Kroplówki dla nerkowca

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 17, 2023 23:00 Kroplówki dla nerkowca

Witam wszystkich. Jestem tu po raz pierwszy i jestem pełna podziwu dla Waszej wiedzy. Moja 16-letnia kotka Bambusia choruje od 24.03.. Pierwsze objawy - przestała jeść, pić, zrobiła się apatyczna. To był piątek wieczór. W poniedziałek dostała kroplówki, ponieważ była odwodniona, pobrano jej krew, zrobiono usg. Nie będę się rozpisywać. Przeszła ostre zapalenia wątroby, dróg żółciowych. Przeszczepiono jej drogi żółciowe w inne miejsce dwunastnicy, bo ujście było zatkane. Jelita były niedrożne, węzły chłonne powiększone. Nerki, trzustka, tarczyca - OK. Po zabiegu, cały czas (w szpitalu) nie chciała jeść. Wzięłam ją do domu. Kot odżył ;) Na chwilę. Niby jadła, ale malutko. Co wizyta u weta (antybiotyk i in.), to lżejsza i lżejsza. Z 5 kg 4 tyg. temu, zostało 2,65 kg.
14.04. - jama brzuszna ok. Histopato wykluczyła raka. Jeszcze raz badania krwi. Kreatynina 5,7; mocznik 179. W sobotę i niedzielę dostała podskórnie Optilyte 110 ml. Dziś (inny wet) podał jej glukozę, twierdząc, że chodzi o nawodnienie. Czy to jest OK????
Czy Nefrokril 1x1 dz. i rubenal 1x2 dz. warto podawać? Coś to pomaga? Podanie jej tego to po prostu WALKA. Ja córki, jesteśmy pogryzione i podrapane :( Bambusia to trochę histeryczka....
Karmy dla nerkowców nie zje.
Najważniejsze pytanie - czy glukoza jest OK?

A$ia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Pon kwi 17, 2023 22:46
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Post » Śro kwi 19, 2023 19:04 Re: Kroplówki dla nerkowca

Glukoza przy nerkach nie jest ok, w zadnym wypadku. Istnieja inne sposoby odzywiania w kroplowce.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro kwi 19, 2023 23:32 Re: Kroplówki dla nerkowca

Dziękuję. Dziś byłam u weta, który wyposażył mnie w optilite na 2 tyg. Suplementy. Najgorszy jest ten brak apetytu :(

A$ia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Pon kwi 17, 2023 22:46
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Post » Czw kwi 20, 2023 14:46 Re: Kroplówki dla nerkowca

Ale jesli kot jest odwodniony, to przynajmniej dopajaj go strzykawka do pysia, gdyby sam nie chcial. Mocz tez by sie przydalo zbadac w sprawie nerek.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt kwi 21, 2023 0:31 Re: Kroplówki dla nerkowca

Kreatynina i mocznik trochę spadły czyli nawadnianie działa.
Do pysia to ja nic nie mogę podać :( Próbuję oczywiście, bo są leki, które muszę jej wcisnąć, ale ja i córka jesteśmy podrapane i pogryzione. Nawet skórzane rękawiczki nie dają rady ostrym ząbkom ;)

A$ia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Pon kwi 17, 2023 22:46
Lokalizacja: Warszawa Wawer




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości