Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lut 14, 2024 18:22 Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

Czy ktoś ma doświadczenie z leczeniem bakterii Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu,u kota nerkowego? Czy z tym paskudztwem da się wygrać?
Powoli tracimy nadzieję, że uda nam się tego potwora pozbyć :( Pajka ma 17 lat, powinna mieć wykonany zabieg chirurgiczny w postaci wycięcia guzka na skórze (wizytę u onkologa mamy 19.02), ale nasza weterynarz prowadząca odradza nam jakiekolwiek operacje ze względu na obecność Pseudomonas w pęcherzu, gdyż wg mniej przy podaniu narkozy bakteria może pójść dalej i doprowadzić do roponercza. Nefrolog która prowadzi Pajkę ze sprawami nerkowymi, twierdzi że ryzyko nie jest duże i doradza jak najszybciej usunąć guza w narkozie wziewnej, z zachowaniem protokołu nefrologicznego. Kot jest po niemal 6 tygodniowym leczeniu Marbocylem (lek wytypowany na podstawie posiewu moczu z antybiogramem)- rozpoczęliśmy od 10mg, a w ostatnim tygodniu leczenia zwiększyliśmy dawkę do 15mg. Dostała również 5 dawek autoszczepionki przygotowanej dla niej w Vetlab. W trakcie leczenia antybiotykiem ilość bakterii powoli spadała, osiągnęliśmy nawet poziom 10^2 CFU/ml ale niestety około 3tygodnie po zakończeniu leczenia wszystko wróciło po pierwotnego stanu i w dzisiejszych wynikach posiewu mamy znów 10^6CFU/ml :cry:
Obrazek
Obrazek

Może ktoś coś doradzi co jeszcze można zrobić?

amyris

 
Posty: 29
Od: Śro lis 22, 2023 6:33

Post » Czw lut 15, 2024 7:24 Re: Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

Podniosę

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 16, 2024 7:50 Re: Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

Podniosę

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 16, 2024 20:48 Re: Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

Ktoś pomoże? Proszę, przypadek rzadko spotykany.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Śro lut 21, 2024 0:43 Re: Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

Jestem przerażona niekompetencja wetow. Po ostatnich doświadczeniach uderzylabym od razu do specjslisty -nefrologa/nefrologow. Jest też taka lecznica w podkowie leśnej zajmują się tylko nerkowcami. Może online pomogą. Mają znakomite opinie i może mieli już taki przypadek

Magdakitka

 
Posty: 198
Od: Pon sty 15, 2024 2:17

Post » Śro lut 21, 2024 2:00 Re: Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

Na pewno już byłaś u wet
Ja ze swojego doświadczenia powiem ,ze w te badania nie wierze
Dlaczego
Dużo razy robiłam i sobie i kotom z różnych powodów i nic nie pomagało
Czasami lepiej dłużej pojechać delikatniejszymi antybiotykiem
Sama mam problemy ze zdrowiem i wiem jak to działa
Jeden z kotów na pewno był ze 3 mies
Inny więcej
Takie infekcje trudno wyleczyc
Mycie tylka, parzenie kuwety, kot gdzieś siada i roznosić
Napisz co udało się zrobić

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 21, 2024 17:28 Re: Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

Magdakitka pisze:Jestem przerażona niekompetencja wetow. Po ostatnich doświadczeniach uderzylabym od razu do specjslisty -nefrologa/nefrologow. Jest też taka lecznica w podkowie leśnej zajmują się tylko nerkowcami. Może online pomogą. Mają znakomite opinie i może mieli już taki przypadek


Kocia jest pod stałą opieką nefrologa, jeśli chodzi o leczenie nerkowe/leczenie pęcherza - ta osoba prowadziła do tej pory całe leczenie bakterii, które jak wspomniałam nie przyniosło spodziewanego efektu mimo, że było i jest raczej prowadzone prawidłowo. Nefrolog nie widzi przeciwskazań do zabiegu wycięcia zmiany skórnej, ponieważ mimo że bakteria jest obecna i jest jej sporo , to przy ostatnim badaniu ogólnym moczu nie było cech aktywnej infekcji. W kwestii guza na skórze kota prowadzi onkolog, który również nie widzi przeciwskazań do zabiegu, o ile będzie przeprowadzony w protokole nefrologicznym. Dodatkowo, na co dzień, z mniej skomplikowanymi rzeczami Pajkę pilotuje "normalna" wet, bez specjalizacji - ta która odradza operację i która mocno sugeruje, że przy podaniu narkozy jest niemal pewne że Paja umrze, bo bakteria pójdzie dalej w kierunku nerek i doprowadzi do roponercza. Przez tą właśnie opinię boimy się zabiegu (który teoretycznie mamy ustalony na 6 marca) i szukamy jakiegoś jeszcze sposobu na walkę z tym paskudztwem :?
Jestem z Gdyni więc Podkowa Leśna jest dla nas niestety za daleko a online weterynarze raczej nie chcą nic doradzać :(

amyris

 
Posty: 29
Od: Śro lis 22, 2023 6:33

Post » Śro lut 21, 2024 17:33 Re: Kot nerkowy i Pseudomonas Auerginosa w pęcherzu

anka1515 pisze:Na pewno już byłaś u wet
Ja ze swojego doświadczenia powiem ,ze w te badania nie wierze
Dlaczego
Dużo razy robiłam i sobie i kotom z różnych powodów i nic nie pomagało
Czasami lepiej dłużej pojechać delikatniejszymi antybiotykiem
Sama mam problemy ze zdrowiem i wiem jak to działa
Jeden z kotów na pewno był ze 3 mies
Inny więcej
Takie infekcje trudno wyleczyc
Mycie tylka, parzenie kuwety, kot gdzieś siada i roznosić
Napisz co udało się zrobić


U wetów jesteśmy regularnie ( łącznie 3 różnych). Na razie bez zmian, szukamy ciągle rozwiązań . Na własną rękę wprowadziliśmy dziś Urinovet Cat Dilution - wiem że ta bakteria nie lubi kwaśnego środowiska. Łudzę się że może choć trochę liczebność tej paskudy spadnie

amyris

 
Posty: 29
Od: Śro lis 22, 2023 6:33




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości