Renagel - czy działa?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon mar 11, 2024 13:12 Renagel - czy działa?

Witajcie, chciałam spytać jak to u Was wygląda z działaniem Renagelu. Moja kotka jest na nim od prawie 3 miesięcy. Wcześniej stosowaliśmy Renalvet, ale ona nie tolerowała, nie znosi tego zapachu, musiałam męczyć ją strzykawką.
Fosfor miała z granicach 6 (norma 6,8) Lekarz mówił żeby w jej stadium niewydolności nerek wskazane by było obniżenie forforu ile się da, optymalnie do połowy normy.
Po przejściu na Renagel (1/8 tb. 3 x dziennie z posiłkiem), fosfor wzrósł do 8 :(. Kotka waży ok. 4,2 kg. Wygląda na to, że nie działa. Już nie wiem co mam robić :(. Jak to wygląda u Was?

klara22

 
Posty: 9
Od: Pon paź 23, 2023 11:12

Post » Pon mar 11, 2024 15:11 Re: Renagel - czy działa?

A co kot je? Poza renagelem stosujecie jeszcze jakiś wyłapywacz fosforu?

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 255
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 11, 2024 21:25 Re: Renagel - czy działa?

Kot jest na barfie 2 posiłki (pilnujemy białka), a na kolacje dostaje puszkę dla nerkowców DR Berg lub Cats Plate. Tak jak mówiłam stosowałam Renalvet, ale ona go nie znosi. Podaję jej jeszcze probiotyk Biopron 9 Premium.
Niestety wyniki się pogarszają :(.

klara22

 
Posty: 9
Od: Pon paź 23, 2023 11:12

Post » Pon mar 11, 2024 21:34 Re: Renagel - czy działa?

Dlaczego pilnujesz białka, kot ma białkomocz? Bo jak nie ma to nie ograniczamy kotu białka... Jaki jest fosfor w tym barfie? Kroplówkujecie kota? Pogadaj z wetem u nefrokrillu, nam też pomogło na fosfor. My podajemy i Nefrokrill i Renagel i działa.

Edit: Jeszcze tylko zapytam jaki to barf i czy układany przez dietetyka?

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 255
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 11, 2024 22:33 Re: Renagel - czy działa?

Mam dwa koty na barfie. Sama od 4 lat układam mieszanki. Według dietetyka przy takich wynikach: krea 4,3, mocznik 167 trzeba już uważać, choć oczywiście nie drastycznie zmniejszać. Fosfor w mieszankach zawsze jest z granicy 50. Zawsze staram się, żeby mieszanka nie wyszła też za tłusta. Wiadomo, im tłustsze mięso tym mniej fosforu, także uważam w każdym kierunku.
Nie jestem nowicjuszem i wiem, że w kwestiach białka zdania są podzielone i są różne szkoły.
W każdym razie w moich mieszankach białko oscyluje w granicach 5,0 od dawna, czyli chyba rozsądnie. Póki co Zuzia ma apetyt, dobrą wagę i ogólnie czuje się dobrze, ale wyniki się pogarszają.
Jeśli chodzi o kroplówki to dajemy podskórnie 4 razy w tyg. Ringera 60 ml. Dajemy jeszcze Porus One.
Podajesz jednocześnie Nefrokril i Renalvet? One chyba mają ten sam skład?

klara22

 
Posty: 9
Od: Pon paź 23, 2023 11:12

Post » Pon mar 11, 2024 22:53 Re: Renagel - czy działa?

Pytam po prostu o tego barfa bo przy nerkowcu jak ktoś nie ogarnia to można więcej szkody niż pożytku zrobić :) Ale skoro masz duże doświadczenie to super :) nie każdy wie jak dobrze zbilansować stosunek wapnia do fosforu etc. Jak fosfor oscyluje w 0.50 w suchej masie to naprawdę super. Najmniej fosforu ma wieprzowina jak dobrze pamiętam. Czyli mało prawdooodobne że to wina diety.

Podajemy Renagel i nefrokrill jednocześnie. Oba wiążą fosfor. Też mieliśmy wysoki w pewnym momencie, takie było zalecenie nefrologa.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 255
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 11, 2024 23:00 Re: Renagel - czy działa?

Jeśli chodzi o barf to spokojnie ;). najczęściej używam udek z kurczaka, kaczki i do tego właśnie jakas wieprzowinka, ładnie się bilansuje. Zastanawiam się nad tym Renagelem cały czas. Zaczełam stosować, ale tak wysokiego poziomu fosforu jeszcze nie mieliśmy.
Zapisałam się do dr Neski, ale termin dopiero na czerwiec, chyba że coś listy rezerwowej się zwolni. Na chwilę obecną nie wiem co mam jej podawać :(.

klara22

 
Posty: 9
Od: Pon paź 23, 2023 11:12

Post » Wto mar 12, 2024 20:59 Re: Renagel - czy działa?

Zeeni, a gdzie kupujesz Nefrokrill? Cięzko go zdobyć...

klara22

 
Posty: 9
Od: Pon paź 23, 2023 11:12

Post » Wto mar 12, 2024 22:08 Re: Renagel - czy działa?

klara22 pisze:Zeeni, a gdzie kupujesz Nefrokrill? Cięzko go zdobyć...


Zamawiamy u weterynarza i tam kupujemy, bez tego rzeczywiście ciężko zdobyć. Ale wet nie ma problemu zamówić.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 255
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości