicz za cudowną opiekę nad dziećmi (gry i zabawy, które oferuje dzieciom są niezastąpione)za to że, towarzyszyły nam przez oba dni wystawy

Wielkie ukłony składamy Romamowi Grabarze i Albertowi Kurkowskiemu za profesjonalizm w prowadzeniu show, a klimat jaki nadali Panowie temu przedsięwzięciu nie można opisać słowami. Dziękujemy Marzenie Wlodarskiej i jej zespołowi stewardów za wspaniałą pracę podczas ocen naszych kotów, naszej klubowej koleżance Ani Lisiak za wytrwałość na kasie i Ani Orlikowskiej Tomys za uatrakcyjnienie klubowej imprezy, były to niezapomniane wrażenia artystyczne.

Podziękowania składamy całemu zespołowi ludzi przybyłych ze swoimi rodzinami , aby pomóc nam rozkładać i składać klatki. Koleżankom Ani Nowakowskiej i Wiolecie Bielawskiej za prace przy reklamowaniu Gorzowskiej Wystawy. Klubowiczkom Małgosi Halla Narejko i Kasi Gutowskiej za całokształt prac przygotowawczych zwiazanych z imprezom pod hasłem Wystawa Gorzów oraz Maćkowi Cabajowi za pracę fotoreportera.

Klubom Ras Kotów Ragdoll za pozyskanie sponsoringu nagród i wsparcie, portalowi Domowe Tygrysy za transmisje z wystawy.

Wszystkim, wszystkim gorące podziękowania , bo była to praca nie tylko zarządu klubu Felis Posnania , ale także rzeszy ludzi - nie koniecznie klubowiczów, (praca całego zespołu) dała nam ten niepowtarzalny klimat i urok .

Mam nadzieje ze powtórzymy udana wystawę 6-7.04.2013 w Kościanie , na która już serdecznie zapraszamy, zwłaszcza że zaplanowaliśmy Breed Bis MCO oraz wiele innych ciekawych atrakcji

Zarząd Klubu

Felis Posnania
Ostatnio edytowano Śro lis 14, 2012 15:24 przez Felis Posnania, łącznie edytowano 3 razy

Felis Posnania

Avatar użytkownika
 
Posty: 256
Od: Pon lut 06, 2012 12:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 14, 2012 14:45 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

katarzynka99 pisze: Bylam ostatnio na wystawie (nie w Polsce) i mialam okazje zobaczyc na zywo devona extremalnego, z przodozgryzem i lzawiacymi oczami, ktoremu jak mowila hodowczyni, non stop zatykaly sie kanaliki lzowe.

Niestety w PL również można spotkać na wystawach takie devony :(
Ostatnio edytowano Śro lis 14, 2012 15:14 przez agata_c, łącznie edytowano 1 raz

agata_c

 
Posty: 2
Od: Wto lis 13, 2012 22:23

Post » Śro lis 14, 2012 14:47 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

Luckkk pisze:no tak przykre, katarzynka99 widocznie spotkałaś na wystawie chorego devona :(

ekstremalny typ devona pięknie opisała Shan :D


Kocur nie byl chory, byl stuprocentowo zdrowy. Po prostu extremalnie skrocony pyszczek powodowal problemy z oczami i przodozgryz- tak samo jak u persow.

Dazenie do takiego extremum mnie nie przekonuje, bo dzieje sie to kosztem komfortu zycia kota.
Mój kot jest najlepszym lekarstwem na stres. Kiedy go głaszczę, spływa na mnie spokój. Mam wtedy wrażenie, że dotykam własnej duszy...
Victoria Principal

Obrazek

http://www.vomgnomenwald.de

katarzynka99

Avatar użytkownika
 
Posty: 1023
Od: Czw kwi 22, 2010 6:57

Post » Śro lis 14, 2012 14:53 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

Mam w hodowli kotkę z ekstremalnie krótkim noskiem i nie ma ona wady przodozgryzu. Bo to jest wada, takich kotów się nie powinno rozmnażać. Ale się rozmnaża niestety..... :(

Kirlee

 
Posty: 103
Od: Śro lis 19, 2008 15:16


Post » Czw lis 22, 2012 21:15 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP

Pytanie, prośba; czy ktoś z uczestników wystawy w Gorzowie Wlkp w dn. 11.11.2012 r nie znalazł lampy błyskowej do aparatu fotograficznego z napisem NEC 48, uczciwego znalazcę porosimy o kontakt z klubem Felis Posnania

Felis Posnania

Avatar użytkownika
 
Posty: 256
Od: Pon lut 06, 2012 12:00
Lokalizacja: Poznań


Post » Pt lis 23, 2012 17:08 Re: 10-11.11.2012 WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH GORZÓW WLKP



Przepraszam za brak aktywności powyższych linków. Chwilowy problem.
Pracuję nad tym.

OLICATS*PL

Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Od: Sob kwi 30, 2011 21:34
Lokalizacja: SZCZECIN

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 15 gości