Lolek

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sie 07, 2023 14:55 Re: Lolek

Kupa właśnie ok paczek na kuwetę ok 2 razy dziennie takie we kiełbaski ciemny brąz nie białe nie czarne sorka za dosadność.On nawet jak miał ten mocznik taki na początku po 700 i 300 tak nie wymiotował.Tj 2 raz było więc jadę dostaje jeść leki śpi i po kilku godz wymiotuje jedzenie i np kłak a potem to się jakby rozkręca co wypije zje wylewa się z niego od razu lub po kilku chwilach.Dostaje prewomax 2 h kot jak nowy biega bawi się m.. je sam.Zamowilam.juz smile też sensitiv.i tak jestem w panice niestety

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Pon sie 07, 2023 15:06 Re: Lolek

Zupełnie wbrew sztuce i zaleceniom oba moje nerkowce od diagnozy po kres życia jadły mięso, a konkretnie wołowinę. Z takiej prostej przyczyny, że nie chciały nic innego, a jeść musiały. Nie polecam nikomu takiego sposobu żywienia, ale przychodzi taki moment, że trzeba zrobić rachunek sumienia i zastanowić się co chcemy osiągnąć.
Wiadomo, że pnn wyleczyć się nie da, albo kot będzie żył krócej, ale w komforcie, albo bez komfortu i wcale nie wiadomo czy dłużej.
Oczywiście gdy zachorował Dracul też popadłam w histerię karmy nerkowej i restrykcji. A Dracul stał sie kotem nerwowym i nieszczęśliwym. Po 3 miesiącach (dzięki mamie i jej rozsądkowi) poszłam po rozum do głowy i główny nacisk położyłam na komfort życia. Myślę, że moim kotom do końca udało się żyć szczęśliwie, to dla mnie bardzo ważne bo kot nie rozumie, że wszystkie te restrykcje są czynione dla jego dobra.
To tak na marginesie walki z pnn w ogóle.
To nie odnosi się do walki Twojej i Lolka bo na moj gust nie macie jeszcze dokładnej diagnozy
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4490
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro sie 09, 2023 18:01 Re: Lolek

Niestety wieści nie są zbyt optymistyczne;(specyficzn lipaza ponad 50 norma do 5.4)Lipaza DDr 643 norma do 26 .Mocznik podniósł się o 30 do 288 Crea z 5.17 do 6 .Fosfor z 7.7 do10.Anemii nie ma wątrobowe ok mam wszystkie wyniki.jonogram.oprocz fosforu w normie .Na USG widać przewód trzustkowy pogrubiony 4 mam płaty trzustki też żołądek pogrubiony jeszcze coś w ok jelit.watroba ok lewa nerka mniejsza od prawej.Synuloc(2 tyg dziś kończę)stan zapalny się zmniejszyl.leciutko ponad norma.Kot funkcjonuje je nie podaje już kurczaka teraz macS mono białko 10% tłuszcz 5 tj podobne do aminondy sensitive przynajmniej białko tłuszcz podobno niskofosforowej.Zwieksza renagel do 1/4 i teraz pytanie bo nefrolog nie odbiera klasycznie napisałam jej .Wet kazał zapytać nefloga czy można na 2 tyg włączyć steryd Dermipred .na antybiotyku sinulox ta lipaza DDR z 165skoczyna na 600 masakra.Mam też zamiast helicidu co 2 dni stosować famotydyne mam receptę i zwiększyc lekko kroplówki.;(

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Śro sie 09, 2023 19:21 Re: Lolek

byłaś u weta ogólnego czy u nefrologa?
Z tego co piszesz kot ma poważny problem z trzustką.
Silny stan zapalny może sie przekładać na parametry nerkowe (nerki mogą być oczywiście chore, ale stan zapalny trzustki może te wyniki windować). W trakcie choroby (niestety ostatniej) mojego Dżygita, w pewnym momencie bardzo skoczyły mu parametry nerkowe łącznie z fosforem. Ale one później wróciły do normy. Problemem były trzustka i wątroba. Kłopoty z nerkami były tylko objawem.
I jednak nie rezygnowałabym z mięsa drobiowego (gotowanego), moim zdaniem jest to dieta zdrowsza i lepsza niż gotowe karmy. Należy pamietać, że chora trzustka fatalnie reaguje na tłusty pokarm.
Mam nadzieję, że jakoś to wszystko opanujesz, za co mocno trzymam kciuki
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4490
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Śro sie 09, 2023 19:45 Re: Lolek

Badania laboratoryjne robię u zwykłego weta wyniki przesyłam do nefrologa.Ten stan trzustki z 2 tyg pogorszył się zdecydowanie a był i na gotowanym kurczaku i na karmie sensitiv.Teraz są podejrzenia że trzustka spowodowała chorobę nerek(które i tak obecnie są uszkodzone)teraz pytanie o steryd i o ewentualne enzymy trzustkowe .On też był te dwa tyg na synuloxie

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Śro sie 09, 2023 19:52 Re: Lolek

Karma Animonda sensitiv białko 11% tłuszcz 5.6 mac's np.kurczak tackabiałko 10*%tluszcz 5.4%fosfor max 0.19 wilgotność 80%

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Śro sie 09, 2023 20:49 Re: Lolek

Nefrolog skupia się na nerkach, Ty potrzebujesz kogoś kto ogarnie całość.
Nie wolno pod żadnym pozorem lekceważyć trzustki. A leczenie trzustki to dieta! Przede wszystkim, a najlepsza to mono dieta.
Z enzymów trzustkowych zapytaj weta o amylactiv.
Badania zlecasz, jak piszesz, u ogólnego weta - czy on ma jakieś uwagi, sugestie?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4490
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw sie 10, 2023 4:17 Re: Lolek

No pisałam wet pyta teraz nefrologa o to czy można zastosować steryd zamienić helicid na famotydyne i tyle .No i dieta niskotuszczowa

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Czw sie 10, 2023 19:29 Re: Lolek

Famotydynę można stosować na bank, albo alugastrin
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4490
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt sie 11, 2023 5:36 Re: Lolek

Famotydyne mam podzielić na 1/6 tabletki nie wiem tylko jak;)a Lypex ten osławiony bo jeden wet twierdzi że nie podaje się przy ostrym zapaleniu tylko przewlekłym.A konsultowałam też z dr Hajnich z Krakowa to be tylko nefrolog zajmują się całościowo mówi z kolej że lypex można podawac

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Czw sie 17, 2023 7:08 Re: Lolek

Co u was
Jak się czuje ?

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw sie 17, 2023 8:55 Re: Lolek

Przyłączę się, też się zastanawiałam
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4490
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob sie 19, 2023 5:26 Re: Lolek

No więc tak dzięki za zainteresowanie wewnętrznie nie wiem.jestesmy na 10 dniu sterydu 1/4Dermipred.Nie podaje póki co Lypexu jak zawsze zdania są podzielone ale podobno jeśli kupa normalna się nie podaje.Kot je teraz niskofosforowa John cat for dog fosfor(0.14)białko 10%tluszcz5%.Niestety aminonda się póki co znudził RC hillsa i Gusto gastro nawet nie powachal.Dosmaczam odrobina gotowanej piersi z indyka(mało)Renagel1/ z 1/8ranigast 1/6 co 2 dzień.Nie chudnie ataki te co brał do buzi wymiotował nie było od ponad tygodnia(odpukac)wyniki za ok 10 dni.Zobaczymy.No walczymy .Kot funkcjonuje w miarę normalnie i dziwo.Zwiekszylam też trochę ilość kroplowek

Agnieszka L

 
Posty: 77
Od: Wto maja 23, 2023 14:26

Post » Sob sie 19, 2023 9:56 Re: Lolek

Fajnie, że się odezwałaś :)
Najważniejsze, że jak piszesz kotu się poprawił apetyt i samopoczucie.
Trzymam mocno kciuki za Was oboje i za wyniki :ok:
Odzywaj się :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4490
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Wto sie 22, 2023 23:40 Re: Lolek

https://www.vetpol.org.pl/dmdocuments/ZW-11-2017-05.PDF
https://cowsierscipiszczy.pl/mocznica-kota/
Nie wiem czy te artykuły czytałaś
Tam się trzeba przedrzeć przez reklamy na końcu jest o lekach
Ja kiedyś podawałam preparaty enzym od trzustki ale kupa była innego koloru rzadka
I niektóre leki pomagały
A u staruszka na usg było ok a chyba lipaza podwyższona
Miało być ok a poleciały wyniki
Każdy wet co innego mówi
Jeden mi kazał dawać a inny czy chce żeby enzymy strawiły trzustkę
Nie podaje na razie
Dobrze że kic się lepiej czuje
A steryd jest szkodliwy dla nerek wiec ostrożnie
Może jeszcze zwiększa Renagel
Ja w momencie jak mi wpadło dużo fosforu dawałam blisko 1/2 tabl
I jeszcze jedno Renagel był 400mg i 800 pozdrawiamy

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 142 gości