Punkcja nerki u kota

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob cze 10, 2023 22:06 Punkcja nerki u kota

Witam, mój 15-letni kotek ma mieć punkcję nerki w częściowym znieczuleniu. Ma powiększone nerki (jedną znacznie), mocznik nieznacznie podwyższony, reszta badań całkiem w normie. Jedynie w moczu badanym z pęcherza jest krew. Ciśnienie krwi ok. Weterynarz podejrzewa jakiś proces bakteryjny w nerce po USG. Czy w tej sytuacji to znieczulenie nie wykończy mu nerek? Czy czyjś kotek przechodził takie badanie? Jak wygląda? Jak kot się czuł po badaniu? Czy pojawiły się jakieś powikłania lub pogorszenie stanu? Czy warto kota męczyć, bo może można podać jakiś antybiotyk o szerokim spektrum działania? Nie wiem, czy się godzić na to badanie :( Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i podpowiedzi...

Aniul1

 
Posty: 2
Od: Sob cze 10, 2023 21:58

Post » Nie cze 11, 2023 7:46 Re: Punkcja nerki u kota

Najlepiej skonsultuj to z innym wetem. Normalnie bakterii szuka się w posiewie moczu. Czy kot już był przeleczony jakimiś antybiotykiem, furaginą np.? Diagnostykę poszerza się, kiedy dotychczasowe leczenie nie przynosi rezultatu. A nie piszesz, czy już zostało wdrożone. Kiedy moja kotka sikala z krwią, wystarczała furagina.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14703
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro cze 28, 2023 3:03 Re: Punkcja nerki u kota

Dziękuję ♥️

lakitagaskins

 
Posty: 1
Od: Śro cze 28, 2023 2:33




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości