Ratujemy Torka

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lut 03, 2023 22:15 Re: Ratujemy Torka

.

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pt lut 03, 2023 22:22 Re: Ratujemy Torka

Dzięki, ale nie liczę na nic dobrego. Bysmy się cieszyli jakby nie było tragicznie. Kiedyś już miał badany fosfor i był w normie. A Toruś teraz z mamą rozmawiałam choruję nam od maja. Bardzo szybko u niego dewastacja postępuję. Jutro ma wizytę, a nie było jej w planach. Tylko chowa się i chodzi jakby wolniej. Może kroplówkę dożylna dostanie. Bo zastrzyków na anemię bez pieniędzy chyba nie dadzą.To koszt kilkudziesięciu złotych. Zaplanowali zastrzyki na 10go wtedy jak obiecaliśmy zapłacić.

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pt lut 03, 2023 22:30 Re: Ratujemy Torka

Skoro miał w normie fosfor to czemu dostaje nefrorill?
Dowiedz się KONIECZNIE co to mają być za zastrzyki, jaki preparat krwiotwórczy planuje mu podać wet
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt lut 03, 2023 23:08 Re: Ratujemy Torka

No właśnie nie wiem dlaczego dostaję nefrorill. Ale to wcześniej, kiedyś miał w normie. Teraz założyli że fosfor jest wysoki na to wychodzi. Trochę to wróżenie z fusów, ale że "specjalistami" się nie dyskutuje. Chyba powiedzą jaki to zastrzyki, ale do tego jeszcze tydzień. Dużo może się wydarzyć w ciągu tego tygodnia

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Sob lut 04, 2023 10:24 Re: Ratujemy Torka

Jednak nie jedziemy dzisiaj do lecznicy. Przychodzi do nas, w nocy z mamą spał w łóżku. Wyniki badań będą dopiero w poniedziałek.

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pon lut 06, 2023 13:28 Re: Ratujemy Torka

Wyniki jonogramu i fosforu przekazała mi mama ustnie.Bo akurat inna wet zajmowała komputer i nie wydrukowano jej ich...A więc "nie jest źle" tyle właśnie się dowiedziałam. Sama nie mogę jeździć z nimi do lecznicy bo mam chory kręgosłup. Tak na prawdę co i jak dowiem się jak wrzucę wyniki na forum. Do piątku trzeba czekać. Wyników na Fiv jeszcze nie ma, nie wiem dlaczego. Wszystkie wyniki wychodzi na to otrzymamy w piątek jak będziemy w całości płacić ( przypadek? Nie sądzę). Czuję że tracimy bezcenny czas. Lek czy suplement, który ma brać to ten na fosfor dalej. Nie dostał jeszcze nic na nadciśnienie, bo będzie trzeci pomiar tak się domyślam. Do nefrologa jeszcze długa droga. Badania potrzebne jeszcze rozszerzony jonogram, alt, ap, lipoze, albuminy, białko całkowite, T4, aktualny opis USG jamy brzusznej, opis badania echo serca, wynik posiewu moczu- mocz pobrany przez punkcję. W cholerę tego :(

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pon lut 06, 2023 14:26 Re: Ratujemy Torka

Gdzieś tkwi błąd. Albo w komunikacji pomiędzy Tobą a mną/nami, albo w komunikacji pomiędzy Tobą a wetem.
Torek pisze:Wyniki jonogramu i fosforu przekazała mi mama ustnie.Bo akurat inna wet zajmowała komputer i nie wydrukowano jej ich...A więc "nie jest źle" tyle właśnie się dowiedziałam.

"Nie jest źle" to nic nie znaczy, jakie są konkretne wyniki?
Torek pisze:Do piątku trzeba czekać. Wyników na Fiv jeszcze nie ma, nie wiem dlaczego. Wszystkie wyniki wychodzi na to otrzymamy w piątek jak będziemy w całości płacić ( przypadek? Nie sądzę).

Możesz napisać ile wynosi ten dług u weta?
A poza tym czemu masz czekać na wyniki do piatku? Na badania krwi pieniądze miałaś przecież. I do piątku co? Nic. kot zostawiony bez pomocy?
Jaki test na FIV (na FIV czy na FELV) mu robiono? Czy to PCR, prosiłam, żebyś się dowiedziała.
Torek pisze: Czuję że tracimy bezcenny czas. Lek czy suplement, który ma brać to ten na fosfor dalej. Nie dostał jeszcze nic na nadciśnienie, bo będzie trzeci pomiar tak się domyślam. Do nefrologa jeszcze długa droga. Badania potrzebne jeszcze rozszerzony jonogram, alt, ap, lipoze, albuminy, białko całkowite, T4, aktualny opis USG jamy brzusznej, opis badania echo serca, wynik posiewu moczu- mocz pobrany przez punkcję. W cholerę tego :(
[/quote]
Mam identyczne odczucie - tracenie czasu podczas gdy może nie być go dużo.
Napisałam Ci poprzednio jakie badania trzeba kotu zrobić, m.in. pisałam o pełnej biochemii, czemu nie została zrobiona?
Już mówiłam - konsultacja z nefrologiem ma sens o ile wet prowadzący zgodzi się z nefrologiem współpracować. A na to się jakoś nie zanosi. Czy wet wie w ogóle o tej konsultacji?
Walcz o Torka albo zmuś mamę do walki bo inaczej czarno to wszystko widzę.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pon lut 06, 2023 14:43 Re: Ratujemy Torka

Taj jak wiesz ja w przychodni jestem wrogo traktowana przez to że chciałam głupie zaświadczenia dla fundacji czy na zbiórkę. Dlatego moja mama boi się cokolwiek sugerować i nie robi tego o co ją proszę. Bo jesteśmy mocno zadłużeni u nich i na ich łasce. Jak w piątek zapłacimy to już wszystkie wyniki będą musieli nam dać. Masz rację o nefrologu mama nie wspomniała. To wszystko wygląda jakby już na nim krzyżyk postawili. Co powinno nas skłonić do zmiany weta. Chyba podzwonie popytam czy jakiś wet konsultuje się z nefrologiem może. A i tak musimy poczekać do piątku. Jak będzie więcej pieniędzy. Teraz bez płacenia moja mama by się wstydziła zapytać o biochemię. Do zastrzyków na anemię muszą przygotować jakiś protokół wiesz coś o tym?

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pon lut 06, 2023 15:05 Re: Ratujemy Torka

Dodzwoniłam się w 4 miejsca i nigdzie jeszcze nie współpracowali on linę czy przez telefon konsultacja co nie dziwi w sumie. Jedna nawet powiedziała że z naszą lecznica mają przepływ informacji i ona by nie przejęła nas tylko do Doktora odesłała. Oby się nie domyślili że to ja wydzwaniam po obcych wetach. W żadnej oczywiście nie "współpracują" z nefrologiem. Na dializy odsyłają do nefrologa do Gdańska tak mi w jednym powiedzieli. To kot może brać dializy? Czy chodzi o te kroplówki dożylne że to dializy?

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pon lut 06, 2023 15:31 Re: Ratujemy Torka

Długo to 1000-1500 zł, nie wiem jaki test pytam się mamy to ona mówi tylko że właśnie coś jak Fiv i na białaczkę. No na wyniki do piątku bo wizyta w piątek. Wątpię aby moja mama specjalnie po wyniki tylko jechała, ale zapytam. Bo z Torkiem to taksówką zazwyczaj, a by mogła autobusem podjechać. Nie wiem dlaczego dopiero w piątek chyba dlatego że pieniądze będą. Zastrzyków na anemię przy ciśnieniu chyba nie dostanie. Co by mogli mu zrobić jeszcze? Żeby jego komfort życia teraz podnieść? Gdyby nie chodziło o pieniądze to by kapsułki azodylu już dali, a nie planują na piątek. Ja bym chciała renibusa, bo mniejszy tylko mama ma obawy.

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pon lut 06, 2023 16:27 Re: Ratujemy Torka

Daj mi trochę czasu na ogarnięcie tamatu
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pon lut 06, 2023 16:30 Re: Ratujemy Torka

Moja mama skłonna jest jechać do Gdańska, z psem jeździliśmy do Olsztyna a to jeszcze dalej. Tylko musimy mu jeszcze sporo wyników zrobić. Muszę ogarnąć jak to wygląda w Gdańsku.

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pon lut 06, 2023 16:39 Re: Ratujemy Torka

Odpowiedz na pw
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4219
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pon lut 06, 2023 20:29 Re: Ratujemy Torka

Toruś dzisiaj mniej je i trochę zwymiotował białej śliny. Nie dostał zastrzyku przeciwwymiotnego, a się zastanawiała wet czy nie dać mu tego zastrzyki. Mam nadzieję że mu przejdzie. A wie ktoś czego to jest objaw?
Ostatnio edytowano Pon lut 06, 2023 20:32 przez Torek, łącznie edytowano 1 raz

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

Post » Pon lut 06, 2023 20:30 Re: Ratujemy Torka

.

Torek

 
Posty: 62
Od: Czw sty 26, 2023 14:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości