Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lut 23, 2024 21:54 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Jonogram był ostatnio robiony 01 lutego. Ca 12 mg/dl norma 8-12 więc chyba dobrze. W ogóle to cały jonogram był dobry oprócz BUN, UREA i Crea podwyższone.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Pt lut 23, 2024 21:57 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

[quote="anka1515"]Poczekaj
Kicia bierze te leki co wymieniłaś ostatnio cały czas razem z poprzednimi ?
Tak. Bierze je cały czas.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Pt lut 23, 2024 22:03 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Czyli był wapń na końcu normy a teraz minęło 3 tyg po dodaniu następnego leku z wapniem ?
Żeby nie podskoczyło
Często po lekach z węglanem wapnia koty wymiotują i nie chcą jeść
Poszukaj na forum

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 23, 2024 22:14 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

anka1515 pisze:Czyli był wapń na końcu normy a teraz minęło 3 tyg po dodaniu następnego leku z wapniem ?
Żeby nie podskoczyło
Często po lekach z węglanem wapnia koty wymiotują i nie chcą jeść
Poszukaj na forum

Dzięki. Poszukam. Jestem ekonomistką i chemia jest dla mnie czarną magią. Ale zawsze można wiedzieć więcej. Czy myślisz, ze Pronefre też odstawić np. do poniedziałku? Będzie wtedy mój wet i się z nim skontaktuję na tel.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Pt lut 23, 2024 22:22 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Nie mam siły się cofać ,mam kiepski tel
Ale tu chyba ktoś pisał p różnych wynikach z lab
Ja tez tak miałam i na to trzeba uważać
U mnie kilka razy nawet robiłam dwóm kotom na raz badania krwi
Z jednego pobierania jeden wynik na miejscu ( wszystko co się dało)
A druga próbka szła do laboratorium , wychodziły inne wyniki
Znalazłam stronę w internecie jakie przyczyny i kol z lab ludzkiego mówiły ze tak bywa
Wiec uczulam
Koty niby miały dobre wyniki z jednego a tu moment i po kocie
U staruszka tez tak było i uważałam ze coś jest nie tak
W ostatniej chwili poprosiłam o dodatkowej i były złe
No morfologia -dobra a drugi ze trzeba wejść z lekami
Wet ze ok
Zleciłem żelazo i wysycenie żelazem ) jakoś to się tak nazywa i był niedobór
Kocio lizał piecyk , próbował żwirek a wet ze o tym nie słyszał

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 23, 2024 22:26 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Ja tylko podpowiadam co może być przyczyna
A wyniki potrafią długo być fajne i nagle
Może spróbuj któryś z weglanem odstawić jak nie oba na chwile
Wylapywacz jeszcze dajesz Nefrokrill
U mnie u staruszek nie mógł go brać bo wymiotował

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 23, 2024 22:40 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Kocilla de Mru pisze:Mój obecny wet, a jesteśmy u niego od października i cieszę się, że podjęłam decyzję o zmianie lekarza, twierdzi, że obecnie jest taka tendencja odchodzenia od rygoru karmienia karmami renal. Dopóki nie ma białkomoczu nie ma potrzeby ograniczać białka. Kot i tak mało je, więc niech je odżywcze jedzenie.

Dokładnie też tak uważam, że na renalu może być niedożywiony

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt lut 23, 2024 22:49 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Odstawię Rubenal i Pronefrę. Na dwa dni. Dopóki nie były włączone było całkiem dobrze. Po odstawieniu kroplówek na tydzień rozhuśtał się bun i crea i dlatego zostały włączone. Jak widać nie było to dobre. Może wystarczyłoby wrócić tylko do kroplówek. Teraz mogę tylko gdybać.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Pt lut 23, 2024 23:09 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Nie wiem jakie macie wyniki mocznika i krea
Ale nerkowe koty bez kroplówek nie bardzo
Małe ale kroplówki
A i karmiąc karmami nie nerkowymi trzeba pamiętać aby wybierać o jak najmniejszej zawartości fosforu
I pamiętać o wyłapywaczu
Nie każdy wylapywacz sobie radzi
U nas był fosfor w połowie normy jakiś czas nie dawałam wylapywacza i przez tydzień podskoczyło bardzo duzo

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob lut 24, 2024 0:20 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Tak. Bez kroplówek wszystko idzie w górę. Sama to widzę. Teraz nie zgodzę się na przerwy w ich podawaniu. I tak chyba będzie do końca życia kotki. Zdrowa już nie będzie. Ważne, aby mogła cieszyć się życiem, a nie tylko spać, aby przetrwać złe samopoczucie.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Wto lut 27, 2024 11:45 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Są już dobre kupki. Nie myślałam, że będę się cieszyć na ich widok :D
Anka 1515 dzięki za podpowiedź odstawienia Rubenalu i Pronefry. I za zwrócenie uwagi na wysokość wapnia. Wczoraj w rozmowie tel. lekarz potwierdził, że to był dobry ruch. W piątek robimy badania i jonogram.

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Wto lut 27, 2024 12:10 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Czy orientujecie się, czy nefroloxan i nefroactiv oraz porus one mogą powodować biegunki?

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto lut 27, 2024 12:11 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Animus pisze:Czy orientujecie się, czy nefroloxan i nefroactiv oraz porus one mogą powodować biegunki?

SUPER!!! jezu u nas poprawa samopoczucia, apetytu, 5 dzień bez miratazu aż się boję zapeszyć <3

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto lut 27, 2024 18:35 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Cieszę się i zazdroszczę. U nas totalny zjazd z apetytem.Wróciłam do karmienia strzykawkami :(

Kocilla de Mru

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Nie paź 01, 2023 18:58

Post » Wto lut 27, 2024 20:26 Re: Kotka z ostrym zapaleniem nerek - potrzebna pomoc

Kocilla de Mru pisze:Cieszę się i zazdroszczę. U nas totalny zjazd z apetytem.Wróciłam do karmienia strzykawkami :(

:( a jakie są wyniki z weekendu?

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości