jaki kot na wystawę??

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro mar 17, 2004 16:45 jaki kot na wystawę??

jakie kryteria powinien spełniać kot, żeby mogł być wystawiony??
wiem, że musi być szczepiony, ale czy coś poza tym??

czy np musi mieścic sie w jakiejś wadze dla okreslonej rasy?
czy jak ma np łysy placek gdzieś (np po bliźnie) to co??

to pytania mooocno na wyrost ale tak z ciekawości pytam :oops:
zawsze mnie to zastanawiało, jak się "dobiera" koty na wystawę...
YYahyoo & Kira & Melody

yyahyoo

 
Posty: 667
Od: Wto paź 14, 2003 18:10
Lokalizacja: Warszawa-Gocław

Post » Śro mar 17, 2004 17:27 ;-)

Kot na wystawę musi byc przedw wszystkim:
1. RODOWÓD
2. zarejestrowany w jednym ze zwiazków hodowców kotów
3. szczepienia obowiązkowe
4. zdrowy
5. koty występują w kilku klasach: kocury/kotki/kastraty (zarówno kotki jak i kocury) oraz kociaki do 10 mise, oraz mioty
6. Jesrt kilka klas wystawiania kotów od Open (jak kot nie ma żadnego tytułu) po chcmpiony itd.
7. Przed wystawą trzeba zapłacić kasę za wystawe i zgłoszenie wysłąć.
8. koty długowłose sie trudniej przygotowuje - czesanei puder itd.

Można też wystawić kota Europejskiego... tzw. dachowca.
Jest na to osobna klasa.
Myśle ze wtedy ocenia sie nie do wzorca rasy (bo nei ma do czego) ale ogólnie proporcej budowy, urodę , sierść, czy kot jest miły, nie agresywny, czy interesuje sie "piórkami" podkładanymi pod nos przez sędziego.

Co do skaz typu blizna itd.... to cieżka sprawa, wiem, ze jest problem po badaniu krwi jak kot ma np. łapkę wygoloną - trzeba mieś zaświadczenie że to po badaniu a nie np. grzybica.
Na stanie:
zwierzęta na "k" - Kiełbasa, Mały
Koń

Kiełbasa

 
Posty: 89
Od: Śro gru 17, 2003 15:19
Lokalizacja: Wawa-Pozen

Post » Śro mar 17, 2004 18:22

Szczegółowe przepisy SHKRP dotyczące wystaw:
http://www.shkrp.net/wystawy_przep.htm

Pewnie nie wszystko stamtąd będzie Cię interesować, ale znajdziesz na pewno odpowiedzi przynajmniej na część pytań.
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro mar 17, 2004 20:15 Re: ;-)

Kiełbasa pisze:Można też wystawić kota Europejskiego... tzw. dachowca.
Jest na to osobna klasa.
Mieszasz.
EUR to taka sama rasa jak inne ma standard
http://www.fifeweb.org/en/wp/breeds/bre ... nd_en.html
i oceniana jest normalnie z pozostałymi rasami
Tyle że to rasa naturalna (podobnie jak norwegi, syberyjczyki i kilka innych) dlatego w Europie Środkowej ma otwarty nowicjat.
tzw dachowce
wystawia się w klasie kotów domowych
Obrazek

G.N.

 
Posty: 4042
Od: Nie lip 21, 2002 15:31
Lokalizacja: KrK

Post » Śro mar 17, 2004 23:04 Re: jaki kot na wystawę??

yyahyoo pisze:jakie kryteria powinien spełniać kot, żeby mogł być wystawiony??

Nie żebym się znał, więc proszę bardzo uprzejmie mnie nie bić ani nie wyzywać od pseudocokolwiek, tylko spokojnie wytłumaczyć o co chodzi ALE znalazłem kiedyś w sieci i mi się spodobało, bo napisane prosto i zrozumiale: proszę.
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Śro mar 17, 2004 23:12 Re: jaki kot na wystawę??

remkey pisze:Nie żebym się znał, więc proszę bardzo uprzejmie mnie nie bić ani nie wyzywać od pseudocokolwiek, tylko spokojnie wytłumaczyć o co chodzi ALE znalazłem kiedyś w sieci i mi się spodobało, bo napisane prosto i zrozumiale: proszę.
A za co bić albo wyzywać 8O Napisane prosto jasno i wyczerpująco. :D
Obrazek

G.N.

 
Posty: 4042
Od: Nie lip 21, 2002 15:31
Lokalizacja: KrK

Post » Śro mar 17, 2004 23:21 ;-)

Sorka, pokociło mi sie z dachowcami/europejczykami

MEA KULPA
Na stanie:
zwierzęta na "k" - Kiełbasa, Mały
Koń

Kiełbasa

 
Posty: 89
Od: Śro gru 17, 2003 15:19
Lokalizacja: Wawa-Pozen

Post » Czw mar 18, 2004 10:00

o kurka! dużo tego 8O

przeczytałam i mam kilka pytań (znowu :twisted: )
:arrow: jak mam sprawdzić w jakim związku zarejestrowany jest kot??
:arrow: czy powinnam "przerejestrować" Melę na siebie - teraz ja jestem właścicielem
:arrow: jak sprawdzić, czy kota była wystawiana i jakie miała oceny?? (hodowczyni nie pamieta :( i nie wie gdzie sa dokumenty)
:arrow: czy jest różnica jakaś czy kot jest zarejetrowany w SHKRP czy FIFe?
YYahyoo & Kira & Melody

yyahyoo

 
Posty: 667
Od: Wto paź 14, 2003 18:10
Lokalizacja: Warszawa-Gocław

Post » Czw mar 18, 2004 10:11

yyahyoo pisze: :arrow: jak mam sprawdzić w jakim związku zarejestrowany jest kot??


Sprawdź, jaki związek wystawił rodowód i czy z tyłu rodowodu nie ma adnotacji z numerem rejestracyjnym.

yyahyoo pisze: :arrow: czy powinnam "przerejestrować" Melę na siebie - teraz ja jestem właścicielem


Tak, powinnaś przerejestrować.

yyahyoo pisze: :arrow: jak sprawdzić, czy kota była wystawiana i jakie miała oceny?? (hodowczyni nie pamieta :( i nie wie gdzie sa dokumenty)


Jak już zidentyfikujesz związek, to reszta jest w archiwach związkowych i zapewne nie będzie problemu z uzyskaniem dostępu.

yyahyoo pisze: :arrow: czy jest różnica jakaś czy kot jest zarejetrowany w SHKRP czy FIFe?


Jeżeli FIFe to SHKRP i na odwrót. FIFe to organizacja międzynarodowa zrzeszające "krajowe" związki hodowców, a polski SHKRP należy właśnie do FIFe.

Oczywiście pytaj, to pomożemy :D
Jeśli możesz - zeskanuj rodowód, wrzuć go na http://upload.miau.pl i podaj linka, to zobaczymy, co tam napisane :D
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 18, 2004 12:50

TŻ Oberhexe pisze:Sprawdź, jaki związek wystawił rodowód i czy z tyłu rodowodu nie ma adnotacji z numerem rejestracyjnym.

Aha, ale ten rodowód wystawiono w Rosji :?
jest tam z tyłu jakiś bazgroł o tym, że właścicielem jest pani Barbara T******* - mam nadzieje, że odczytam, gdzies nazwe związku...

czy musze osobiście im zanieść papier do związku, czy wystarczy pismo np faxem??

TŻ Oberhexe pisze:Jak już zidentyfikujesz związek, to reszta jest w archiwach związkowych i zapewne nie będzie problemu z uzyskaniem dostępu.

podadzą przez telefon??? :roll:
YYahyoo & Kira & Melody

yyahyoo

 
Posty: 667
Od: Wto paź 14, 2003 18:10
Lokalizacja: Warszawa-Gocław

Post » Czw mar 18, 2004 14:09

yyahyoo pisze:
TŻ Oberhexe pisze:Jak już zidentyfikujesz związek, to reszta jest w archiwach związkowych i zapewne nie będzie problemu z uzyskaniem dostępu.

podadzą przez telefon??? :roll:


A to już pewnie zależy od związku. W przypadku SHKRP najprościej będzie pewnie zwrócić się do odpowiedniego oddziału regionalnego. W przypadku PZFu - oddziałów regionalnych nie ma, więc pozostaje kontakt listowny i telefoniczny z "centralą". A jak jest w przypadku ICF, to nie mam bladego pojęcia, ktoś wie?
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 18, 2004 14:46

TŻ Oberhexe pisze: A jak jest w przypadku ICF, to nie mam bladego pojęcia, ktoś wie?


a co to jest ???? :oops:
YYahyoo & Kira & Melody

yyahyoo

 
Posty: 667
Od: Wto paź 14, 2003 18:10
Lokalizacja: Warszawa-Gocław

Post » Czw mar 18, 2004 14:56

SHKRP
PZF
ICF
tu masz namiary na 3 zwiazki, poszukaj moze znajdziesz hodowce, od ktorego masz kotke :)
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Czw mar 18, 2004 14:56

yyahyoo pisze:
TŻ Oberhexe pisze: A jak jest w przypadku ICF, to nie mam bladego pojęcia, ktoś wie?


a co to jest ???? :oops:


Trzeci związek funkcjonujący w Polsce, z siedziba bodajże w Lublinie. Lakshmi do niego należy, moze ona będzie umiała odpowiedzieć, jak to jest w ICFie.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 18, 2004 14:59

Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości