Nowy kot z cukrzycą - potrzebuję wskazówek

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon mar 11, 2024 8:14 Nowy kot z cukrzycą - potrzebuję wskazówek

Witam, u mojej 16-letniej kotki Tabby właśnie zdiagnozowano cukrzycę. To była niespodzianka, bo właśnie miała dobrą coroczną wizytę w czerwcu 2021 r.

4 dni (1/11/22) temu jej poziom glukozy we krwi wynosił 400, kiedy została zdiagnozowana, ale zabraliśmy ją do domu, wyleczyliśmy infekcję moczu i zamówiliśmy insulinę. Wczoraj 14.01.22 dotarła insulina, uno onlinejej poziom glukozy we krwi wynosił 600 – po czym zostawiliśmy ją u weterynarza, do którego trafiła. 5 ml insuliny i jej glukoza spadła do około 200 i nie doszło do wypadku ani nic.

Ma lekką niedowagę (7 funtów i czuć jej żebra, miednicę, kręgosłup, ale przez całe życie ważyła około 8 funtów) i prowadzi siedzący tryb życia (w ciągu ostatnich kilku lat straciła zainteresowanie kocimi zabawkami). Chociaż chodzimy z nią w uprzęży (3x w tygodniu), ale zaczniemy codziennie.

Właśnie wczoraj wieczorem zaczęliśmy podawać 0,5 ml insuliny, więc robimy to co 12 godzin. Najpierw podajemy 1/2 małej puszki karmy o niskiej zawartości węglowodanów (wellness, tiki, rozbrykana i fantazyjna, gdy jest wybredna i inne karmy bezzbożowe) 1 godzinę przed podaniem insuliny.

Jeśli chodzi o kalorie i kontrolę poziomu cukru we krwi: naszym celem jest podawanie jej dwóch pełnych małych puszek dziennie, 4 razy dziennie wraz z nią oraz kilka smakołyków. Czy to wystarczy, czy nie wystarczy? Chcemy, żeby przybrała na wadze, ale musimy kontrolować jej glukozę. Oczywiście. Nasz weterynarz chce ją przestawić na dietę Hill/Science M/D, czy to dobra opcja? Jakie inne karmy o niskiej zawartości węglowodanów są dostępne i polecane przez weterynarzy? Dane dotyczące „modnej, niskowęglowodanowej” karmy dla zwierząt domowych wskazują na choroby serca u psów, ale nie są jednoznaczne u kotów. Ponieważ potrzebuje węglowodanów o niskiej zawartości węglowodanów, dlaczego nie mogę jej podawać tego, co je (bez zbóż). Weterynarze nalegają na dietę naukową.

Czy muszę monitorować ilość wydalanego moczu? Czy powinienem zaopatrzyć się w monitor poziomu glukozy we krwi? Wracamy za dwa tygodnie, żeby zobaczyć jej 2-tygodniowy test na poziom glukozy we krwi (stosunek?) - nie jestem pewien, jak nazywa się test. Jak mogę ją utuczyć? Niestety mój weterynarz nie przesłał mi żadnych informacji i nie poświęcił dużo czasu na wyjaśnianie cukrzycy. Dzięki!!!

gailrodriguez

 
Posty: 1
Od: Pon mar 11, 2024 8:11

Post » Pon mar 11, 2024 18:46 Re: Nowy kot z cukrzycą - potrzebuję wskazówek

Czy to jest tlumaczenie googlowe? Angielska wersja wypowiedzi bylaby latwiejsza do uzycia?

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości