Kupię Azodyl

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw paź 20, 2022 13:57 Kupię Azodyl

Witam, pilnie kupię Azodyl, najlepiej kilka tabletek. Chciałabym sprawdzić czy kot zareaguje i azodyl zmniejszy mocznik, a przyznam szczerze że całe opakowanie jest dla mnie bardzo drogie, ale jeśli ktoś ma na sprzedaż to też to rozważę. Kotka 11 lat, od 1,5 miesiąca mierzymy się z pnn. Wyniki z dzisiaj bardzo dobre, kreatynina na górnej granicy normy, elektrolity, morfologia, próby wątrobowe idealne, tylko mocznik 190 ( norma 90). Lekarz twierdzi że mocznik wysoki ponieważ kotka nie jest na diecie nerkowej. To prawda, próbowałam wszystkiego ale ona niestety nie chce tego jeść. Zawsze była wybredna, ale karm typu renal nie ruszy. W związku z tym je to co lubi, ale niestety mocznik wysoki. Stosujemy kroplówki podskórne 2 razy w tygodniu, nefrokrill i renalvet, do tego ranigast 1/4
tabletki. Może ktoś ma jakieś pomysły jak zbić mocznik? Ewentualnie kupię Azodyl. Pozdrawiam

Aurinia83

 
Posty: 2
Od: Czw paź 20, 2022 13:46

Post » Czw paź 20, 2022 18:05 Re: Kupię Azodyl

Kilka tabletek Azodylu nie spowoduje zmian w poziomie mocznika, to probiotyk, trzeba stosować przynajmniej kilka tygodni żeby móc coś zaobserwować.
Tak wysoki mocznik przy prawidłowej kreatyninie może być spowodowany innymi niż nerki przyczynami - może warto skonsultować u nefrologa? Dieta nerkowa wcale nie musi być remedium dla tego kota. Jeśli elektrolity idealne to czemu kot dostaje dwa obnizacze fosforu?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt paź 21, 2022 7:42 Re: Kupię Azodyl

Tak, wiem że kuracja azodylem musi być długofalową, myślałam raczej o podzieleniu kosztów. Znalazłam już ofertę i kupiłam pierwsze opakowanie. Pierwsze badania wykonywaliśmy kotce początkiem września. Głównym powodem badań był spadek wagi. Kreatynina była na poziomie 2,6 ( norma do 2,0), mocznik 198 ( norma 90), elektrolity rozchwiane - niestety nie mam tych wyników więc nie jestem w stanie podać dokładnie, morfologia była w porządku, próby wątrobowe również. W badaniu moczu ciężar właściwy był obniżony, nie było bakterii, niestety nie wiem jak z białkiem ( a wiem że to istotne). Kotka dostawała kroplówki podskórne codziennie, do tego renalvet. Po dwóch tygodniach kreatynina spadła do 2,0, mocznik 170. Weterynarz zalecił zmniejszenie kroplówek do dwóch w tygodniu. Dwa dni temu robiliśmy kontrolne badania kreatynina nadal 2,0, ale mocznik nadal wysoki. Dwa dni temu lekarz zalecił jeszcze dodatkowo nefrokrill myślę że z powodu braku diety u kotki no i polecił azodyl. Yocia, o jakich innych chorobach myślisz? Miałam wrażenie że jesteśmy dobrze prowadzeni przez weterynarza, ale może faktycznie jest coś co zostało przeoczone. Chcielibyśmy jeszcze zrobić USG nerek, ale niestety kotka nie dała sobie zgolić brzucha i bardzo się zestresowała, na następną wizytę ogolę ja w domu żeby oszczędzić jej stresu i może uda się zrobić USG. Możecie polecić nefrologa w okolicach Krakowa? Może ktoś ma jakieś rady?

Aurinia83

 
Posty: 2
Od: Czw paź 20, 2022 13:46

Post » Wto paź 25, 2022 21:13 Re: Kupię Azodyl

Aurinia83 pisze: Chcielibyśmy jeszcze zrobić USG nerek, ale niestety kotka nie dała sobie zgolić brzucha i bardzo się zestresowała, na następną wizytę ogolę ja w domu żeby oszczędzić jej stresu i może uda się zrobić USG. Możecie polecić nefrologa w okolicach Krakowa? Może ktoś ma jakieś rady?

Czy kicia była na Gabapentynie do USG? Jeśli nie to warto rozważyć. ODpowiednia dawka sprawi, że kot dalej będziee protestował, ale w sposób, który umożliwi i tak zrobienie badania.
Psikutka po 20 latach i 7 miesiącach juz tylko w moim sercu

Jeżyk in heaven...

Sosemigo

 
Posty: 111
Od: Nie lis 27, 2011 19:43

Post » Wto paź 25, 2022 21:36 Re: Kupię Azodyl

Aurinia83 pisze:Tak, wiem że kuracja azodylem musi być długofalową, myślałam raczej o podzieleniu kosztów. Znalazłam już ofertę i kupiłam pierwsze opakowanie. Pierwsze badania wykonywaliśmy kotce początkiem września. Głównym powodem badań był spadek wagi. Kreatynina była na poziomie 2,6 ( norma do 2,0), mocznik 198 ( norma 90), elektrolity rozchwiane - niestety nie mam tych wyników więc nie jestem w stanie podać dokładnie, morfologia była w porządku, próby wątrobowe również. W badaniu moczu ciężar właściwy był obniżony, nie było bakterii, niestety nie wiem jak z białkiem ( a wiem że to istotne). Kotka dostawała kroplówki podskórne codziennie, do tego renalvet. Po dwóch tygodniach kreatynina spadła do 2,0, mocznik 170. Weterynarz zalecił zmniejszenie kroplówek do dwóch w tygodniu. Dwa dni temu robiliśmy kontrolne badania kreatynina nadal 2,0, ale mocznik nadal wysoki. Dwa dni temu lekarz zalecił jeszcze dodatkowo nefrokrill myślę że z powodu braku diety u kotki no i polecił azodyl. Yocia, o jakich innych chorobach myślisz? Miałam wrażenie że jesteśmy dobrze prowadzeni przez weterynarza, ale może faktycznie jest coś co zostało przeoczone. Chcielibyśmy jeszcze zrobić USG nerek, ale niestety kotka nie dała sobie zgolić brzucha i bardzo się zestresowała, na następną wizytę ogolę ja w domu żeby oszczędzić jej stresu i może uda się zrobić USG. Możecie polecić nefrologa w okolicach Krakowa? Może ktoś ma jakieś rady?



https://zdrowieczterolapa.pl/nefrologia Kraków

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości