Kot chory ale nie na nerki ani cukrzycę

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 08, 2024 21:18 Kot chory ale nie na nerki ani cukrzycę

Dzień dobry, proszę o pomoc. Kotkę przygarnęłam jak miała 5 lat. Pusia jest mieszańcem podobnym do kota brytyjskiego w odmianie barwnej. Nigdy nie było z nią żadnych problemów. Dziś ma 10 lat i od początku roku zaczęła często wymiotować. I bardzo zmniejszył jej się apetyt. Kuweta w porządku. Udałam się do weterynarza i zrobili jej cały pakiet badań z krwi tj: tarczyca, wątroba, nerki, trzustka itp. wyniki w normie więc kazali zmienić karmę (kotka wybredna) i obserwować. Kotka nie chciała jeść royal canin gastro intestinal więc mieszałam jej to z jej ulubionym (wiem że nie zbyt dobrym wyborem) gourmet pasztet lub saszetki. Sucha karma z royala jest ok. Z uwagi na brak poprawy udałam się na USG brzucha, badało ją dwóch weterynarzy i USG nic nie wykazało więc postanowili ją przeleczyc 5 dni antybiotykami i jakimiś lekami przeciwwymiotnymi. Podczas kuracji był spokój, ostatnie dwa dni bez przeciwwymiotnych też ok. Apetyt wrocil. Dziś pierwszy dzień po terapii kot zwymiotował karmę.. moze przez chorobę chciała zjeść na zapas i dlatego zwróciła? Martwię się co to jeszcze może byc, może ktoś ma podobny problem ewentualnie poleci zdrowa karmę, która lubią wybredne koty. Pusia nie lubi kawałków, tylko pasztety, żele i galaretki :201461

Pusiaa

 
Posty: 2
Od: Pon kwi 08, 2024 21:03

Post » Wto kwi 09, 2024 11:05 Re: Kot chory ale nie na nerki ani cukrzycę

Wrzuc wyniki badan na poczatek. Jak robione badania trzustki? Ile schudla?

FuterNiemyty

 
Posty: 3669
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto kwi 09, 2024 20:42 Re: Kot chory ale nie na nerki ani cukrzycę

Badania były z krwi i USG. Weterynarz powiedział że narządy są w porzadku. Ważyła 3.6 kg a ostatnio 3 kg

Pusiaa

 
Posty: 2
Od: Pon kwi 08, 2024 21:03




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marze-na i 17 gości