Historie waszych nerkowców + wasze porady

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lut 02, 2023 22:23 Historie waszych nerkowców + wasze porady

Hej kochani.

Jak pewnie wielu z nas trafiłam na to forum po zdiagnozowaniu u mojego 14 letniego kocura przewlekłej niewydolnosci nerek.

W zeszłym tygodniu mój łakomczuch nagle przestał jeść, był osowiały, nie chciał się bawić, nie reagował na głaskanie.

Dostaliśmy diagnozę w zeszły piątek. Wyniki przedstawiają się nastepująco:
Kreatynina 3.61 (norma 0.011- 1.90)
Mocznik 293.06 (norma 30.2 - 68.1)
Fosfor nieorganiczny 15.22 (norma 2.48 - 5.89)
Kitek nie ma anemii ani cukrzycy, natomiast zdiagnozano mu również nadczynność tarczycy oraz zapalenie trzustki.

Zaczęliśmy kuracje codzienna kroplówka (2×dziennie), poza tym kot przyjmuje równiez Nefrokrill 1×dziennie oraz Flora Balance VetFoodu rowniez 1×dziennie. Oprócz tego zmieniliśmy mu karmę na Gussto.

Kotek je w miare chętnie, chociaż muszę go trochę zachęcać - podstawiać karmę pod pyszczek (schodzi nam trochę więcej niż jedna puszka na dzien). Z wielkiego kocura, ktory na odglos otwieranej puszki biegl z drugiego konca domu, zrobił się chuderlaczek.

Pije wodę - zdecydowanie więcej, niż wcześniej przed diagnoza. Na szczęście woda nie 'przelatuje' przez niego
I nie biega co chwilę do kuwety. Oddaje mocz jakieś 4-5 razy w ciągu dnia.

Ostatnio zaczął mruczeć i jedna łapką, od niechcenia łapie zabawkę.

Nie wymiotuje i nie ma biegunki. Odchody wyglądają normalnie.

Jutro jedziemy na pobranie krwi, wyniki dostaniemy w sobotę. Bardzo się stresuje, to mój przyjaciel, który jest ze mną przez połowę mojego życia. Od zeszlego piątku siedzę jak na szpilkach i w międzyczasie, gdy czekam na nowe wyniki chciałabym usłyszeć od bardziej doświadczonych właścicieli nerkowców - czy wyniki, które dostaliśmy w zeszły piatek są bardzo tragiczne? Czy znacie historie kotków, które miały podobne lub wyższe wyniki i dawały radę? Czy macie jakieś porady jak mogę pomóc mojemu koty? Suplementy/olej z łososia/karmy?

Z góry dziękuję za wszystkie informacje i ściskam was mocno!

ilonaxyz

 
Posty: 1
Od: Czw lut 02, 2023 21:49

Post » Sob lut 04, 2023 14:05 Re: Historie waszych nerkowców + wasze porady

Wyniki nie najgorsze, moze jeszcze pare lat pozyc, byleby mial wlasciwa terapie.
Zanim ktos sie odezwie, poczytaj ten watek, podnosi na duchu.
viewtopic.php?t=58336
Wet musi ustalic najpierw czy to ostra postac, wynikajaca z infekcji, czy przewlekla.
Wklej cale wyniki krwi, wazne sa poza parametrami nerkowymi elektrolity, hematokryt, leukocyty itd. Po stosunku wapnia do fosforu ocenia sie zaawansowanie choroby.
Kota trzeba nawadniac, ale nie przewadniac, bo to obciaza nerki. Z czego ma kroplowki? Podstawa to ograniczanie fosforu i karmienie tylko pelnowartosciowym miesem, bo bialko roslinne znajdujace sie w karmach, niszczy nerki.
Tu masz wszystko:
viewtopic.php?f=36&t=158590
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob lut 04, 2023 15:57 Re: Historie waszych nerkowców + wasze porady

Tak na szybko
Badanie moczu i usg ?
Mocznik jest wysoki i fosfor
Nefrokrill nie poradzi sobie z tym fosforem
Trzeba podawać ta tabletkę dzielona do posiłków
Fosfor rozwala nerki
Trzustka tez nie pomaga i tarczyca
Wesoło nie macie
Szukaj dobrego weta
Trzustka potrzebuje diety
Na temat tej karmy nie wiem
Ale musi być chude

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie lut 05, 2023 16:39 Re: Historie waszych nerkowców + wasze porady

Tarczyca maskuje pnn, więc najlepiej leczyc objawy, a nie wyniki, bo na ogol wyrownanie nadczynnosci tarczycy powoduje pogorszenie stanu nerek. Na ten fosfor najlepiej Renagel. Jakie ma wyniki i leki na tarczycę? Zapalenie trzustki i nadczynnosc tarczycy czesto idą w parze, nie wiem czy to efekt tiamazolu, czy choroby.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości