Proszę o pomoc - wysoka kreatynina i mocznik

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lut 14, 2023 8:10 Proszę o pomoc - wysoka kreatynina i mocznik

Witam- bardzo proszę o pomoc
Maciuś lat 13 z nami, problem u nas pojawił się ok 3 tygodnie temu, zaczął marudzić z jedzeniem aż przestał jeść.
Szybka wizyta u weterynarza i badanie. Kot odwodniony, anemia, i zła morfologia.
Kreatynina 790,2
Mocznik 56,4
Zalecenie wdrożenie plynoterapii.
Kot sam pije wodę, korzysta z kuwety siku, kopa. Ważył 4,5 kg ale trochę schudł obecnie 3,8kg.
Kroplówki dostał dożylnie przez 3 dni -Ringer wet , 100ml na dzień. Do tego przez 5 dni zastrzyki przeciwwymiotne i przeciwzapalne. Wczoraj robiona morfologia bez zmian.
Karmię go przez strzykawkę co dwie godziny tak jak wstaje do kuwety siku i pić. Bez wymiotów, waga na razie stoi.
Proszę o pomoc to nasz pierwszy kot, nie chce podjąć tej ostatniej decyzji bo wydaje mi się że walczy.

wiolah83

 
Posty: 1
Od: Wto lut 14, 2023 7:53

Post » Wto lut 14, 2023 15:02 Re: Proszę o pomoc - wysoka kreatynina i mocznik

Hej, mam kota na podobnym etapie. Mocznik 5x ponad normę, kreatynina x 3, i niestety też wysoki fosfor. Pamiętaj że leczymy kota nie wyniki. Jeśli kot jest aktywny to walczymy. Niestety zwykły wet nie ma odpowiedniej wiedzy i trzeba iść szybko do nefrologia. Oprócz badań krwi trzeba też zrobić jonogram właśnie z poziomem fosforu, zbadać mocz i zobaczyć czy nie ma białkomoczu, zrobić USG nerek i zbadać ciśnienie. Obowiązkowo karmy z niskim poziomem fosforu - dla mokrych to koło 0.1 (gusso renal) do 0.19 - mniej niż 0.2. sama we własnym zakresie możesz dawać florę balance lux vivomixx - probiotyki jest szansa że mocznik spadnie, nefroaktive jeśli ma wysoki fosfor. Całą resztę musi już lekarz przepisać. Ja z karmienia co 2 godziny przeszłam na karmienie co 4 większą ilością jedzenia. Kot ma kryzys i może z niego wyjść lub nie. Ale nefrolog to podstawa.

Arcola

 
Posty: 10
Od: Sob cze 20, 2020 12:40

Post » Pon wrz 18, 2023 12:11 Re: Proszę o pomoc - wysoka kreatynina i mocznik

Hej dziewczyny, wątek z lutego, ale może warto i tu zapytać przed założeniem nowego.... przeczytałam już chyba wszystkie wątki, powstałe na grupie dla nerkowców w tym roku...

wiola83 Jak sytuacja z kotkiem? Czy mocznik i kreatynina nadal utrzymuje się na podobnym poziomie, udało się może to zbić (nawadnianiem, suplami, kroplówkami)?
Na innych wątkach dziewczyny piszą o codziennych kroplówkach i tak zastanawiam się, czy faktycznie na etapie tych przekroczeń kreatyniny i mocznika (co znaczy o zagęszczeniu moczu) trzeba kota stresować codziennymi wizytami w przychodni ? Czy może samo domowe nawadnianie (dolewaniem wody do karmy czy też strzykawkami do buzi) da poprawę...

Mam 3,5 letnią kotkę (brytyjkę), której już drugie badania z kolei wykazują podwyższoną kreatyninę 2.0 przy normie <1,8 :roll:
Oczywiście będę jej dolewać więcej wody do karmy (je tylko mokrą, ale jest bardzo wybredna) i rezygnujemy totalnie z marketowych przysmaków (tylko surowe i liofiliozowane mięso).. Nie mniej jednak martwię się, że w tym wieku już ma problemy. Twój kotek dopiero w wieku 13 lat zaczął mieć problemy o których piszesz?

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrowia kociakom!

Agata_DrakoEllie

 
Posty: 2
Od: Pon wrz 18, 2023 9:55

Post » Wto wrz 26, 2023 15:35 Re: Proszę o pomoc - wysoka kreatynina i mocznik

mozesz zlecic test SDMA oceny stanu nerek.

risha0105

 
Posty: 28
Od: Czw sie 11, 2022 12:12




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości