Proszę o pomoc, mój kot ma cukrzycę i PChN!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lut 28, 2024 9:22 Proszę o pomoc, mój kot ma cukrzycę i PChN!

Cześć, jestem Keith i mam szmacianą lalkę o imieniu Fatso. To najsłodszy i najpiękniejszy zwierzak :) Ma 14 lat i od kilku lat choruje na cukrzycę. Udało mi się odstawić insulinę lub podawać jej bardzo małą ilość, stosując dietę wyłącznie białkową Purely Fancy Feast (zamiast diety na receptę Royal Canin, której wymagał weterynarz). To działało świetnie, aż do kilku miesięcy temu, kiedy przestał jeść, doznał odwodnienia i trafił do szpitala na kilka dni. Zdiagnozowano u niego 4. stopień choroby nerek. Weterynarz zalecił mu podawanie karmy Royal Canin wspierającej nerki D, co zrobiłem i pomogło mu to w leczeniu choroby nerek, co jest wspaniałe, ale jego cukrzyca gwałtownie wzrosła i teraz znów stanowi duży problem. Stracił regulację i teraz będę musiał ponownie pompować insulinę. Nie jestem fanką karmy na receptę Royal Canin, ale nie wiem, czym jeszcze go karmić, aby poradzić sobie z obydwoma schorzeniami. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś na tym forum mógł pomóc mi i mojemu ukochanemu Grubasowi. Wielkie dzięki!smash karts
Ostatnio edytowano Czw lut 29, 2024 7:40 przez keithschill, łącznie edytowano 2 razy

keithschill

 
Posty: 1
Od: Śro lut 28, 2024 9:18

Post » Śro lut 28, 2024 22:37 Re: Proszę o pomoc, mój kot ma cukrzycę i PChN!

Podniosę.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elle i 134 gości