rosół/galaretka

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto gru 26, 2023 14:35 rosół/galaretka

Mój kot bardzo mało pije a jako nerkowiec powinien dużo. Pomyślałem o zrobieniu mu rosołu lub galaretki którą lubi żeby dostarczyć mu więcej wody. Ale z drugiej strony wywar może mieć dużo fosforu który należy ograniczać. Napewno nie powinno się robić wywaru z kości. Ale z jakiego mięsa najlepiej zrobić? No i muszę dodać żelatyny bo wywar z kurzych łapek czy golonki który by się sam ściął pewnie jest niewskazany.

citrix

 
Posty: 27
Od: Czw sie 05, 2021 10:38

Post » Nie sty 07, 2024 20:32 Re: rosół/galaretka

Ja swojej kici kupiłam fontannę i to był strzał w dziesiątkę. Kotka lubi pić wodę z poidełka a i dźwięk pluskającej wody pewnie prowokuje do picia.
Żądam postawienia Andrzeja Dudy w stan oskarżenia zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 145. ustęp 2.

Senanta

 
Posty: 2392
Od: Nie paź 20, 2019 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 07, 2024 22:34 Re: rosół/galaretka

citrix pisze:Mój kot bardzo mało pije a jako nerkowiec powinien dużo. Pomyślałem o zrobieniu mu rosołu lub galaretki którą lubi żeby dostarczyć mu więcej wody. Ale z drugiej strony wywar może mieć dużo fosforu który należy ograniczać. Napewno nie powinno się robić wywaru z kości. Ale z jakiego mięsa najlepiej zrobić? No i muszę dodać żelatyny bo wywar z kurzych łapek czy golonki który by się sam ściął pewnie jest niewskazany.

Mięso z uda kurzego bądź indyczego (trzeba zdjąć skórę). Ugotować bez przypraw, można dodać marchewkę. Mięsko posiekać, marchewkę rozgnieść widelcem, podlać rorołem i podawać.
Gotowałam większą ilość, dzieliłam na porcje (mięso + płyn) i po prostu zamrażałam.

Czemu kurze łapki nie są wskazane?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4481
Od: Śro gru 28, 2022 17:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości