Koty cukrzycowe- ABC- cudny słodziak szuka domu str.86

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lis 06, 2007 21:07

WYNIKI:

GOT 28 ( <80)
GPT 67 (<107)
FA 49 (<200)
Mocznik 10,98 ( 4,15-11,62)
Kreatynina 140 (80-229)
Diastaza 1424 (433-1612)
Na+ 5,71(3,7-5,6)
Cl 120 (110-125)
WBC 11,1 (6,0-19,5)
RBC 8,9 (5,5-10,00)
HGB 8,5 (5,0-10,6)
HCT .386 (.250-.470)
PLT 467(160-800)

MCV 43 (39-55)
MCH 0,95 (0,81-1,05)
MCHC 22,0 (18,6-23,6)
RDW 17,2 (14,0-22,0)
MPV 12,3(6,5-19,0)

DIFF
% LYM 22,4 (19,00-70,00) 2,4 (1,2-3,2)
% MON 5,7 (0,0-8,0) 0,6 (0,3-0,8 )
% GRA 71,9 (28,0-80,0) 8,1 (1,2-6,8 )

Hebe

 
Posty: 157
Od: Wto cze 20, 2006 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 06, 2007 23:38

Hi Hebe,

wyniki omówiłysmy już na gg. Wyglada to bardzo dobrze. Granulocyty, jak Ci napisałam, możesz pominąć. Przyczyną mógł być stres. Nie martwiłabym się jednym negatywnym wynikiem. Ważne, że Nutka się dobrze czuje i że ma dobre wyniki wątroby, nerek i glukozy. Oby tak dalej. Możesz być spokojna. Robisz to z mężem wspaniale. Nutka ma u Was profesjonalną opiekę :ok:

Pozdrawiam serdecznie
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Śro lis 07, 2007 8:50

Dziewczyny, nie pisałam tu dawno, miałam masę na głowie, a w sprawie koteczki ze str. 86 kontaktuję się telefonicznie z jej tymczasową opiekunką (mam nadzieję, że tymczasową, bo na adopcję są szanse zerowe). Proszę o poradę. Kotka po pierwszym badaniu krwi dostawała przez ok. 2-3 tyg. jakiś lek w proszku, ale nie pomogło. Kotka miała badanie w piątek i poziom cukru był bardzo wysoki, ok. 600 o ile dobrze pamiętam. Wetka podała kotce insulinę i poziom spadł o połowę. Jest oczywiste, że trzeba będzie kupić glukometr. Poradźcie który z allegro jest dobry, jestem laikiem, może któryś z tych?:

Jak wpisałam "accu-chek" to się ukazało 10 różnych. Zależy nam na jakości i im taniej tym lepiej...

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=263525226

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=262555378

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=260840672

Nie rozpisuję się już, bo jestem w pracy, poradźcie proszę...
Zajrzę tu za jakiś czas. Muszę szybko zamówić to cudo.

Mimisia

 
Posty: 7221
Od: Nie lut 05, 2006 11:27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Śro lis 07, 2007 10:04


Polecam accu chek active. Ten zakup wydaje się bezpieczny, sprzedaje chyba sklep.

"Kociara"

 
Posty: 936
Od: Pt kwi 13, 2007 9:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów Dolny

Post » Śro lis 07, 2007 10:39

Witajcie !
Tinka! chyba powinnam już odstawić starą fiolkę. Od dzisiaj wieczór przez 2 dni będę mieszać insulinę (w proporcji 75% nowej i 25% starej). Od piątku wieczorem podam insulinę tylko z nowej fiolki.
Wydaje mi się że powinnam cały czas utrzymać dawkę 1,1U.
Jeśli w sobotę wyniki będą wysokie planuję zwiększyć dawkę do 1,25U, a jeśli niskie - zmniejszę do 1,0U. Nie bardzo wiem w której fiolce insulina ma większą moc 8O
Co o tym sądzisz ?

Firma Laboklin jest tylko laboratorium i jak na razie nie wykazali się wobec mnie nieuprzejmością, tylko podejrzewam że współpracując z wetami stosują różnego rodzaju rabaty, programy lojalnościowe czy promocje. Nie jestem pewna, ale może weci podpisują z nimi umowy na zlecanie badań. :?:
W moim najbliższym laboratorium przy Klinice wetowej też udzielają mi informacji lakonicznie i kierują najpierw do weta.
Pa,pa.

S. Mam propozycję co do maluszka pewnie jeszcze bez kolców . Czy nie powinnyśmy nadać mu imię ?
Proponuję: ROMA jeśli dziewczynka, albo ROMAN jeśli chłopiec.
Oczekuję na fotki.

"Kociara"

 
Posty: 936
Od: Pt kwi 13, 2007 9:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów Dolny

Post » Śro lis 07, 2007 10:49

"Kociara" pisze:

Polecam accu chek active. Ten zakup wydaje się bezpieczny, sprzedaje chyba sklep.


Dziękuję! A orientujecie się, czy to jest korzystna cena? Czy w zwykłej aptece jest drożej?

Mimisia

 
Posty: 7221
Od: Nie lut 05, 2006 11:27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Śro lis 07, 2007 11:20

Mimisia pisze:
"Kociara" pisze:

Polecam accu chek active. Ten zakup wydaje się bezpieczny, sprzedaje chyba sklep.


Dziękuję! A orientujecie się, czy to jest korzystna cena? Czy w zwykłej aptece jest drożej?


Według mojej wiedzy i informacji (apteki w Warszawie) ceny tych glukometrów są dużo wyższe niż na allegro (nawet do 60,- zł). Apteki też sprzedają na allegro i to po niższych cenach niż u siebie. Z tym że na allegro trzeba dodatkowo ponieść koszty przelewu bankowego, ew. kosztów pocztowych i za pobranie opłaty w miejscu odbioru.
Nie znam cen aptecznych w innych miastach.
Co do innych typów glukometrów, to nie wszystkie mają pierwszy wsad pasków, a paski do nich są trudno dostępne.
Do accu chek active można "zdobyć" receptę na paski.
Pozdrawiam
PS. To pięknie z Twojej strony że próbujesz pomóc tej Pani. Czy będziesz jej mogła także pomóc w nauce pobierania krwi ?

"Kociara"

 
Posty: 936
Od: Pt kwi 13, 2007 9:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów Dolny

Post » Śro lis 07, 2007 11:40

"Kociaro",

jeśli chodzi o te badania kontrolne dla Matyldy, zrobiłabym wszystko to samo, co w lipcu + T4. Testu FT4 nie potrzebujesz. Wiem, że to więcej kosztuje, ale Matylda ma wtedy tylko jeden stres, jedno kłucie w łapkę, a Ty masz wszystkie wyniki, dające obraz jej stanu zdrowia.

Te liczby na formularzu z Laboklinu to na pewno nie ceny. To muszą być jakieś numery badań. Widziałam taki formularz Laboklinu u jednego weta, jak byłam w Polsce. Ceny były obok z prawej strony.

Tak, masz racje, poczekaj z dawką 1,1 do soboty. Jak długo używasz starej fiolki?

Maluszek niestety nie przeżył :cry: Umarł dziś w klinice weterynaryjnej. Miejsce nadal czeka. Może już niedługo jakiś inny będzie potrzebował pomocy.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Śro lis 07, 2007 14:40

"Kociara" pisze:...PS. To pięknie z Twojej strony że próbujesz pomóc tej Pani. Czy będziesz jej mogła także pomóc w nauce pobierania krwi ?


Dziękuję za radę i miło słowo. Pomagam Pani Emilce jak mogę, ona robi dużo więcej. Zwykle, jak znajdujemy kota, ona daje mu dom tymczasowy, a ja szukam domu i ewentualnie wspieram materialnie jak mogę.
Tu się nieco skomplikowało...choroba nie wybiera :cry:

Nie mogę jej pomóc w nauce pobierania krwi, bo sama nie potrafię, ale mamy zaprzyjaźnioną lecznicę blisko domu pani Emilki i tam na pewno wszystko jej wyjaśnią. Ja bym chyba zemdlała :oops:

Mimisia

 
Posty: 7221
Od: Nie lut 05, 2006 11:27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Śro lis 07, 2007 23:28

Droga Mimisiu,

jesteś przykładem osoby bardzo odpowiedzialnej za to, co i jak robi. Niestety choroba nie wybiera. Czasem jednak się tak zdarza, że osoby dające domy tymczasowe lub adoptujące starsze zwierzęta kapitulują przed poważniejszą chorobą swojego wychowanka/swojej wychowanicy.

Wczoraj właśnie magicmada podsunęła mi wątek biednego, chorego na cukrzycę, Maciusia z Kociarni, którego dała uśpić jego nowa właścicielka. Takie historie mnie dobijają, bo wiem z całą pewnością, że gdyby, przede wszystkim, prowadzący wet i właścicielka (lub jej siostrzenica pisząca na tym forum i mająca dostęp do najważniejszych wiadomości na ten temat) zareagowali NORMALNIE, to kociak miałby duże szanse, żeby żyć jeszcze szczęśliwie. Wczoraj poryczałam się, dziś rano wyrzuciłam wszystko z siebie, co we mnie siedziało. Wiem, że napisałam dosyć ostro, ale dla mnie stworzenie liczy się tak samo jak człowiek i tak zostanie.

Dziewczyny, jeśli chciałybyście prześledzić tę bardzo smutną historię, to podaję link do najważniejszych stron (33 i 34): http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=31 ... &start=480

Mimisiu, glukometr jest bardzo ważny. Jakie to szczęście, że będziesz mogła go zakupić. Mam nadzieję, że pani Emilka szybko nauczy się pobierania krwi. Wiem jednak tak mało o zaleconej przez weta terapii dla Waszej cukrzycowej Kocicy, że na razie nic nie mogę doradzić.

Pozdrawiam ciepło i proszę pisz, jeśli będą jakieś problemy. Jesteśmy tu zawsze i służymy pomocą.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Czw lis 08, 2007 8:31

Dziewczynki, na przeciwko mojej pracy, na Nowogrodzkiej w Warszawie jest sklep dla cukrzyków, jest tam sprzęt, leki i masę innych rzeczy. Wczoraj tam zajrzałam i proszę o radę, czy ktoś z Was używa glukometra ONE TOUCH HORIZON, o takiego?

http://www.allegro.pl/item263915185_glu ... azja_.html

Tam kosztuje 39,99 zł, to się bardziej opłaca niż na allegro: i kłopot mniejszy i bez kosztów wysyłki. Pan ze sklepu poradził mi, że dla kota będzie taki lepszy niż ten ACCU CHEK ( u nich jest po 49 zł, mała różnica, pomiędzy dwoma). Pan powiedział, że wystarczy tym "one touchem" lekko nakłuć uszko (łatwiej niż tym accu checkiem) i łatwiej się czyta wynik. Jest w zestawie 25 pasków.

Jak myślicie, co lepiej wziąć? Pan mnie już przekonał, ale chcę poznać Wasze zdanie.
Dzisiaj chcę po pracy kupić.

Mimisia

 
Posty: 7221
Od: Nie lut 05, 2006 11:27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Czw lis 08, 2007 9:19

Mimisiu, nie potrafie odpowiedzieć który glukometr jest lepszy ja mam accu check actov. Paski do niego latwiej dostac. A uszka nakluwalam samym lancetem ( nie uzywalam tego ustrojstwa do kłucia). To naprawde nie jest trudne. Ważne jest tylko prowadzic sobie taki dziennik ( zeszyt) i wpisywac poziom cukru godzinę ( pobrania krwi, podania insuliny) , podanie insuliny jedzenie. Mogłabys nawet na koputerze takie tabelki porobic dla tej Pani żeby było łatwej notowac.
Wprawdzie w glukomatrze jest pamięc i sporo wyników mozna zapamiętać jednak zapisywanie daje obraz całości. PObieranie krwi z uszka nie jest trudne ( jak ja, taki straszak to robilam, czyli nie jest to straszne). Trzeba tylko jakos ten glukometr ustawic ( mnie zrobił to syn) to znaczy trzeba wybrac w jakich jednostkach bedzie podawany wynik, ustawic date i godziny i juz nie pamietam co jeszcze. Ale to mysle że ktos poustawia.
Do pobierania krwi dobrze jest posadzic kota pod światóło albo latarką poświecic ( zeby były widoczne żyłki na uszku) wtedy jest łatwiej trafic w maleńka żyłke. Ale nie jest to konieczne.
Życze powodzenia. Glukometr wybierz taki żeby aski były najbardziej popularne, łatwiej wtedy poprosić kogoś o receptę. Na początek zanim nabierze się wprawy wychodzi tego więcej
Życzę powodzenia i zdrówka dla kici
Obrazek
Obrazek

Iburg

 
Posty: 5024
Od: Wto sty 04, 2005 21:52
Lokalizacja: Rybnik

Post » Czw lis 08, 2007 10:06

Zgadzam się z Iburg, że najważniejsza jest dostępność pasków, bo wszystkie glukometry działają na podobnej zasadzie. Ja też używam Accu-Checka Active i bardzo go sobie chwalę, a paski można dostać w każdej aptece.

Zamieściłam w końcu w necie dzienniczek Minusa, niestety ostatnie wyniki znowu są kiepskie, a winę za to mogę zwalić na GLS, który nie dostarczył mi na czas jedzeniea dla kotów. Ale już się z nimi umówiłam, że odbiorę przesyłkę osobiście z magazynu, więc w ten weekend znowu wyniki powinny się poprawić.
Buziaczki,
Irenka
Obrazek
Rudy i Minus

irenka_n

 
Posty: 56
Od: Wto sie 21, 2007 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 08, 2007 10:37

Witaj Irenko !
Niech żyje dzienniczek Minuska.
Jeszcze go nie oglądałam, bo......... nie mogę się do niego dostać.

Poprawiam: Już wiem trzeba, wpisać znaki, które pojawiają się obok.

Ucałowania
Ostatnio edytowano Czw lis 08, 2007 10:44 przez "Kociara", łącznie edytowano 1 raz

"Kociara"

 
Posty: 936
Od: Pt kwi 13, 2007 9:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów Dolny

Post » Czw lis 08, 2007 10:39

Mimisiu, nie mam pojęcia, czy OneTouch Horizon będzie lepszy. Przy zakupie glukometru trzeba wziąć pod uwagę:

1. Ile taki glukometr potrzebuje krwi (w mikrolitrach)? Im mniej tym lepiej, przede wszystkim na początkujących.
2. Czy można dostać szybko i w miarę po przystępnej cenie paski?
3. Czy glukometr wykrywa i pokazuje komunikat o błędzie, jeśli kropla krwi jest za mała?
4. Czy glukometr nie zawyża lub nie zaniża przy wysokim stężeniu glukozy we krwi?

OneTouch Horizon z opisu, który znalazłam, potrzebuje 1,5 mikrolitra, Accu-Check Active natomiast 1-2 mikrolitry. Tu różnicy między dwoma glukometrami nie ma. Ile kosztują paski do tego glukometru? Czy pan Ci coś mówił na temat funkcji kontrolnej (za mała kropla krwi)? Na pytanie, czy glukometr zawyża, czy zaniża przy wysokim stężeniu glukozy we krwi trudno odpowiedzieć. U nas dziewczyny, wypróbowując nowe typy glukometrów, robiły pomiary porównawcze, no ale to jest w tym konkretnym przypadku niemożliwe. Może warto byłoby dowiedzieć się dokładniej, jakich glukometrów weci w Warszawie i Łodzi używają do pomiarów, jeśli pobierają krew z ucha. Wydaje mi się, że ktoś już kiedyś pisał w tym wątku (Flores?), że widział w lecznicy weterynaryjnej Accu-Check Active. W naszym wątku chyba wszystkie dziewczyny mają właśnie ten glukometr.

Pozdrowienia
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości