Kot z TICA na wystawie FIFe

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto sty 28, 2014 13:49 Re: Kot z TICA na wystawie FIFe

Jestem wlascicielem kotki i kocura, ale z rejestracja online mialam klopot poniewaz TICA ze zaakceptowala mojego kocura. Zeby byla jasnosc moj kocur to kocur hodowlany( WORLD CHAMPION w WCF ) poniewaz mieszkam w UK zarejestrowalam koty w TICA. urodzil sie miot i probowalam zarejestrowac miot online gdzie wyskakiwala mi wiadomosc "0 qualified SBT male PETERBALD cats owned by ............ at the time of mating" po wyslaniu wielu wiadomosci ze to nie mozliwe itp dostalam odpowiedz.


"Dear .........
We have done the research on the prefix COP and our records indicate that there's OSH in the grandparent -FIN*BIRREGIN PINK PANTHER, therefore it makes the prefix a BOP and not a COP. Please note that the registration has been changed to BOP 031510 100. The cat is a peterbald with oriental sh and siamese in the background, therefore it can not be an SBT peterbald.
Also, when you register the litter TDS Online you need to select the other button." CO WY MYSLICIE NA TEN TEMAT? KOCUR WYSTAWOWO HODOWLANY WORLD CHAMPION W WCF nie zostal zakwalifikowany jako kocur wystawowy w TICA bo ma dziadkow ,orientalnych i syjamskich. Pomijam juz fakt ze sa to rasy siostrzane i znalezienie dobrego peterbalda bez innych przodkow jest drudne a jak sa to sa to koty slabe w typie.
Persistence Beats Resistance...

mcpherson

 
Posty: 121
Od: Pt sty 27, 2012 18:59
Lokalizacja: Londyn,UK

Post » Wto sty 28, 2014 14:12 Re: Kot z TICA na wystawie FIFe

Ale oni napisali bardzo jasną rzecz :)

W TICA, jak w każdej innej organizacji felinologicznej chyba, rozróżnia się rejestrację kota z rodowodem "eksperymentalnym" (outcrossy) od kota z rodowodem "regularnym". Nie wiem, jak jest w WCF, wiem, że w FIFe są po prostu dwie księgi: główna (LO) i eksperymentalna (RIEX). W TICA odpowiednikiem księgi LO jest nr rejestracyjny zaczynający się od SBT lub SBV, odpowiednikiem RIEX'a są "wszystkie pozostałe (A/B/C-0/1/2-P).

W TDS masz oddzielne formularze do rejestracji miotów z rodziców SBT i SBV, a oddzielne do pozostałych. Wynika to stąd, że dwa koty SBT/V z tej samej rasy zawsze dadzą kocięta SBT/V, więc rejestracja może odbyć się w pełni automatycznie. W pozostałych przypadkach rejestracja jest sprawdzana dodatkowo.

Dlatego musisz użyć "tego guzika na dole". Nawet to ładnie widać na stronie TDS.

Obrazek

Natomiast to, że Twój kocur nie ma rejestracji SBT w TICA to już wynika z ich przepisów hodowlanych. Poza tym kto powiedział, że niewystawowy? To akurat nieprawda ;)
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 28, 2014 14:50 Re: Kot z TICA na wystawie FIFe

Atka, teraz juz rozumiem. Musze sie bradziej zapoznac w TICA. :roll: Narazie te wszystkie oznaczenia to czarna magia. No moze nie taka czarna ale wciaz niejasna w 100%.
Dzieki wielkie za pomoc.
Persistence Beats Resistance...

mcpherson

 
Posty: 121
Od: Pt sty 27, 2012 18:59
Lokalizacja: Londyn,UK

Post » Wto sty 28, 2014 15:01 Re: Kot z TICA na wystawie FIFe

Czy moglabys mi jeszcze tylko powiedziec gdzie zamawia sie pelne rodowody 5 pokoleniowe w TICA? To pierwszy miot w TICA, wiec nie bardzo wiem co i jak.
Z gory wielkie dzieki.
Persistence Beats Resistance...

mcpherson

 
Posty: 121
Od: Pt sty 27, 2012 18:59
Lokalizacja: Londyn,UK

Post » Wto sty 28, 2014 18:10 Re: Kot z TICA na wystawie FIFe

Zwyczajnie mailem można, płacisz i wysyłasz prośbę o przysłanie rodowodów. Tylko to jak już zarejestrujesz sam miot i kocięta. Jakbyś miała problemy z tym, pisz do mnie na PW, to Ci wyjaśnię, co i jak.

Swoją drogą zazwyczaj prościej się zapisać do jakiegoś klubu i za ich pomocą to załatwiać. Tam w Anglii macie kilka ;)
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości