badani krwi Łódź

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto gru 19, 2023 11:01 badani krwi Łódź

Gdzie w Łodzi mogę zrobić w miarę tanio badania krwi? Robiłem w pro-vet, ale za kilka badań zapłaciłem 250 zł. Z tego co wiem, to jest drogo.

citrix

 
Posty: 27
Od: Czw sie 05, 2021 10:38

Post » Wto gru 19, 2023 11:35 Re: badani krwi Łódź

Tańszą niewątpliwie opcją jest vetcomplex, laboratorium z którego usług korzysta obecnie wiele łódzkich lecznic. Absolutnie nie polecam i odradzam.
Zmarnowane pieniądze, wiarygodność niska, czemu? Np:
- nie oznaczają poziomu specyficznej lipazy, co przy chorobach trzustki jest kluczowe
- jeśli oznaczają np gronkowca, to robią to tylko na zasadzie, że tak, jest. Ale bez szczegółów
- zdarza im się gubić próbki (tak było u nas z wymazem pod kątem chlamydii)
- robiłam kotom profilaktykę; 4 koty, wyniki identyczne do drugiego miejsca po przecinku, jakoś mało prawdopodobne

Ja zamawiam idexx, za badania krwi kotki (morfologia, biochemia, jonogram) zapłaciłam ok 300 zł (300 vs 250 to w sumie mała różnica), a wyniki są wiarygodne.
Na odczynnikach idexx pracuje lecznica Kalinowa, nie wiem jak to się kształtuje cenowo bo są drodzy (a i samą lecznicę nie bardzo polecam).
Reasumując, w lecznicy, która prowadzi kota trzeba spytać z jakim laboratorium współpracują, to kluczowe.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Wto gru 19, 2023 13:23 Re: badani krwi Łódź

Dzięki. Ja w międzyczasie też wysłałem pytania o cenę do kilku przychodni. Podzielę się zdobytymi informacjami.
Myślałem że vetcomplex tylko przyjmuje próbki od lekarzy.

citrix

 
Posty: 27
Od: Czw sie 05, 2021 10:38

Post » Wto gru 19, 2023 13:49 Re: badani krwi Łódź

citrix pisze:Myślałem że vetcomplex tylko przyjmuje próbki od lekarzy.

Tak właśnie jest. Dlatego trzeba pytać w lecznicy do jakiego laboratorium wysyłają materiał.
A jeśli sami robią, to dokąd wysyłają materiał na badania tych parametrów, których nie oznaczają sami.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości