Pracujący właściciele kotów z cukrzycą, jak sobie z tym radz

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lis 02, 2022 10:46 Pracujący właściciele kotów z cukrzycą, jak sobie z tym radz

Jeśli masz kota z cukrzycą, który przyjmuje insulinę i pracujesz w pełnym wymiarze godzin, a mieszkasz sam lub kot w inny sposób spędza dużą część dnia (~8+ godzin dziennie) sam, jak sobie poradzić z możliwością wystąpienia hipoglikemii? epizod (niski poziom cukru we krwi), gdy nie ma nikogo, kto mógłby zareagować? filmplus for pc

Mój kot został niedawno zdiagnozowany, a jego poziom cukru we krwi nie jest jeszcze uregulowany i prawdopodobnie wkrótce przeniosę się z sytuacji życiowej z innymi ludźmi, którzy mogą monitorować kota, gdy mnie nie ma w domu, do takiego, w którym będę sam i będzie w pracy niedługo po tym, jak mój kot dostanie insulinę rano, aż do kilku godzin przed kolejną dawką. Stoję w obliczu możliwości, że w rezultacie nie będę mógł go zabrać ze sobą, a to łamie mi serce. beetv
Ostatnio edytowano Sob lis 05, 2022 17:18 przez kilein, łącznie edytowano 1 raz

kilein

 
Posty: 1
Od: Śro lis 02, 2022 10:42

Post » Sob lis 05, 2022 15:20 Re: Pracujący właściciele kotów z cukrzycą, jak sobie z tym

Jaka insulinę dostaje twój kotek? Ja mojemu od kilku lat podaję levemir 2 razy dziennie , zawsze robiłam to podając mu jednocześnie miseczkę z jedzeniem. Kotek jadł I było ok . Pamiętaj, że insulina nie działa od razu tylko po paru godzinach . Miałam epizod hipoglikemii , ale okazało się, że to fiv , który z nami niestety teraz wygrywa. Nad sama cukrzyca zawsze udało mi się panować ważne jest żeby na początku zacząć od malutkich dawek i kontrolować jak kotek reaguje. Ja na początku w weekend badałam mu cukier co 2 godziny i sprawdzałam spadki

Agnieszkaagnieszka

 
Posty: 26
Od: Wto maja 03, 2022 10:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości