KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lut 29, 2024 23:16 KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Witam,

Krótka piłka, john dog for cats przerabiany, cats plate z kolei nie na moja kieszen... Czy jest cos innego o podobnej wartosci jak john dogs?

Mam wrazenie ze przez john doga kot ma wysypke, siersc wypada itd.... kot jest nerkowcem, przyjmuje Nefroloxan, Omega 3, Probiotyki, APelka (chora tarczyca).... siersc mu wypada mimo dobrych wynikow, sprawdzony pod katem pasozytow, pchel i innych rzeczy i nic ..
Takze chcialbym zmienic karme, tylko na jaka ?

Karol_t

 
Posty: 9
Od: Wto mar 07, 2023 19:59

Post » Pt mar 01, 2024 1:45 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Przeczytaj o skutkach ubocznych apelki
To nie karma tylko apelka

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt mar 01, 2024 19:54 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

To jak zejsc z apelki? ...

Karol_t

 
Posty: 9
Od: Wto mar 07, 2023 19:59

Post » Pt mar 01, 2024 19:55 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Karol_t pisze:Witam,

Krótka piłka, john dog for cats przerabiany, cats plate z kolei nie na moja kieszen... Czy jest cos innego o podobnej wartosci jak john dogs?

Mam wrazenie ze przez john doga kot ma wysypke, siersc wypada itd.... kot jest nerkowcem, przyjmuje Nefroloxan, Omega 3, Probiotyki, APelka (chora tarczyca).... siersc mu wypada mimo dobrych wynikow, sprawdzony pod katem pasozytow, pchel i innych rzeczy i nic ..
Takze chcialbym zmienic karme, tylko na jaka ?


Jest cos czym moge zastapic?

Karol_t

 
Posty: 9
Od: Wto mar 07, 2023 19:59

Post » Pt mar 01, 2024 20:35 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

anka1515 pisze:Przeczytaj o skutkach ubocznych apelki
To nie karma tylko apelka

Jest naturalny środek podobnie działający aby nie zaszkodzić kotu?

Karol_t

 
Posty: 9
Od: Wto mar 07, 2023 19:59

Post » Pt mar 01, 2024 21:07 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Nie wiem cZy jest , raczej nie bo by ludzie pisali
Podobne leki do apelki są podawane
Moja Morusia wykończyła się szybko po Apelce
W szczególe ze ona była bardzo nerwowa

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt mar 01, 2024 21:14 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Porozmawiaj z wetem da podobne leki ale chyba tak samo szkodliwe
Może na razie przerwijcie za zgoda weta i zobaczysz jak kot się będzie czuł
Gdzieś na forum jest kilka wątków o leczeniu tarczycy
Da i karmy ale mało działające
Podniosę może ktoś podpowie

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt mar 01, 2024 21:50 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Nie byłabym taka wyrywna z sugerowaniem przerywania podawania Apelki, szczególnie że nie wiemy jaki jest poziom hormonów a kot jest nerkowy.
Niektóre koty gorzej na nią reagują - ale sporo reaguje bardzo dobrze. Trudno na nią zwalać wszelkie objawy u schorowanego kota.

Przede wszystkim - co to za wysypka?
Jak wygląda? Gdzie jest i od kiedy?
I na czym polega to wypadanie sierści? Po prostu wyłazi po całości? Ale kot nie ma przełysień? Czy są już widoczne? A jeśli tak - to w jakich miejscach? To same wypadające włosy czy takie jakby kępki?
Jakie kocurek ma wyniki?
W jaki sposób wykluczyliście pasożyty?

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt mar 01, 2024 22:06 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Chyba napisałam o wecie , o rozmowę
A apelka szybko rozprawia się z nerkami i szybciej kota trafi
Badań można robić bez m liku tylko w wiekszosci nic nie dają
Oprócz pustego portfela
Ciekawe który lekarz ludzki tak leczy bo ja nie znam
Myśle , ze jak kot bierze apelke to go widział

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt mar 01, 2024 22:13 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

W poprzednim watku: viewtopic.php?f=36&t=215622&p=12711077#p12711077
przewija sie temat jedzenia i wyniki.
Moze macie cos swiezszego, do porownania, moze tu bylaby jakas wskazowka?
No i kwestia, ze np. barf nie na kieszen i tryb zycia.
Z jakich powodow? Bo cenowo wychodzi chyba najkorzystniej w zestawieniu zywieniowym, a zdrowotnie tez sie sprawdza.
Co kot dostaje poza john dog, bo sama karma miesna, ale nieco uboga. W kazdym skladzie przewija sie olej z lososia, moze tu lezy problem?

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt mar 01, 2024 23:24 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

anka1515 pisze:Chyba napisałam o wecie , o rozmowę
A apelka szybko rozprawia się z nerkami i szybciej kota trafi
Badań można robić bez m liku tylko w wiekszosci nic nie dają
Oprócz pustego portfela
Ciekawe który lekarz ludzki tak leczy bo ja nie znam
Myśle , ze jak kot bierze apelke to go widział


Ale jednocześnie wydałaś już diagnozę - to nie jedzenie, to Apelka. Opiekun kota już się dopytuje jak ją odstawić.
Co to oznacza że badań można zrobić bez liku i w większości nic nie dają oprócz pustego portfela? Sugerujesz że badania są bez sensu?
Tak się dopytuję bo chcę mieć pewność że dobrze Cię zrozumiałam.

Nic nie wiemy o tym kocie, ani od kiedy jest leczony, ani jakie ma wyniki, ani jak łysieje i jaką ma wysypkę - ani również od kiedy.
A Ty już wiesz że to przez Apelkę i jej odstawienie kota uleczy.
I że badania nie mają sensu.
I że ludzcy lekarze nie robią badań.
Mam nadzieję że jestem zmęczona i po prostu źle zrozumiałam co piszesz ;)

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt mar 01, 2024 23:30 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

FuterNiemyty pisze:W poprzednim watku: viewtopic.php?f=36&t=215622&p=12711077#p12711077
przewija sie temat jedzenia i wyniki.
Moze macie cos swiezszego, do porownania, moze tu bylaby jakas wskazowka?


Dzięki!
I dokładnie, przydałoby się więcej informacji.
Wysypka i łysienie to bardzo szerokie pojęcie. Szczególnie gdy wiadomo że kot z przewlekłymi chorobami ale nie wiemy jakie są obecne wyniki.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob mar 02, 2024 0:17 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Blue pisze:Nie byłabym taka wyrywna z sugerowaniem przerywania podawania Apelki, szczególnie że nie wiemy jaki jest poziom hormonów a kot jest nerkowy.
Niektóre koty gorzej na nią reagują - ale sporo reaguje bardzo dobrze. Trudno na nią zwalać wszelkie objawy u schorowanego kota.

Przede wszystkim - co to za wysypka?
Jak wygląda? Gdzie jest i od kiedy?
I na czym polega to wypadanie sierści? Po prostu wyłazi po całości? Ale kot nie ma przełysień? Czy są już widoczne? A jeśli tak - to w jakich miejscach? To same wypadające włosy czy takie jakby kępki?
Jakie kocurek ma wyniki?
W jaki sposób wykluczyliście pasożyty?

Wysypka takie krostki, ranki na grzbiecie, bylismy u dermatologa kociego, szukal przcyzyny w pchłach jednak ich nie znalazl.. kot ciagle sie lize, bardzo natarczywie, plus te krostki. Wczesniej ich nie bylo - jak kojarze , przed apelką.
Siersc wypada tak ze widac przezedzenia na grzbiecie, wypada mu powoli, jak tez pewnie to wylizuje i wypada z tym co zlize. Wyniki ma niezle przy zastosowaniu tego co wyzej napisalem.
Przelysienia na grzbiecie wzdluz ze tak powiem, wyglada to zle.
Czy kotu cos dolega fiizycznie ? - NIC, jak zdorwy kot. Martwi nas to. BARDZO.

Pomyslalem ze albo APELKA albo karma.

Wczesniej jadl FERINGE, od roku je JOHG DOGS.
Nefroloxan, WIT OMEGA 3, apelka, probiotyki do jedzenia.

Dermatolog nie wie co to. Nie da streydow bo kot nerkowy. Na poczatku mial zbyt wysoka tarczyce, potem apelka obnizyla ze zbyt nisko, teraz ma w normie..

Karol_t

 
Posty: 9
Od: Wto mar 07, 2023 19:59

Post » Sob mar 02, 2024 0:18 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Jutro moge zrobic zdjecia wylysien i tu wstawic

Karol_t

 
Posty: 9
Od: Wto mar 07, 2023 19:59

Post » Sob mar 02, 2024 9:08 Re: KARMY Z NISKIM FOSFOREM , Wypadająca sierść, wysypka

Jesli masz wyniki z ostatniego czasu, warto by je wrzucic.
Probiotyki na stale, z jakiegos powodu konkretnie?
Wit OMEGA 3, jaki preparat, co ma w sobie?

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 127 gości