NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw kwi 13, 2023 15:40 NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

Blagam o pomoc. Dostalam wyniki badan mojej koteczki i jestem zalamana. Ma 16 lat i w pazdzierniku miala zapalenie pecherza, do tego cos sie zaczynalo w nerkach, kreatynina lekko na pograniczu, podwyzszony fosfor. od tego czasu podajemy karmy renal i kapsulki renalvet dzieki czemu nie szlo to dalej, bo w styczniu zrobilismy badania kontrolne i wyniki juz w porzadku. ostatnio zaczely sie wymioty, byla osowiala, do tego kaszel (sporadyczny ale wygladalo to zle), wstaje rano a pod nia plama moczu, szybko zrobilismy badania krwi i moczu, oraz rtg i przeswietlilismy cale cialo, pluca i wszystko wyglada prawidlowo, zadnych guzow ani nic
ale z wynikow krwi i moczu wyszedl stan zapalny w pecherzu, pogorszyly sie nerki, do tego nadczynnosc tarczycy i powoli zaczynaja sie problemy z trzustka
rozmawialam z wetem mamy juz plan na leczenie ale pytanie do was, jak jeszcze moge jej pomoc? blagam o kazdy pomysl, jakies witaminy? cokolwiek co pomoglo waszym kotom
blagam musimy ja wyleczyc ta kotka to moj caly swiat. ponizej wyniki;
WBC - 7,88
NEU - 2,82
NEU % - 35,7
LYM- 3,27
LYM %- 41,5
MONO - 0,290
MONO %- 3,70
EOS - 1,48
EOS %- 18,8
BASO- 0,020
BASO %- 0,300
RBC- 9,45
HGB- 133,0
HCT- 0,520
MCV- 55,0
MCH- 14,1
MCHC- 256,0
PLT- 392,0
Albuminy- 34,0
ALT- 37,0
a-amylaza- 2394,0
AP- 33,0
AST- 26,3
Bialko calkowite- 81,1
Bilirubina calkowita- 2,23
Cholesterol- 6,77
CK- 174,0
GLDH- 2,80
Glukoza- 5,35
y-GT - 0,650
Kreatynina- 202,6
LDH- 97,4
Mocznik- 11,9
Trójglicerydy- 0,620
Chlorki- 118,0
Fosfor nieorganiczny- 0,950
Magnez- 1,03
Potas- 4,02
Sód- 156,0
Wapń- 2,61
Stosunek albuminy/ globuliny- 0,722
Globuliny- 47,1
Fruktozamina
Wynik: 231, 2
Lipaza (DGGR)
Wynik: 27,0
T4 Całkowita
Wynik: 3,01
Interpretacja:
T4 całkowita:
<1,0 ug/dl- choroby pozatarczycowe (euthyroid sick syndrome), hipotyreoza jatrogenna
1, 0-2, 5 ug/dl- eutyreoza
2, 5 -3, 0 ug/dl- hipertyreoza mało prawdopodobna (zakres wątpliwy)
3, 0-4, 0 ug/dl- latentna hipertyreoza lub hipertyreoza w stadium początkowym
> 4,0 ug/dl- hipertyreoza

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Czw kwi 13, 2023 15:52 Re: NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

Podstawa to ograniczenie fosforu. Nie wiem, jaki teraz najlepszy wyłapywacz, inni zaraz podpowiedzą inne nerkowe leki. Dieta trzustkowa nie lubi tłuszczu, a w karmie renal go sporo. Jeżeli kotka będzie miała skutecznie wyłapywany fosfor z karmy, to może jeść mięso dobrego gatunku, przy trzustce dobry jest gotowany indyk . W innych karmach nie powinno być białka roślinnego, bo ono bardziej zatruwa nerki. I przy trzustce, i przy nerkach - płynoterapia ringerem.
Napisz, jak kotka jest leczona.
Tarczyca jeszcze nie taka straszna, nie wiem czy przy tych wynikach wdraża się leczenie.
Leczymy kota, a nie wyniki.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14703
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw kwi 13, 2023 16:07 Re: NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

dziekuje za odp. wlasnie problem znalezc taka karme ktora nie zaszkodzi na nerki trzustke i tarczyce.. wet twierdzi ze dzieki tej karmie tak dlugo trzymaly sie nerki i boje sie przestawic na inna.. ale czytalam o objawach tarczycy i niestety kotka ma je wszystkie, do tego problemy z polykaniem i kazda karme musze jej mielic, wiec musimy zostac tylko przy mokrych. ktos stosowal ten plyn ringera? w czym dokladnie pomoze?
wyniki sa z dzis i jutro jedziemy do weta wiec dopiero dowiem sie wszystkiego na temat leczenia, bede inforomowac

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Czw kwi 13, 2023 17:28 Re: NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

Plyn ringera daje sie w kroplowce. Karmy renal nie maja dobrego skladu, a weci uwazaja je za "dobre" bo jest tam wylapywacz fosforu.
Na razie spokojnie poczytaj
viewtopic.php?f=36&t=158590
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14703
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw kwi 13, 2023 18:52 Re: NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

przeczytalam caly watek i dodatkowo posty na forum widze ze wiele osob poleca catz finefood dobry sklad bez dodatkow zboz itp ale ilosc tluszczu 8%…. i teraz czy tluszcz nie zaszkodzi tej trzustce? czy to tylko weglowodanow sie wystrzegac bo juz sama nie wiem kazdy mowi co innego, albo ma ktos doswiadczenie z karmami jakie sa najlepsze jakosciowo? problem z ta trzustka dopiero sie zaczyna a ja bym wolala zapobiegac niz pozwolic na rozwiniecie

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Czw kwi 13, 2023 22:51 Re: NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

Troche tluszczu nie zaszkodzi. Jesli kot ma dolegliwosci z powodu trzustki, to jakis czas dawaj hillsa i/d, mokre. W hillsie jest podany procent fosforu, w catz finefood nie.
Zanim kupisz karme, porownaj tez sklad pod wzgledem fosforu. Najmniej ma wolowina, najwiecej ryby i podroby.
Jaki wylapywacz fosforu zalecil wet? Poki nie masz zadnego, dawaj 1ml Alugastrinu w plynie przed kazdym posilkiem.
Tu szerzej o karmieniu, co prawda barf, ale zasady te same, caly watek interesujacy.
https://www.barfnyswiat.org/printview.p ... start=2220
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14703
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw kwi 13, 2023 23:43 Re: NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

oo sprobuje z ta karma, mam jeszcze caly zapas royal canin renal ale teraz juz nie wiem czy jej dawac, jako wylapywacz fosforu stosujemy kapsulki renalvet juz od pazdziernika. martwi mnie jednak to zapalenie pecherza bo przedtem bardzo dlugo zajelo wyleczenie tego antybiotyki nie pomagaly, cudem sie wyniki unormowaly, a teraz to znow powrocilo, czy to mozliwe ze ta tarczyca jest winna? czytam ze od niej sie wszystko sypie zapalenia nerki itp
wet juz jej nie chce faszerowac kolejnymi antybiotykami ale jakos musimy to wyleczyc.

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Pt kwi 14, 2023 9:04 Re: NERKI TARCZYCA TRZUSTKA POMOCY

Nie wiem czy przy pierwszym zapaleniu pęcherza był robiony posiew moczu, ale teraz warto zrobić i leczyć antybiotykiem z antybiogramu.
Jak tak badać dokładnie, to jeszcze warto od strony kardiologicznej, ciśnienie i echo serca, szczególnie przed planowanymi kroplówkami.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: PeterTig i 130 gości