Wystawianie kota w CFA

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon mar 03, 2014 17:34 Re: Wystawianie kota w CFA

katarzynka99 pisze:
Avian pisze:A co to znaczy "nominowany kot" wg CFA?


Hmmm, ja nie widzialam zbytniej roznicy w porownaniu do FIFE- nominowane byly koty, ktore w danej kategorii sedziowie uznali za najlepsze w typie. Te, ktore dostaly NOM BIS, byly oceniane przez wszystkich sedziow na scenie. W kazdej turze odpadal jeden kot, az zostaly dwa i z tych sedziowie wylaniali zwyciezce. W CFA kotki sa oceniane wraz z kocurami, a wszystkie kastraty razem. W zadnej klasie nie ma podzialu na plec a jedynie na wiek.


8O 8O 8O

No teraz to mnie zabiłaś 8O
A juz miałam mniej wiecej ułożone w głowie, ze wystawa CFA to prawie jak wystawa TICA tylko inaczej sie punkty liczy ... Chyba, ze są różne "rodzaje" wystaw CFA.

A byłas może na wystawie TICA?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon mar 03, 2014 18:12 Re: Wystawianie kota w CFA

Nie bylam nigdy na wystawie TICA, wiec nie wiem jak wyglada. Na wystawe CFA w Norymbergii pojechalam w ubieglym roku. Jestem w innym zwiazku, wiec interesowaly mnie tylko zertyfikaty ale mam kolezanke nalezaca do CFA i wiem, ze ona zbiera za wystawy jakies punkty. Nie umiem powiedziec nic, jesli chodzi o persy, ale przy ocenie devonow teoretycznie jest wiekszy nacisk na futro niz w FIFE.
Mój kot jest najlepszym lekarstwem na stres. Kiedy go głaszczę, spływa na mnie spokój. Mam wtedy wrażenie, że dotykam własnej duszy...
Victoria Principal

Obrazek

http://www.vomgnomenwald.de

katarzynka99

Avatar użytkownika
 
Posty: 1023
Od: Czw kwi 22, 2010 6:57

Post » Pon mar 03, 2014 18:54 Re: Wystawianie kota w CFA

To szkoda, ze nie byłaś na TICA - nie będziesz umiała powiedzieć, czy system ocen jest podobny ...

A co do sędziów AB - trudno się z Tobą nie zgodzić. Też bywam poirytowana oceną sędziego, który jest specjalistą od rasy kompletnie innej, a kota w rasie i kolorze jak mój widział raz albo dwa razy i tworzy nową rzeczywistość ;) Ale z drugiej strony są sędziowie, którzy są kocimi pasjonatami i zależy im, żeby jak najlepiej poznać każdą rasę. Wszystko zależy od człowieka.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw sie 07, 2014 10:08 Re: Wystawianie kota w CFA

I znów wróce do tematu ;)

Juz jestem mądrzejsza o jedno doświadczenie :D
Byłam w ubiegły weekend na wystawie CFA w Bremie obadać, jak to wygląda w realu.
No i już wiem, ze wygląda podobnie to wystaw TICA - ocena, finały.
Oczywiście sa drobne różnice - inaczej się "punktuje" koty, inaczej sa przyznawane tytuły. Co było ciekawe dla mnie po doswiadczeniach z TICA - kotki i kocury są oceniane osobno. Na wystawie panuje spokój i cisza, sędziowie bardzo dokładnie i wręcz z pietyzmem traktują każdego kota. Dają na początku oceny czas kotu na oswojenie się z miejscem, rozejrzenie się, zachęcają do skorzystania ze słupków do drapania, które są zamocowane przy stanowisku sędziego. Sędziowie podobnie jak w TICA nie mówią nic o kocie podczas oceny - czas na to jest w finale. Oczywiscie i tu, podobnie jak w TICA obowiązuje "pozytywne ocenianie", czyli sędzia nie mówi o wadach kota, a tylko zaletach. Zauważyłam parę razy, ze jeśli sędzia chciał coś powiedzieć o danym kocie właścicielowi, prosił po ocenie o podejście na słówko ;)

Co przede wszystkim rzuca się w oczy kiedy sie wchodzi na wystawę - że wszędzie są peeeersy i egzotyki :kotek: rzeczywiście tak jak się mówi, CFA to federacja plaskaczy ;)
W Bremie na 115 kotów 45 to plaskate (30 persów i 15 exo). Co ciekawe - exo są w CFA kotami długowłosymi, tak jak w FIFe.

Znam już odpowiedź na pytanie, nad którym sie zastanawiałam na początku tego wątku - żeby wystawiac kota w CFA nie trzeba być członkiem klubu, wystarczy mieć kota zarejestrowanego w CFA. Można wystawić kota bez rejestracji - otrzymuje się na potrzeby wystawy numer tymczasowy, z którym jest kot wystawiany, a który jest wazny zdaje się 10 dni po wystawie. To jest czas na normalną rejestrację kota i zamianę tymczasowego numeru na stały z przepisaniem zdobytych punktów włącznie.

Na razie przede mną za pare tygodni pierwsze wystawianie kota - już się nie mogę doczekać! :kotek:

Trochę fotek z Bremy (oczywiście głównie plaskate)
http://galeria.gagatki.com/index.php?/category/183
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości