Fundacja, która może pomóc w leczeniu

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw paź 26, 2023 11:04 Fundacja, która może pomóc w leczeniu

Dzień dobry, piszę z pytaniem czy znają Państwo może jakieś fundacje, które pomogłoby mi w sfinansowaniu operacji stomatologicznej u cukrzycowego kota?

Poruszanie tego tematu jest dla mnie bardzo trudne, ponieważ uważam, że jeżeli bierze się pod swój dach kota, powinno się zapewnić mu życie w dostatku, w jak najlepszym zdrowiu. Niestety moja sytuacja wygląda tak, że mam w domu 4 przewlekle chore koty w wieku geriatrycznym, które trafiły do mnie jako jedne z wielu tymczasowiczów lata temu i nie udało im się znaleźć domu. Jeden kot ma wodogłowie i idące za tym migreny i oczopląs horyzontalny i problemy stomatologiczne - jednak ze względu na jego schodzenie weterynarze obawiają się jak wpłynie na niego narkoza - to 10 letni kot, gdy zaczęły się u niego problemy neurlogiczne wróżyli mu życie nie dłuższe niż 5 lat, drugi kot wrócił po 2 latach z adopcji, cierpi na niewydolnośc nerek i poważne problemy stomatologiczne, jesteśmy po pierwszej operacji usunięcia 5 zębów i w listopadzie czeka nas kolejna, na którą znów będę musiała się zapożyczyć, trzeci kociak ma niewydolność układu oddechowego i zaćmę - jako kociak przeszedł ciężki KK, przez rok nie mogliśmy wyleczyć u niego zapalenia płuc i czwarta kota, która cierpi na curzycę od 3 lat, a od 6 lat jest leczona na idiopatyczną niedokrwistość encortolonem, ostatnio ma okropny problem z zębami, 2 kły same jej wypadły, 2 pozostałe ruszają się sprawiając jej okropny ból, nie mogę na to patrzeć i serce mi pęka gdy widzę jak cierpi. Nie stać mnie na chwilę obecną na zabieg, na razie z trudem ciągnę finansowo leczenie jednego kota i nie mam skąd wziąć na kolejne zabiegi. Odkładanie tego w czasie i bezsilne patrzenie na jej ból mnie wykańcza, dlatego jeżeli znacie jakąś fundację która pomaga ludziom w podonych sytuacjach finansując leczenie, będę BARDZO wdzięczna za informację.

Albus

 
Posty: 59
Od: Pon maja 26, 2014 7:04

Post » Czw paź 26, 2023 11:32 Re: Fundacja, która może pomóc w leczeniu

Nie słyszałam o takiej fundacji (fundacje z reguły same są pod finansową kreską).
Spróbuj założyć zbiórkę w internecie i podaj o niej informację w forumowym dziale Koty, gdzie więcej osób zagląda.
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10128
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Czw paź 26, 2023 11:34 Re: Fundacja, która może pomóc w leczeniu

Albus pisze:Dzień dobry, piszę z pytaniem czy znają Państwo może jakieś fundacje, które pomogłoby mi w sfinansowaniu operacji stomatologicznej u cukrzycowego kota?


nie wiem jaka fundacja by pomogła

ale zacznij o tego, że napisz o którego kota chodzi
o tego drugiego? jak ma imię ? wrzuć zdjęcie
czy o czwartego?

może warto zrobic zbiorkę na siepomaga/ lub na czyms podobnym
i warto też napisać jaka kwota jest potrzebna, na kiedy itd

warto pisać z odstępami, bo wtedy łatwiej czytać taki post

Albus pisze:mam w domu 4 przewlekle chore koty w wieku geriatrycznym,

Jeden kot ma wodogłowie i idące za tym migreny i oczopląs horyzontalny i problemy stomatologiczne - jednak ze względu na jego schodzenie weterynarze obawiają się jak wpłynie na niego narkoza - to 10 letni kot, gdy zaczęły się u niego problemy neurlogiczne wróżyli mu życie nie dłuższe niż 5 lat,

drugi kot wrócił po 2 latach z adopcji, cierpi na niewydolnośc nerek i poważne problemy stomatologiczne, jesteśmy po pierwszej operacji usunięcia 5 zębów i w listopadzie czeka nas kolejna, na którą znów będę musiała się zapożyczyć,

trzeci kociak ma niewydolność układu oddechowego i zaćmę - jako kociak przeszedł ciężki KK, przez rok nie mogliśmy wyleczyć u niego zapalenia płuc

czwarta kota, która cierpi na curzycę od 3 lat, a od 6 lat jest leczona na idiopatyczną niedokrwistość encortolonem, ostatnio ma okropny problem z zębami, 2 kły same jej wypadły, 2 pozostałe ruszają się sprawiając jej okropny ból, nie mogę na to patrzeć i serce mi pęka gdy widzę jak cierpi.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw paź 26, 2023 13:26 Re: Fundacja, która może pomóc w leczeniu

Chodzi o czwartą kotke, Lili. Nie wiem jaka kwota będzie potrzebna, bo w tym przypadku przynajmniej w mojej klinice 3 dni przed muszę przyjść z nią na kroplówki i badania krwi, sam zabieg za 5 zębów u Remka (drugiego kotka) wyszedł mnie ostatnio trochę ponad 900 pln, plus badania i kroplówki, ze względu na niewydolnośc nerek, przed zabiegiem +1100pln.

Dziękuję za odpowiedzi.

dla zainteresowanych zdjecie, Lili słabowidoczna, najmniejsza kuleczka z czarnym berecikiem https://photos.app.goo.gl/PpUic7vqcnYKBCbz5

Albus

 
Posty: 59
Od: Pon maja 26, 2014 7:04




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 162 gości