Lolek

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto sie 01, 2023 9:28 Re: Lolek

Nie podam najpierw pytam każdy mówi co innego:) już naprawdę zgłupieć idzie . Ja juz nie wiem co mam stosowac rinnger z mleczanami nie bo wapn,, czytam forum były zapytania o plasmatyle z kolei NACL "
Żeby była jasność - NACl także podajemy kotom z PNN. Ale nie jest to najlepszy płyn do nawadniania, szczególnie u kotów z nadciśnieniem. Sprawdza się natomiast, gdy kot ma przekroczony potas lub wapń. Choć są też wówczas alternatywne płyny, które można zastosować." A ON MA Nadciśnienie.. i kolejny cytat z forum " NaCl nie jest to najlepszym wyborem dla nerkowego kota bo ma sporo sodu. Dodatkowo jest przeciwwskazany przy kwasicy.
Okazjonalnie można podać, raczej nic złego się nie wydarzy.
Podpytaj weta czy mają w lecznicy Plasmalyte i czy Bezik mógłby dostawać. Też bardzo fajny płyn do nawadniania."
Więc ja już powoli głupieje.. co patrzac na jonogram mojego kota stosowac:)

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Czw sie 03, 2023 8:17 Re: Lolek

U mnie podskórnie Optilyte, ale jonogram w normie. Optilyte i Plasmalyte to ta sama grupa zbilansowanych plynów wieloelektrolitowych, Plasmalte nie ma jonów wapnia, jest stosowany przy kwasicy, Optilyte jest najbardziej neutralny, podobny do osocza.

kasiek1510

 
Posty: 26
Od: Czw lis 27, 2014 12:11

Post » Czw sie 03, 2023 18:47 Re: Lolek

Jak się czuje Lolek?
Napisz koniecznie czy udało Ci się skontaktować z innym wetem i czy ktoś ma jakiś sensowny pomysł na dalsze postępowanie?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4486
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt sie 04, 2023 8:18 Re: Lolek

Hej Lolek optycznie ok (w środku nie wiem)je na zmianę gotowana pierś i aminonda sensitive-(oczywiście z Renagelem)byla 1 próba powrotu do karmy renalowej- ale tylko skubnal.W poniedz wymiotował ale po prewomaxie się uspokoiło.Do weta poleconego dzwoniłam ale nie wywarł na mnie lepszego wrażenia niż mój.9!kończymy synulox(to będą dwa tygodnie)i zastanawiam się czy wtedy robić komplet badań.Probuje też ogarnąć jaki stosować mu płyn teraz czytam o PWE -ale kazdy ma na ten temat inna opinie.przytyl mi odpukac do ok 3.2 okóło bo ja ważę w misce.Podaje dodatkowo flora balance chce do końca antybiotyku .Nie wiem tylko czy ten helicid Control nie zastąpić alugasrtrinem (czy może macie coś lepszego-tego acid balance nie jestem w stanie podać za duże)Wy osłonowe na żołądek poddajecie cały czas?czy 2 tyg i przerwa.Chcialabym zejść z tych tabletek troche

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Pt sie 04, 2023 11:39 Re: Lolek

Trochę kotów chorych miałam i każdy inaczej reaguje
Ja podawałam pwe ringer lactate ringer zwykły podskórnie nacl
Teraz podaje ringer zwykły podskórnie
Pwe tez podawałam on jest bardziej bolesny
Nacl narazie nie podaj
To wapno nie było tak bardzo przekroczone
Wiec sprawdź czy w innych lekach nie podajesz wapna - skład
I spróbuj z zwykłym ringerem
Ja nie podaje od żołądka bo to za dużo wszystkiego
U niektórych kotów podawałam alugastrin łącznie z jedzeniem -on tez wyłapuje fosfor
Ale ostatnio nie bardzo mogłam znaleść bez dodatków
Dawałam i z miętom ale mięta może zwiększać nadkwasotę
Alugastrin trochę może działać na trzustkę
Ale dawałam
Co do tej animondy to moja Myszka była na niej i jej ten mocznik oraz fosfor za bardzo nie rósł
Staruszek tez na niej jest i trochę na nerkowej ale nie za bardzo je je
Wiec do strzykawki
Partie karmy mogą być różne już to przerabiałam
Może trzeba będzie zwiększyć Renagel
Florę balance daje teraz do karmy i broniactiw bioprotect
Nie daje rady za dużo pisać bo się bardzo na dokładkę potłukłam
Szukam coś jeszcze jakiś dodatek bo uważam ze na jednej karmie to nie bardzo
Może trzeba zwiększyć Renagel
Na razie nie mogę znaleść artykułów co chciałam ci podlinkowac

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt sie 04, 2023 15:46 Re: Lolek

Agnieszka L pisze:Hej Lolek optycznie ok (w środku nie wiem)je na zmianę gotowana pierś i aminonda sensitive-(oczywiście z Renagelem)byla 1 próba powrotu do karmy renalowej- ale tylko skubnal.W poniedz wymiotował ale po prewomaxie się uspokoiło.Do weta poleconego dzwoniłam ale nie wywarł na mnie lepszego wrażenia niż mój.9!kończymy synulox(to będą dwa tygodnie)i zastanawiam się czy wtedy robić komplet badań.Probuje też ogarnąć jaki stosować mu płyn teraz czytam o PWE -ale kazdy ma na ten temat inna opinie.przytyl mi odpukac do ok 3.2 okóło bo ja ważę w misce.Podaje dodatkowo flora balance chce do końca antybiotyku .Nie wiem tylko czy ten helicid Control nie zastąpić alugasrtrinem (czy może macie coś lepszego-tego acid balance nie jestem w stanie podać za duże)Wy osłonowe na żołądek poddajecie cały czas?czy 2 tyg i przerwa.Chcialabym zejść z tych tabletek troche

To dobre wieści :) a przynajmniej optymistyczne. W myśl zasady - leczymy kota, nie wyniki. Najważniejsze, że przytył, że ma apetyt! Apetyt jest u nerkowca kluczowy.
Alugastrin jest w formie mleczka. Ja podawałam solvertyl, bo wtedy szczęśliwie był dostępny, tylko w okresie skoków mocznika. Gdy mocznik utrzymywał sie na pożądanym poziomie, nie dawałam.

PWE generalnie nie powinno się podawać podskórnie. Ja się tej zasady trzymam. Tak zalecła mi wet, który z powodzeniem i sukcesem prowadził oba moje nerkowce. PWE podany podskórnie może (nie musi, ale może) powodować odczyny alergiczne, które w skrajnej formie mogą doprowadzić do martwicy skóry.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4486
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob sie 05, 2023 5:51 Re: Lolek

To moze spróbuję ringera bez mleczanów na zmianę z mleczanami.Mozna tak spróbować?Co do wapnia ja mam podejrzenia nie wiem czy słuszne bo wtedy stosowałam też jako wylapywacz Renalvet(waglan wapnia)teraz przeszłam w całości na Renagel ta dawka początkowa 1/8.Oraz Direne (w składzie też wapń)stosowałam pół teraz zmniejszylam.na 1/4 .Ale tak szczerze zastanawiam się nad skutecznością tego preparatu

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Sob sie 05, 2023 12:46 Re: Lolek

Dobry wet to klucz, powtarzać będę do znudzenia.
Nie czuję się kompetentna do udzielania tak szczegółowych zaleceń.
Staram się dzielić doświadczeniami w opiece nad kotami nerkowymi, podpowiedziami co do jakiegoś kierunku.
Ale szczegóły musi ustalić wet. Można mu coś zasugerować, zadawać pytania, ale ustalenie stosownej terapii, to wet.
Bo to o czym piszesz to poważna sprawa
Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć sensownego weta i że dacie radę :ok:
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4486
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob sie 05, 2023 16:57 Re: Lolek

No jeden wet poleca mleczanu drugi plasmaLyte na zmianę z mleczanami)a 3 płyn baxtera a 4 nacl.coś kotu muszę podać zanim znajdę weterynarza bo kroplówki robię codziennie.Zaraz skończy się pula środków

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Sob sie 05, 2023 17:45 Re: Lolek

Jeśli podasz zwykłego ringera, nic się nie powinno dziać
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4486
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pon sie 07, 2023 7:23 Re: Lolek

Niestety wczoraj Lol znowu miał atak wymiotów ten sam schemat ok 9 antybiotyk( synulox) je kurczaka pierś( mało wiem ze trzeba dawać po trochu) z Renagelem i ok 12 wymioty po wszystkim w wymiocinach 2 kłaki+ kurczak i resztka koloru tabletki(różowy synergal) potem woda. Po prewomax 2h kot jak nowy - je bawi sie, mruczy . Tak w tym tygodniu jedziemy na kolejne badania bo tak być nie może( konczy mi sie mozliwosc zdalnego pracowania). Z nowosci ma antybiotyk( , renagel i nowa karmę aminanda protec sensitive plus dodatkow kurczak gotowany( piers poledwica)1 raz mial piers indyk( wszytko od około 27 lipca). Wiec albo ma rozwala ta trzustkę w kosmos już albo poszedł mocznik albo coś z nowości go dopada...Ja wiem ze na forum kota nie wyleczę , bo kot jest pod opieka weterynarzy , tylko dobrego to ja mogę szukać tygodniami czy miesiącami. Zobaczymy co tam wyjdzie bo go szkoda, naprawę ostatnimi czasy bardzo ładnie się trzymał:(

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Pon sie 07, 2023 9:17 Re: Lolek

Nie denerwuj się, wiem, łatwo powiedzieć.
Skoro był kłak - taka normalna kłacza "kiełbaska"? To może wymioty spowodował po prostu kłak? To najlepsza opcja. Mocznik raczej nie, bo by nie jadł. Prevomax działa na nudności, na ból spowodowany nadżerkami od mocznika, raczej nie.
Może nowa karma mu nie posłużyła?
Wiem, wymioty u chorego kota zawsze podnoszą opiekunowi ciśnienie, ale zdrowe koty też czasem wymiotują. Zwłaszcza kłakiem.
Jeśli zawartość kuwety nie jest podejrzana, kot wg Ciebie ma dobre samopoczucie, obserwuj.

Może zamiast kurczaka spróbuj indyka? Dla trzustki taka monodieta jest dobra, a gotowany drób też nerkom specjalnie nie zaszkodzi. Nie wiem jak ta Animonda. Moje koty swego czasu wymiotowały po nie zawsze, wyrzuciłam więc z diety.
Trzymaj się i pisz co się dzieje
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4486
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pon sie 07, 2023 9:20 Re: Lolek

Po tabletkach antybiotyk może wymiotować ,ja daje w iniekcji
Może zmniejsz ilość mięsa i zwiększyć Renagel

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon sie 07, 2023 9:29 Re: Lolek

Mocznik szybuje po mięsie ‚za dużo białka
Jak swojemu podawałam indyka to trzustka się poprawiła ale mocznik i fosfor poszybowały

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon sie 07, 2023 14:51 Re: Lolek

Wkrótce się dowiemy-mam nadzieję jutro jadę więc pewnie wyniki z labo sroda kurczaka od 2 dni podaje ilości minimalne zresztą on go nigdy za dużo nie dostawał bo się bałam.ranagelu nie zwiększam będzie jonogram to zobaczymy chyba że wymiotuje po nim.No sama nic nie wymyślę raczej

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości