PRAWDOPODOBNIE NERKI U STARSZEJ KOTKI

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon paź 31, 2022 12:38 PRAWDOPODOBNIE NERKI U STARSZEJ KOTKI

Hej, potrzebuje pomocy, i wszystkich porad dla kotow z choroba nerek, co powinnam wiedziec, czego unikac, jak pomoc kotu. Przeczytalam chyba kazdy mozliwy artykul ale potrzebuje rad osob ktore osobiscie sie z tym zmagaly. Moja 15 letnia kotka pare lat temu miala problemy z pecherzem, zostala wyleczona i od tamtej pory wet zalecil royal canin urinary. Latami miala swietne wyniki ale ostatnio zaczely sie problemy. To niezwykle trudna pacjentka nie daje sie wsadzic do trnasportera, walczy z lekarzem przez co wizyty ma “domowe” ale 2msc temu sytuacja zmusila do zrobienia wszystkich badan, (niestety pod narkoza- inaczej sie nie da)
miala infekcje grzybicza tzw plesniawki, bolalo przy jedzeniu, wymiotowala dostala antybiotyki i niby zniknely (przynajmniej gardlo wyglada juz czysto) choc do dzis zostalo jej “ciamkanie” i czasem wydaje mi sie jakby nadal cos ja draznilo. Wyniki z wszystkich innych badan byly dobre. Jednak ostatnio zaczela wiecej pic, oddawac wieksze ilosci moczu (nie jakos czesto ale bardzo duzo) Zrobilismy jej badanie moczu, wyszlo zapalenie w pecherzu, ale z wynikow lekarz wyczytal ze to nerki na starosc. Dostala Marbocyl na zageszczenie moczu ale nie pomoglo- wyniki moczu bez zmian. Dostala kolejny antybiotyk Synulox, po nim mamy zrobic kolejne badanie moczu, i zobaczyc co dalej.
Wstrzymalysmy sie z badaniem krwi bo potrzebna bedzie kolejna narkoza- a jest wiekowa i lekarz mowi ze na razie i tak trzeba wyleczyc to zapalenie. Nie chce podwazac jego dzialan bo nie raz uratowal jej zycie ale wiem tez ze nerki to nie przelewki i zalezy mi zeby zasiegnac wszystkich opinii. Dodam ze kotka ma apetyt i poza wzmozonym piciem i moczem nic sie nie dzialo.
Ale teraz zaczely jej sie zdarzac pozycje bolowe, albo niechec do glaskania po grzbiecie. Momentami wyglada mi na smutna i serce mi sie lamie. Rozmawialam z wetem czy nie zrobic badania krwi juz teraz ale mowi ze po antybiotyku i tak to bedzie konieczne wiec bez sensu meczyc ja dwa razy. Blagam mieliscie taka sytuacje? Co mam zrobic i czy sama moge jej jakos pomoc?

axnxn

 
Posty: 12
Od: Pon paź 31, 2022 11:25

Post » Pon paź 31, 2022 13:57 Re: PRAWDOPODOBNIE NERKI U STARSZEJ KOTKI

Mam kotkę 17 letnią od 4 lat choruje na przewlekłą niewydolność nerek i ostatnio w okolicy ogona jak ją dotknęłam miała bolesność. Uciekała od ludzi spała po kątach. Usg nie wykazało żadnych nowych zmian ale po prześwietleniu znaleziono przyczynę bólu. Jest to bardzo mocne zwyrodnienie kręgów kręgosłupa dzioby słaba ruchomość i moją kocią babcie ostrożnie po schodach noszę a mieszkamy w domku i jest kotką trochę wychodzącą. Jest obecnie na sterydach. Poprawiło się a że ma chore nerki podajemy ostrożnie ale lepszy komfort zycia. Gdyby dało radę kotkę prześwietlić wet badając kręgosłup juz wyczuwał że ma tkliwy bolesny a prześwietlenie potwierdziło.

jdrazdz1

 
Posty: 2
Od: Nie paź 09, 2022 21:04

Post » Pon paź 31, 2022 14:53 Re: PRAWDOPODOBNIE NERKI U STARSZEJ KOTKI

jdrazdz1 pisze:Mam kotkę 17 letnią od 4 lat choruje na przewlekłą niewydolność nerek i ostatnio w okolicy ogona jak ją dotknęłam miała bolesność. Uciekała od ludzi spała po kątach. Usg nie wykazało żadnych nowych zmian ale po prześwietleniu znaleziono przyczynę bólu. Jest to bardzo mocne zwyrodnienie kręgów kręgosłupa dzioby słaba ruchomość i moją kocią babcie ostrożnie po schodach noszę a mieszkamy w domku i jest kotką trochę wychodzącą. Jest obecnie na sterydach. Poprawiło się a że ma chore nerki podajemy ostrożnie ale lepszy komfort zycia. Gdyby dało radę kotkę prześwietlić wet badając kręgosłup juz wyczuwał że ma tkliwy bolesny a prześwietlenie potwierdziło.



Dziekuje bardzo za ta odpowiedz zycze kotce duzo zdrowia, tylko moja wzbrania sie dopiero od dotyku w okolicy nerek, lubi byc glaskana przy ogonie wiec nie wiem czy to w tym kierunku.. ale bardzo chce wykonac usg i mam nadzieje ze da sobie zrobic bo z tym jest jedyny problem..
a moglabys mi powiedziec jaka karme jej podajesz ze kotka 4 lata radzi sobie z ta choroba? i ogolnie czy cos polecasz jakies witaminy np?
mi mowiono ze 2 lata zycia to juz by bylo dlugo..:(

axnxn

 
Posty: 12
Od: Pon paź 31, 2022 11:25

Post » Wto lis 01, 2022 20:49 Re: PRAWDOPODOBNIE NERKI U STARSZEJ KOTKI

Spróbujecie z wit b complex
Ja mam kota 18,8 mies
Są problemy z kupa i sikaniem
Po wielu badaniach - rtg zespół końskiego ogona
Tak jak pisze poprzedniczka rtg wykazało
Dzioby uciskają i są problemy
Miałam wejść z innymi lekami ale narazie podaje b complex

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto lis 01, 2022 20:57 Re: PRAWDOPODOBNIE NERKI U STARSZEJ KOTKI

Jeszcze jedna sprawa
Na forum podają Gabapentin
Popytaj może kicia będzie po tym spokojniejsza i obędzie się bez narkozy
U nas nie maja z wieloma lekami doświadczenia ale dla staruszka dostałam od innego weta
Żeby spróbować
Ja na razie nie podaje bo mój miał i inne problemy (myślałam ze stracił wzrok a ma od początku bielmo na oczach )
Ale ten lek by go jeszcze osłabił
I inne leki tez
Wiec podaje wit
Badanie moczu
Może kot ma niski ciężar właściwy moczu i dlatego wet mówi o nerkach
Może tez mieć kryształy piasek bakterie i boli przy sikaniu
Spytaj o wyniki
A marbocyl jest antybiotykiem nie zagęszcza moczu
Możesz chodzić rzeczywiście o niewydolność

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lis 02, 2022 9:09 Re: PRAWDOPODOBNIE NERKI U STARSZEJ KOTKI

Moją 17 letnia nerkowa kotka szybko była zdiagnozowana i juz 4 rok tak ciągniemy. Karmię karmą renal mokra miksuje i dodaje wody i taka półpłynną na szczęście je. Czasami z rączki z talerzyka z podłogi i wszystko staram sie robić aby kocia babcia coś zjadła. Dam tez od czasu do czasu i pasztecika gurmeta i inne dobrej jakości karmy. Dostaje tez 1 kapsułke renal vet oraz 1/2 tabl na nadciśnienie które też ma wpływ na stan nerek i tak stabilnie ciągnie oczywiście z tendencją pogarszania kreatynina 2,2 mocznik 89 Dostaje tez co pewien czas w karczuszek kroplówkę nawodnienie. Rodzaj karmy wiele róznych bo co jakiś czas ją nudzi to zmieniamy ....Royal Canin, Trowet, Kattovit, animonda, beaphar .... i inne karmy mokre i suche typu renal. Ale chrupnie tez inne karmy i dostaje wyłapywacz fosforu. Kontrola krwi w zależności od samopoczucia co 3 do co 6m-cy.

jdrazdz1

 
Posty: 2
Od: Nie paź 09, 2022 21:04

Post » Pt lis 04, 2022 11:01 Re: PRAWDOPODOBNIE NERKI U STARSZEJ KOTKI

dziekuje za te porady<3
jade skonsultowac z wetem i zobaczymy co dalej

axnxn

 
Posty: 12
Od: Pon paź 31, 2022 11:25




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości