Nagła śmierć kota.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon mar 13, 2023 20:35 Nagła śmierć kota.

Dzisiaj znalazłam mojego 5 letniego kota nieżywego w swoim legowisku. Wyglądał jakby spał. Zajrzałam do pyszczka, zęby zdrowe, żadnego zapachu . Futerko trochę matowe ze śladami łupieżu. Ostatnio choruję i wpadam tylko do kotów z jedzeniem. Jestem w szoku, ryczę i wyrzucam sobie, że nie zauważyłam w porę żadnych oznak pogorszenia zdrowia kota. Czy to mogły być nerki ?

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Pon mar 13, 2023 21:57 Re: Nagła śmierć kota.

koty niestety potrzebują czegoś więcej niż jedzenie by przetrwać. Ich psychika jest bardzo krucha, a depresja potrafi zabić- chociaż było by widać objawy a nie zabiła by z dnia na dzień. Stan futra to się pogorszył po odejściu , z godziny na godzinę ? Wcześniej wyglądało zdrowo ?
Przyczyny śmierci nikt Ci nie poda, bo to tylko wet i sekcja mogły by odpowiedzieć.
Gdzie te koty są izolowane i jak się czuje reszta ? Lepiej je zabrać do weterynarza i przebadać

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Wto mar 14, 2023 0:13 Re: Nagła śmierć kota.

Futro jeszcze kilka dni temu było błyszczało (czarny kot). Koty przebywają w garażu. Reszta czuje się dobrze, ale to dzikuny. Tylko ten jeden był miziakiem.

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Śro mar 15, 2023 21:28 Re: Nagła śmierć kota.

Na jakiej podstawie przypuszczasz, że to mogły być nerki ?
Zrobiłaś mu wcześniej jakies badania ?
Widziałaś jakieś niepokojące objawy ?
Przyczyn może byc wiele.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon mar 20, 2023 1:19 Re: Nagła śmierć kota.

Czy w garażu stoi samochód? Jakieś płyny do chłodnic, hamulcowe zawierające glikol etylenowy?

kasiek1510

 
Posty: 24
Od: Czw lis 27, 2014 12:11




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości