Kotka 6 lat - zły stan

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob sty 13, 2024 22:32 Kotka 6 lat - zły stan

Cześć
Pacjent: kotka 6 lat, domowa, niewychodzaca

Kot leczony na NN od 15.07.2023r. Leczenie opierało się na początkowej antybiotykoterapii / płynoterapii oraz podawaniu Nefrokrillu. Stan kota polepszył się. Do dzis cały czas Nefrokrill w domu i okresowo wykonywane były badanie krwi. Specjalne jedzenie dla kotów z nerkowymi problemami.

Od początku roku stan kota znacznie się pogorszył. Kot przestał jeść – pojawił się duży problem z zapaleniem w jamie ustnej / stan zapalny dziąseł / kamień nazębny.
W tym okresie kot dostawał : Synulox, Loxicom, Vetemex, Płyn Ringera oraz spray do jamy ustnej Vet-Protector.
Brak Poprawy.
Ostatnie dni to drastyczyczny zjazd. Kot waży trochę ponad 2kg, bardzo mało lub w ogóle nie je.
Aktualne wyniki:
Fosfor nieorganiczny 3,24
Kreatynina 1130,7
Mocznik 70,0

Weterynarz delikatnie sugeruje, że doszliśmy już do ściany.
Co uważacie? Dalsza walka to tylko już przedłużanie kolejnych dni? Nie chcemy też męczyć jej. Wyczerpały nam się już pomysły, a kot ewidentnie z dnia na dzień słabnie.
Obecnie pokarm podawany przez strzykawke.

PeterZet

 
Posty: 3
Od: Sob sty 13, 2024 22:22

Post » Sob sty 13, 2024 23:14 Re: Kotka 6 lat - zły stan

A wyniki jakich badań były wskazeniem do terapii o której piszesz? I czemu choroba była NN.

Twoje ostatnie pytanie jest trudne. Z tego co piszesz kreatynina koszmarnie poszła w górę, przy stosunkowo niskim moczniku to faktycznie zły znak. Niestety nie podajesz norm, wyłącznie wynik, to mało. A jak wygląda morfologia i inne wyniki?
A pytanie jest trudne bo dalsze decyzje możesz podjąć wyłącznie Ty i wet, Wy znacie kota.
Mam nadzieję, że uda się kotce pomóc.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4492
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Nie sty 14, 2024 8:07 Re: Kotka 6 lat - zły stan

Przesyłam wyniki morfologi
Obrazek

PeterZet

 
Posty: 3
Od: Sob sty 13, 2024 22:22

Post » Nie sty 14, 2024 10:52 Re: Kotka 6 lat - zły stan

Morfologia nie jest najgorsza. Biochemia też dobra, ale w niej parametry nerkowe fatalne wraz z fosforem. Mocznik wysoki, teraz to widać gdy wkleiłeś całość wraz z normami.
Pozostałe wyniki nie są złe. Pytanie czy jej nerki pracują - czy ona siusia? Nic nie zrobisz przy tak wysokim poziomie mocznika, kreatyniny i fosforu, te parametry trzeba koniecznie obniżyć, a z tego co piszesz o stanie kotki, po prostu nie wiem czy Ci się uda i czy wystarczy czasu. Przy takiej masakrze w pyszczku poprosiłabym o steryd w iniekcji. Kotka może nie jeść ze względu na ból. Po pierwsze w pyszczku że względu na stan zapalny, po drugie z powodu nadżerek w przewodzie pokarmowym spowodowanych wysokim mocznikiem, albo z obu tych powodów.
Czy wcześniej te wyniki nerkowe (mocznik, kreatynina i dodatkowo fosfor) też były tak wysokie? Na co była leczona kotka od sierpnia, jak piszesz? Może źródłem tych problemów był stan zapalny w pyszczku czy to była diagnoza związana z przewlekłą niewydolnością nerek?

Bardzo Ci współczuję, wg mnie wszystko zależy od kota i jego chęci do walki
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4492
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Nie sty 14, 2024 12:12 Re: Kotka 6 lat - zły stan

W lipcu kotka przestała jeść i bardzo dużo piła wody. Diagnoza u weta: niewydolność nerek.
Wrzucam badania które posiadam z poprzednich miesięcy:
Mocz 17.08.2023
Obrazek
Krew 07.09.2023
Obrazek
Krew 14.09.2023
Obrazek
Krew 27.09.2023
Obrazek

PeterZet

 
Posty: 3
Od: Sob sty 13, 2024 22:22




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości