Nowotwór, trzustka, potrzebna karma

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob kwi 20, 2024 8:53 Nowotwór, trzustka, potrzebna karma

Dzień dobry, mam kota który choruję na nowotwór. Potrzebuję karmę dla kota LOW FAT poniżej 6% tłuszczu. Teraz dostaje do jedzenia Royal Canin Veterinary Feline Gastrointestinal Moderate Calorie. Lekarz onkolog stwierdził że ta karma ma 13% tłuszczu i nie może jej dostawać. Proszę o pomoc jaka karma będzie odpowiednia.

Mateusz12

 
Posty: 2
Od: Sob kwi 20, 2024 8:31

Post » Sob kwi 20, 2024 19:06 Re: Nowotwór, trzustka, potrzebna karma

Co kot generalnie lubi, co mu sluzy? Mieso wchodzi w gre?
Wiejska dolina, Mjamjam, John Dog, Macs maja niektore mokre karmy na niskim poziomie tluszczu.

FuterNiemyty

 
Posty: 3702
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Sob kwi 20, 2024 19:21 Re: Nowotwór, trzustka, potrzebna karma

Ogólnie to on lubi prawie wszystko, nawet groszek, marchewkę ugotowaną zje. Jeśli mówimy o mięsie to najlepiej kurczak, indyk gotowany. Jak zje coś tłustego to wymiotuje i widać taką apatię. Już nie wiem czy mu gotować czy jednak kupować gotowe. Myślałem że ten Royal Canin jest ok bo widziałem że ma 2,5% tłuszczu a lekarz mówi że jednak 13%.

Mateusz12

 
Posty: 2
Od: Sob kwi 20, 2024 8:31

Post » Sob kwi 20, 2024 21:32 Re: Nowotwór, trzustka, potrzebna karma

RC jest sucha karma, a to nienajszczesliwsze rozwiazanie dla zwierzakow.
Jesli lubi wszystko, przemyslalabym mieso z suplementacja, indyk, krolik czesto pasuja trzustkowcom. Do tego albo dobre, miesne gotowce (u nas sprawdzaja sie wspomniane powyzej), albo suplementacja tauryna, witaminami np. felini complete.

FuterNiemyty

 
Posty: 3702
Od: Pt gru 01, 2017 11:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości